HR mitas: Pokalbio dėl darbo metu aš privalau užduoti klausimus darbdaviui

  • Nori nenori, tačiau pokalbio dėl darbo metu tu vis tiek privalai kažko paklausti darbdavio, nes kitaip jis gali suabejoti tavo motyvacija.
  • Net, jei darbdavys išsamiai pristatė darbo pobūdį, pozicijos tikslus, atlygį ir visa kita, tu girdėjai, kad neuždavęs jokio klausimo, atrodysi abejingas ir gal net netinkamas kandidatas, todėl šiaip ne taip išspaudi kažkokį klausimą.
  • Internete prisiskaitei patarimų, kokius klausimus privalai užduoti darbdaviui interviu metu, todėl nieko nelaukdamas išsitrauki visą sąrašą ir gerokai juos pagvildeni.

Na, gerai, šiek tiek šaržuojame ir patikiname, kad „interviu metu BŪTINAI PRIVALOTE užduoti klausimus darbdaviui“ yra tiesiog mitas. Tačiau, jei dalyvavote pokalbiuose dėl darbo, turbūt bent vieno iš jų metu gerokai kamavotės abejonėse: klausti ar neklausti?

CV-Online Recruitment personalo atrankų projektų specialistė Erika Okockytė žino, kaip išspręsti šią dilemą ir atsikratyti įkyraus darbo paieškos mito.

Geri norai

Erika supranta kandidatų norą kuo geriau prisistatyti darbdaviui, atskleisti savo profesionalumą, įrodyti savo tinkamumą siūlomam darbui, tačiau itin dažnai pasitaiko, kad savo susidomėjimą pozicija kandidatai bando perteikti užduodami klišinius klausimus, pvz. Ko tikitės iš manęs po 5 metų? arba Ką turėčiau padaryti, kad po metų jūs mane vertintumėt kaip gerą darbuotoją?

Iš principo, šie klausimai nėra blogi, nes potencialus kandidatas nori žinoti įmonės lūkesčius darbuotojui, įvertinti savo ateities perspektyvas įmonėje, tačiau, tikslingiau būtų užduoti klausimus apie pačią poziciją, darbo specifiką, darbuotojui keliamus tikslus, suteikiamus įrankius bei galimus būdus jiems pasiekti ir pan. Atlyginimo klausimo taip pat nereikėtų vengti, ypač, jei dalyvaujate nesudėtingoje, pvz. vieno etapo atrankoje.

Atmintinai iškalti, abstraktūs, nenuoširdūs klausimai gali suveikti priešingai, nei tikitės. Labai gerai matosi, kai kandidatas dirbtinai išspaudžia kažkokį klausimą, nors galbūt net nežino, kuo jam bus naudingas atsakymas.

Pasiruošimas pokalbiui

Todėl, anot E.Okockytės, kandidatams derėtų gerokai apsvarstyti jiems rūpimus klausimus dar prieš susitinkant su darbdaviu ir, patartina, kad jie nebūtų ištraukti iš interneto platybių. Realiai įvertinkite situaciją, pokalbio dėl darbo metu aptartus dalykus ir pagalvokite, ar tikrai jums dar iškilo kokių nors svarbių klausimų, – pataria Erika.

Nebijokite klausti. Geriau visas technines detales aptarti pokalbio metu, nei atėjus pasirašyti darbo sutarties staiga persigalvoti, nes pasirodo, kad neaptarėte nei darbo pobūdžio, vietos, sąlygų, laiko, nei atlygio. O tokių atvejų tikrai pasitaiko.

Klausti ar neklausti?

Taigi, taisyklė paprasta, jei darbdavys suteikė per mažai (arba visai nesuteikė) informacijos apie darbo pobūdį, sąlygas, atlygį ir pozicijai keliamus tikslus, drąsiai klausinėkite, išsiaiškinkite esminius dalykus. Na, o jei darbdavys išsamiai papasakojo apie įmonę, pristatė poziciją, gal net aprodė darbo vietą, supažindino su atlygio sistema, keliamais lūkesčiais ir laukiančiais iššūkiais, o jums nekyla jokių papildomų klausimų, nepersistenkite ir dirbtinai neklausinėkite to, į ką jau turite atsakymus.

Darbdavys tikrai negalvos apie jus blogiau, jei po išsamaus pokalbio jums nekils papildomų klausimų.

Sėkmingos darbo paieškos su tikslingais klausimais,

HR mitų griovėja – Erika

www.personaloatrankos.lt

Dalintis su kitais