Pokalbis dėl darbo

pokalbis dėl darbo

Pokalbis dėl darbo.

Ką reikia žinoti? Kaip pasiruošti? Kad pokalbis dėl darbo nekeltų itin daug streso, reikėtų jam pasiruošti. Šie trumpi patarimai gali jums padėti.

  1. Pokalbio dėl darbo esmė. Darbdavys nori įsitikinti jūsų tinkamumu užimti siūlomas pareigas. Kuo daugiau „taškų“ surinksite, tuo geriau. O už ką duodami taškai? Ko darbdavys tikisi bendraudamas su potencialiu darbuotoju?
  2. Nenustebkite. Tai, kad jūs žinote galimus pokalbio dėl darbo klausimus, dar nereiškia, kad juos Jums ir užduos. Todėl labai nenustebkite (bent jau to neparodykite), jei sulauksite visai kitokių klausimų.
  3. Lygiaverčiai. Jums reikia darbo – įmonei darbuotojo. Jūs ir įmonė esate lygiaverčiai darbo rinkos dalyviai: pasiūla ir paklausa. Todėl jokiu būdu nesumenkinkite savo vertės.
  4. Atmintinai? Nesimokykite atmintinai atsakymų į klausimus, o ypač tų šabloninių atsakymų, kuriuos radote interneto platybėse. Patyrę personalo paieškos/atrankos specialistai pasistengs jus „numušti“ nuo išmoktų frazių.
  5. Nemeluokite. Tiesiog nemeluokite!

  6. Neminėkite bloguoju. Jei išėjimo iš darbo priežastis buvo nesutarimai su darbdaviu, pokalbio dėl darbo metu geriau to neminėti. Gerai pagalvojus ir atsiribojus nuo emocinio pagrindo darbinių problemų, visada galima rasti teisingą išeitį ir atsakyti į klausimus neįžeidžiant kitų asmenų.
  7. Apie Jus. Pokalbio dėl darbu metu svarbiausia informacija yra apie jus, o ne apie kitus žmones arba įmonę. Nepasakokite begalinių istorijų apie kitus žmones. Pokalbis dėl darbo skirtas Jums.
  8. Būti savimi. Ar greitai, sklandžiai, aiškiai, argumentuotai, emocingai, protingai, su šypsena, pasitikėdamas, abejodamas, pagalvodamas  atsakote į klausimą, viskas atspindi jūsų asmenybę. Nebandykite apsimesti tuo, kuo neesate. Darbo pokalbis ne aktorystės gebėjimų patikrinimas. Niekada negalite žinoti, kaip darbdavys įsivaizduoja būsimą darbuotoją. Jūsų įsivaizdavimas gali nesutapti su darbdavio. Todėl geriausia būti savimi, bet nepamiršti, kad jūsų esate dalykiniame susitikime.
  9. Pažinti Jus. Dažniausiai klausimai neturi vieno teisingo atsakymo – darbdavys tiesiog nori jus geriau pažinti. Bandymas atspėti, kokio atsakymo tikisi darbdavys gali tik pakišti koją.
  10. Neskubam. Niekas nedraudžia prieš atsakant į klausimą pagalvoti.
  11. Diskriminacija? Neprivaloma atsakyti į diskriminuojančius klausimus.
  12. Motyvacija. Venkite tuščių tauškalų, nebent siūlomos pareigos – tauškaliaus. Darbdavys nori įsitikinti jūsų profesionalumu, kompetencija ir motyvacija.
  13. Spindinčios akys. Išduosime paslaptį – darbdavys dažniausiai ieško žmogaus su kibirkštėle akyse. Tikėkite ir pasitikėkite savimi. Žinokite, kodėl norite būtent šio darbo. Jei nežinote, tai nenustebkite, jei pasirinks ne Jus.
  14. Namų darbai. Jei prieš vykstant į pokalbį pasidomėjote įmone, žinote jos situaciją, vertybes – su darbdaviu kalbėsite jo kalba. Juk suprantate, kad tai pliusas jums.
  15. Stresiniai klausimai. Nepykite, net jei jums ir nepatinka pateiktas klausimas. Greičiausiai jus pykdantis klausimas užduotas tikslingai ir niekas neketina jūsų „sukirsti“.

Patarimai prezentacijoje

Pokalbio dėl darbo tipiniai klausimai

Pokalbis dėl darbo – struktūriškai sudėliotas dalykinis susitikimas, kuris iš esmės atsikartoja daugumoje įmonių. Klausimus, kuriuos Jums gali užduoti pokalbio dėl darbo metu, suskirstėme į grupes. Susipažinkite, pagalvokite kaip atsakysite į juos, bet realioje situacijoje greičiausiai atsakysite taip, kaip tuo momentu reikės. Greičiausiai po darbo pokalbio pagalvosite, kad į vieną ar kitą klausimą galėjote atsakyti kitaip. Galime jus nuraminti – tai normalu. Pokalbis dėl darbo yra gan stresinė situacija, todėl kai kurie atsakymai galėjo būti šiek tiek kitokie. Tačiau pasistenkite neleisti stresui užgožti jūsų profesionalumo.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *