Kaip elgtis tokioje situacijoje, kai darbas netenkina, bet bijote ieškoti naujo darbo?

darbo keitimas

Kaip manote, kodėl nepatenkinti savo darbu ar atlygiu darbuotojai neskuba ieškotis kito darbo? Kodėl darbo keitimas kelia tiek nerimo?

Priežastys įvairios ir labai priklauso nuo darbuotojo amžiaus, turimos darbo patirties ir įgūdžių, regiono, kuriame gyvena, pasitikėjimo savimi ir apskritai, laiko trūkumo.

Tačiau bene dažniausiai dirbantieji naujo darbo neieško, nes abejoja, kad suras geresnį darbą arba, kad ieškant naujo, praras esamą.

Taigi, juos nuo geresnio darbo sulaiko – nežinia ir baimė.

Kaip elgtis tokioje situacijoje, kai darbas netenkina, bet bijote ieškoti naujo darbo?

  1. Įsivertinimas. Atlikite savęs kaip specialisto įvertinimą, patirties, įgūdžių reviziją.

Būkite sąžiningi, objektyvus, tačiau ir pozityvūs. Ieškokite savo privalumų, o ne trūkumų. Pasižymėkite: Kokios darbo patirties turite sukaupę, ar ji paklausi šiandieninėje rinkoje, kaip galėtumėte ją pritaikyti būsimame, jus dominančiame darbe? Kokių įgūdžių turite? Kokios jūsų stipriosios asmeninės savybės? Kokiose srityse galėtumėte jas įdarbinti?

Tokia analizė padės aiškiau suvokti savo vertę ir įvertinti naujo darbo pasirinkimo variantus. Žinodami savo privalumus, galėsite atsikratyti išankstinių baimių ir abejonių.

2. Rinkos analizė. Apsilankykite karjeros portale – www.cvonline.lt, pasidomėkite, kokių specialistų ieško įmonės? Kokių sričių darbo pasiūlymų yra daugiausiai? Greičiausiai jau dabar rasite jums tinkamų darbų pasiūlymų, nes daugybė įmonė šiuo metu aktyviai ieško darbuotojų ir beveik visose srityse darbdaviai susiduria su darbuotojų ir kandidatų trūkumu.

Taigi, dabar geras laikas ieškoti darbo, nes konkurencija tarp kandidatų nėra aukšta.

3. Skirkite laiko darbo paieškai. Tikrai nereikia verstis per galvą ir siųsti savo CV į, jūsų manymu, ”maždaug”, ”galbūt”, ”na, gal nieko” tipo darbo pasiūlymus, kur jūs patys netikite, kad šis darbas jums tiks. Darbo keitimas gali šiek tiek užtrukti. Tinkamą darbą rinkitės atsakingai, įvertinkite įmonę, darbo pobūdį, reikalavimus, ką siūlo įmonė. Pagalvokite, kuo šis darbas jums įdomus, kodėl jis jums tinka ir patinka? Kai kruopščiai pasirinksite darbo skelbimus, labiau pasitikėsite savimi ir savo galimybėmis gauti šį darbą. Taigi, rinkitės atidžiai – kandidatuokite užtikrintai.

4. Neskubėkite išeiti iš darbo. Na taip, galima viską mesti, išeiti į niekur ir ramiai dairytis naujų galimybių. Tačiau, ne kiekvienas gali sau leisti tokią prabangą. Todėl saugiau bus, jei naujo darbo paieška užsiimsite turėdami darbą. Tačiau, nepiktnaudžiaukite situacija. Jei ieškote naujo darbo, tai dar nereiškia, kad galite nieko neveikti dabartiniame darbe. Atlikite visas užduotis taip, kaip priklauso. Dėl naujo darbo paieškos neturi nukentėti jūsų darbo rezultatai.

Nauji darbo pasiūlymai.

Pasidalinkite, kiek esate patenkinti savo darbu ir atlyginimu?

Dalintis su kitais