Personalo planavimo svarba įmonės sėkmei

recruitment

Įmonėms svarbu paruošti ne tik metinį strateginį planą apskritai, bet ir atskirų dedamųjų: finansų, personalo, plėtros detalius planus. Bent jau vieneriems metams į priekį. Kodėl būtinas planavimas? O kaip gi be jo! Neplanuoti labai rizikinga. Neturėdama aiškiai įvardintų tikslų ir plano jiems pasiekti įmonė pasmerkia save chaotiškai veiklai ir tikrai ne patiems geriausiams rezultatams.  Planavimas leidžia aiškiai įvertinti dabartinę situaciją, bei galimybes ateinantiems metams. Planavimas užtikrina efektyvią veiklą, mažesnius kaštus, bei kritinių situacijų racionalų suvaldymą.

Neretai personalo planavimui skiriama per mažai dėmesio. Tačiau jei įmonės įsigilintų į darbuotojų kaitos kainą, suprastų, kad planuoti yra būtina.

Norite sužinoti darbuotojų kaitos kainą jūsų įmonei?

Atsakykite į šiuos klausimus, bei atlikite skaičiavimus:

  1. Kiek darbuotojų dirba padalinyje?
  2. Koks šio padalinio darbuotojo mėnesinio atlyginimo vidurkis: su ir be mokesčių?
  3. Kokį pelną per mėnesį sugeneruoja vienas šio padalio darbuotojas? Įvertinkite pajamas ir išlaidas.
  4. Kiek jums kainuoja surasti naują darbuotoją? Įvertinkite darbuotojo paieškai naudojamų priemonių ir metodų kainą, į paiešką įtrauktų darbuotojų laiką.
  5. Kiek darbuotojų išeina iš šio padalinio per metus?
  6. Kiek laiko (mėnesiais) užtrunka darbuotojo pakeitimas su visais etapais: paieška, atranka, įdarbinimu, apmokymu, adaptacija, pirmaisiais rezultatais ir t.t.? Įvertinkite kaip keičiasi padalinio darbas kol ieškoma naujo darbuotojo.

Rezultatai nustebino?

Taip, vieno darbuotojo kaitos kaina įmonei gali būti iki 10 kartų didesnė už to darbuotojo atlyginimą. O jei įmonėje darbuotojų kaita yra 20, 30 ar net 50%? Darbas tampa neefektyviu, didėja esamų darbuotojų nepasitenkinimas, auga kaštai ir t.t.

Ar jūsų įmonė  galėtų sumažinti išeinančių darbuotojų skaičių bent 5 procentais? O 10%? Iš anksto pasiruošus situacija gali būti lengvai suvaldoma.

Raginame paruošti personalo planą ateinantiems metams jau dabar.

Ilgalaikiai (1, 3, 6, 12 mėn.) ir neriboti (neribotas darbo skelbimų skaičius + CV duomenų bazė) CV-Online paslaugų paketai leis Jums taupyti laiką ir pinigus, planuoti personalą, bei didinti darbo efektyvumą.

CV-Online paslaugas įsigykite internetu arba kreipkitės el.paštu pardavimai@cvonline.lt

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *