Eksperimento V-a dalis. Susitikimas dėl darbo

susitikimas

Susitikimas dėl darbo reikalauja pasiruošimo ir nusiteikimo.
Apsirengiu baltus marškinius. Pasimatuoju kaklaraištį, nusprendžiu, kad per daug oficialu, jį nusiimu. Ok, tvarkoj. Ko dar nepamiršus? Ar batai švarūs? Ar nagai nukirpti? Viskas ok… Galima eiti.
Tokios ir panašios mintys sukasi prieš pat išeinant į pokalbį dėl darbo. Tiesa, paminėjau dar ne visus darbelius.

Prieš kiekvieną susitikimą pasiruošiu:

1. Susirandu darbo skelbimą, kuriame aprašomos pareigos, į kurias siunčiau savo CV. Prisimenu, kodėl nusprendžiau ten siųsti ir dar kartą peržiūriu, ką įmonė siūlo;
2. Įvedu įmonės, į kurią keliausiu pavadinimą į interneto paiešką, pasižiūriu, ką jie skelbia apie save, kuo užsiima;
3. Pasitikslinu adresą ir suplanuoju savo kelionę. Visada ateinu bent 5 minutėm anksčiau;
4. Pasiruošiu įžangą pasakojimui apie save. Geriausią šią įžangą adaptuoti pagal darbo skelbimą.

Beje, skambučiai iš įmonių, kurioms siunčiau skelbimus visada užgriūdavo nepatogiose vietose: troleibuse, per paskaitą, triukšmingame koridoriuje ir pan. Galiausiai, sugalvojau, kad kartais verčiau neatsiliepti į nežinomų numerių skambučius, nei bandyti susikalbėti triukšme. Tiesiog, iš karto parašau žinutę, kad perskambinsiu ir kuo greičiau paskambinu.
Beveik visais atvejais man pasiūlė susitikti kitą dieną. Populiariausias laikas – ryte. Taigi, visus anksčiau paminėtus žingsnius atlikdavau jau vėlai vakare. Vieną kartą sutikau susitikti tą pačią dieną po kelių valandų. Taigi, laiko pasiruošimui nėkart nebuvo per daug.
Susitikimai buvo labai įvairūs. Vieni aiškiai laikėsi patikrintos atrankų praktikos, kiti iš karto padiktavo laisvesnį toną. Mano atveju, nebuvo nei vieno panašaus interviu.
Sunkiausias klausimas buvo: kiek norėčiau uždirbti : )) Šaudžiau ir aukštai ir vidutiniškai su šituo atsakymu. Dabar sakyčiau, „tai pasižiūrim, kiek aš esu vertas! : )“. Savo vertę vis tiek reikės parodyti pirmiausia atsakant į klausimus ar „case study“, kurias atsiųs įmonės arba jau pradėjus dirbti.

Keli įdomūs faktai:

Vėliausiai skambučio sulaukiau 8 valandą vakaro.
Vėliausiai susitikti pasiūlė taip pat 8 valandą vakaro.
Anksčiausiai į susitikimą keliavau 11 ryto, nors siūlė ir anksčiau.
Ilgiausias susitikimas truko 1,5 valandos.
Trumpiausias susitikimas – 10 minučių.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *