Pomėgiai, laisvalaikis ir kita (ne)svarbi informacija gyvenimo aprašyme

Ne paslaptis, kad darbo paieška prasideda nuo gyvenimo aprašymo. O jame svarbiausia dalis yra darbo patirties skiltis, kurioje reikėtų išsamiai, bet tuo pačiu ir konkrečiai aprašyti darbo patirtį, išvardinant ne tik kokiose įmonėse dirbote, kokias pareigas užėmėte, bet ir kokios buvo jūsų pagrindinės darbo užduotys (funkcijos), atsakomybė ir pasiekimai.

Toliau, ne ką mažiau svarbu, yra išsilavinimas, ypač, jei studijavote ne vien dėl diplomo.

Kalbų, darbo kompiuteriu įgūdžiai taip pat svarbūs ir juos būtina įtraukti į savo CV. O štai, ką daryti su pomėgiais? Ar jie svarbūs darbo paieškos procese? Jei taip, kurie svarbesni, įdomesni? Kokie pomėgiai padėtų gauti papildomų taškų, o kurie neverti dėmesio?

Jei kalbėti skaičių kalba, apie 10% darbdavių atsižvelgia į kandidato CV įrašytus pomėgius ir laisvalaikį. Sakysite, dėl 10% neverta vargti, bet kartais būtent jūsų pomėgiai ir gali nulemti įmonės sprendimą pasikviesti jus pokalbiui dėl darbo.

Jūsų pomėgiai – jūsų asmenybės atspindys. Darbdaviai rinkdamiesi sau darbuotoją vertina ne tik kandidato sukauptą darbinę patirtį, bet ir jo asmenines savybes, pomėgius. Pvz, veterinarijos klinikai/parduotuvei, ieškant rinkodaros specialisto bus labai svarbu, kad vieni iš darbuotojo  pomėgių būtų gyvūnai ir gamta apskritai. Sporto klubas ieškos vadovo, kurio laisvalaikis ir pomėgiai yra aktyvi veikla ir sportas. Renkantis komunikacijos specialistą, darbdavys atkreips dėmesį į kandidato apsiskaitymą ir įvairiapusiškumą  įrodančius pomėgius.

Štai keletas dažniausiai CV nurodomų pomėgių ir trumpos jų reikšmės interpretacijos:

1. Menai: kinas, teatras, dailė, muzika, šokiai, fotografija, literatūra.

Meninė veikla ir pomėgiai formuoja ir turtina asmenybę, vidinį pasaulį, tarpusavio santykius. Meninė veikla skatina kūrybiškumą ir atvirkščiai, kūrybingas žmogus, greičiausiai, turės meninių pomėgių. Labai labai daug kandidatų CV pomėgių skyrelyje nurodo, kad jie mėgsta muziką ir filmus. Šiuos du dalykus galima rasti vos ne kas antrame CV. Puiku, jei klausotės muzikos ir žiūrite filmus, bet kiek giliai domitės ir kaip gerai jūs išmanote šias sritis. Kas jūs esate: fanas ar profanas? Jei klausotės muzikos per radiją ir negalite įvardinti nei vieno jums patinkančio atlikėjo, grupės ar režisieriaus, gal reikėtų pergalvoti, ar muzika ir kinas yra jūsų pagrindiniai pomėgiai. Gal tai tik jūsų gyvenimo fonas, tonas ir savaime suprantamas dalykas, kuriam neteikiate ypatingo dėmesio. Link kur kreipiame? Jei tai yra jūsų TIKRIEJI pomėgiai, konkretizuokite juos. Pavyzdžiui, pomėgis – fotografija. Detalizuokite, kokia būten fotografijos rūšimi jūs domitės: menine, taikomąją, reportažine ar pan. Gal turite savo darbų pavyzdžių portfolio? Dalinkitės ir didžiuokitės savo pomėgiu.

2. Sportas – bet kuri sporto šaka.

Kodėl nepakanka CV įrašyti „aktyvus laisvalaikis“ arba „sportas“, todėl kad tai nieko apie jus nepasako. Gal jūsų pomėgis sportui pasireiškia tik tuo, kad per TV stebite Olimpines žaidynes. Šašlykų kepimas savaitgaliais prie ežero tikrai nėra aktyvus laisvalaikis gamtoje. Tam, kad geriau pažintumėme jus, nurodykite konkrečią sporto šaką/-as, kuriai skiriate savo laisvą laiką ir kuri yra neatsiejama jūsų gyvenimo dalis. Ypač gerai, jei sportuojate jau ne pirmus metus, tai parodo, kad jūs esate nuoseklus, atkaklus, tikslo siekiantis ir pan. Komandinės sporto šakos apibūdins jus kaip gebantį dirbti komandoje žmogų. Jėgos ir ištvermės reikalaujantis sportas ugdo valią. Galima tikėtis, kad maratonuose dalyvaujantis bėgikas, bus į tikslą orientuotas, su stipria vidine motyvacija darbuotojas. Jei jūsų pomėgiuose vyrauja aktyvi veikla ir įvairios sporto rūšys, galima suprasti, kad jūs tikrai ne namisėda, aktyvi veikla jūsų neišgąsdins, o darbe jums ilgam užteks parako ir motyvacijos.

3. Rankdarbiai: mezgimas, nėrimas, siuvimas, papuošalų gamyba ir t.t.

Kruopštumo, atidumo ir kantrybės reikalaujantys užsiėmimai taip pat puikiai jus apibūdina. Jūs greičiausiai galite susikaupti ir susitelkti į smulkmenas, turite pakankamai užsispyrimo pabaigti darbą iki galo. Nereikia nuvertinti šių pomėgių, nes ne kiekvienas sugeba savo rankomis kažką sukurti.  Dažnu atveju, rankdarbiais užsiimantys žmonės geba laikytis schemų, aprašymų ir nurodymų. Jie taip pat yra kūrybingi ir gali rasti sprendimus įvairiose situacijose remiantis sukaupta patirtimi.

4. Kolekcionavimas.

Tai gan pasyvus, bet, dažniausiai, ilgalaikis ir gilių žinių apie kolekcionuojamą objektą reikalaujantis užsiėmimas. Vėlgi, ar jis kaip nors apibūdina kandidatą? Žinoma, kad taip. Tai susitelkimas į vieną konkrečią užduotį, gebėjimas ilgą laiką domėtis ta pačia sritimi, reikalingų ryšių mezgimas ir palaikymas, siekiant papildyti kolekciją, derybinių įgūdžių ugdymas ir daug daugiau.

O kokius laisvalaikio pomėgius savo CV įrašėte Jūs? Kaip manote, ar jie susiję su jūsų ieškomo darbo pobūdžiu?

Daugiau patarimų, kaip parašyti gerą CV »

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *