HR mitas: CV reikia siųsti tiesiogiai įdarbinančiai įmonei, o ne atranką vykdančiam konsultantui

  • Tai ką, galvojate padidinsite savo šansus gauti darbą, jei radę jums tinkantį darbo pasiūlymą ir matydami, kad atranką vykdo ne darbdavys, o personalo atrankų bendrovė, CV siųsite tiesiogiai darbdaviui?
  • Manote, kad personalo atranką savo klientui vykdantis specialistas yra šališkas, neobjektyvus ir jūsų piktybiškai neprileidžia prie darbdavio?
  • Jums nereikia jokių tarpininkų ir save darbdaviui pristatysite daug geriau, nei darbuotojų atranka užsiimanti įmonė?

Mitas!

Taip, gal ir pademostruosite savo netradicinį požiūrį, iniciatyvumą ir tikslo siekimą, bet, kaip sako CV-Online Recruitment vyr. personalo atrankų projektų specialistė Kristina Bolytė – Gintalienė, greičiausiai pasirodysite kaip maištininkas, kuris nepaiso tvarkos ir taisyklių. Žinoma, niekas jums nedraudžia elgtis taip, kaip jums atrodo geriausiai ir CV siųsti tiesiogiai įmonei, tik kokios reakcijos ir emocijos sulauksite? Ar tikrai norite rizikuoti?

Kristina pastebi, kad dažniausiai tokios taktikos griebiasi arba ne visus darbo pasiūlyme nurodytus reikalavimus atitinkantys kandidatai, arba turintys asmeninius įsitikinimus, kad efektyviau kreiptis tiesiogiai į darbdavį, nes būtent jis priima galutinį sprendimą.

-Mūsų tikslas – įmonei pristatyti tinkamiausius kandidatus, o jie nebūtinai turi 100 % atitikti visus reikalavimus, nes darbdaviai taip pat daro tam tikras išlygas. Atsižvelgdami į rinkos situaciją, jie gali pamažinti arba patikslinti reikalavimus, atsisakyti nebūtinų, prioretizuoti svarbiausius, taigi, visas darbuotojo pasirinkimo procesas yra mobilus, dinamiškas ir kintamas. O tai, kad jūs neatitinkate visų reikalavimų dar nereiškia, kad mes jūsų nepristatysime darbdaviui kaip potencialaus darbuotojo, – argumentuoja K. Bolytė – Gintalienė.

CV siuntimas ir persiuntimas

Atrankos paslaugas teikiančias įmones klientai renkasi laiko taupymo sumetimais, norėdami gauti kokybišką pirminės atrankos paslaugą arba kai neturi dedikuoto asmens, atsakingo už personalo atrankas. Kai kandidatas „apeina sistemą“ ir savo CV nusiunčia tiesioginiam darbdaviui, dažniausiai nesulaukia geidžiamo dėmesio, nes klientas gautą CV persiunčia atranką vykdančiam specialistui. Atrankų specialistas įvertina kandidatą ir, jei jis tinka, pristato darbdaviui.

Kas iš to gaunasi? Gaunasi CV siuntimas ratu, laiko gaišimas, papildomi žingsniai ir nebūtinai pats geriausias pirmas įspūdis apie kandidatą. Žinoma, pirmas įspūdis nenulems tolimesnės kandidato kelionės atrankos procese, bet painiavos tikrai įneš.

Pasak Kristinos, ypač svarbu laikytis nustatytos kandidatavimo tvarkos tose pozicijose, kurių darbo pobūdis reikalauja taisyklių laikymosi, tvarkos, atidumo detalėms ir pan. Juk nenorėtumėt būti eliminuoti iš kandidatų sąrašo dėl to, kad ignoravote procedūras. Na, o jei dvejojate dėl savo galimybių gauti jus dominantį darbą, siūlome susisiekti su už atrankos procesą atsakingu asmeniu, ir pasiteirauti, ar buvote įvertintas, ir kokios Jūsų galimybės šioje atrankoje.

Sklandaus kandidatavimo,

HR mitų griovėja – Kristina

www.personaloatrankos.lt

Dalintis su kitais