20 patarimų, kur ir kaip reikėtų ieškoti gero darbo

gero darbo
 1. Neieškokite „bet kokio“ darbo, ieškokite sau tinkamo.
 2. Susikurkite savo CV ir motyvacinį laišką.
 3. Apsibėžkite, kokio darbo ieškote: Kokios pozicijos jus domina? Kokios turėtų būti pareigos, darbo pobūdis, užduotys, atsakomybės lygis, karjeros galimybės, atlyginimo dydis? Kokio tipo įmonėje norėtumėte dirbti? Jus dominančios įmonės pagal veiklos pobūdį, įmonės dydį, statusą, vardo žinomumą ir pan. Kur galėtumėte dirbti? Galėtumėte dirbti tik ten kur jūs gyvenate, nesvarbu kokiame mieste, Lietuvoje, užsienyje ir pan.?
 4. Įrašykite savo CV į visus pagrindinius karjeros portalus – internete. Juose lankosi įmonių atstovai. CV duomenų bazėmis darbuotojų paieškai naudojasi ne tik darbdaviai, bet ir personalo paieškos ir atrankos kompanijos.
 5. Savo CV karjeros portaluose įrašykite kruopščiai, o ne atmestinai. Tai, kad Jūs pildote CV internete dar nereiškia, kad CV gali atrodyti bet kaip. Nuolat atnaujinkite CV.
 6. Lankykitės pagrindiniuose karjeros portaluose – juose skelbiami įvairių įmonių darbo pasiūlymai. Radę sau tinkamą iš karto siųskite savo CV su trumpu motyvaciniu laišku.
 7. Kad būtų greičiau karjeros portaluose skaitykite ne visus skelbimus paeiliui, o tik jums tinkančios srities. Dažniausiai skelbimai būna rūšiuojami pagal: pareigų sritį, vietovę, įmonės veiklos pobūdį ir pan.
 8. Google paieškoje galite įvesti norimos pozicijos pavadinimą, gausite darbo pasiūlymų sąrašą surinktų iš įvairių tinklapių. Pozicijos pavadinimą nurodykite kuo tikslesnį, sudarytą iš kelių žodžių, pvz. sandėlio vadovas Kaunas.
 9. Tinkamą darbo pasiūlymą galite rasti nacionalinėje spaudoje – dienraščiuose.
 10. Darbo pasiūlymų ieškokite ir įmonių, kuriose norėtumėte dirbti, interneto svetainėse. Įmonių tinklapiuose turėtumėte rasti specialų skyrių „Karjera“, kuriame įmonė talpina savo darbo pasiūlymus. Kitas variantas, įmonė aprašo kokio tipo darbuotojų dažniausiai reikia ir prašo atsiųsti / įrašyti savo CV. Taip kaupia kandidatų CV duomenų bazę ir esant poreikiui pasinaudoja ja.
 11. Specializuota, jus dominančios srities spauda ir tinklapiai taip pat yra geras darbo pasiūlymų šaltinis.
 12. Nusiųskite savo CV pagrindinėms personalo paieškos ir atrankos kompanijoms su prierašu kokio darbo ieškote.
 13. Skelbimų svetainės greičiausiai jums pasiūlys nerūšiuotus ir neredaguotus darbo skelbimus, bet gal ir ten atrasite „aukso grynuolių“.
 14. Pasakykite savo draugams, artimiesiems, geriems pažįstamiems, kad ieškote darbo. Pasakykite koks darbas jus domina.
 15. Nusineškite kelis savo CV egzempliorius į „Karjeros muges“ ar Jums tinkamos srities parodas
 16. Išnaudokite socialinių tinklapių galimybes. Susikurkite savo profesionalų LinkedIn profilį. Prisijunkite prie tikslinių grupių,  dalyvaukite forumuose, ieškokite ir bendraukite su personalo paieškos ir atrankos specialistais ir t.t
 17. Jei jau radote tinkamą darbo pasiūlymą, atidžiai perskaitykite jį, pakoreguokite savo CV ir motyvacinį laišką taip, kad kuo labiau sudomintumėte darbdavį. Siųskite savo pakoreguotus CV ir motyvacinį laišką nedelsiant, neatidėkite rytdienai. Kiekviena uždelsta diena mažina tikimybę įsidarbinti. Na, nebent esate geidžiamiausias darbuotojas.
 18. Nuolat tikrinkite savo el.paštą, juk nenorite apgailestauti dėl pražiopsioto kvietimo dalyvauti atrankoje.
 19. Neišjunkite mobilaus telefono, darbdavys su Jumis gali susiekti bet kurią minutę.
 20. Nusiteikite ir tam, kad darbdaviui kartais užtenka vien telefoninio pokalbio su kandidatu. Nuo to kaip Jūs kalbėsite, gali priklausyti pakvies Jus pokalbiui dėl darbo ar ne.

Daugiau darbo paieškos patarimų

Kaip parašyti gerą CV?

CV pavyzdžiai

Pokalbio dėl darbo paslaptys

Dalintis su kitais
Surask savo svajonių darbą!

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

RSS CV-Online – darbo skelbimai