Patarimai ieškantiems darbo, kaip gauti svajonių darbą!

svajonių darbą

Kauniečiui Sauliui Kromalcui ši vasara bus ypatinga. Įveikęs daugiau kaip 600 konkurentų, jis gavo svajonių darbą – tapo profesionaliu atostogautoju. Visą mėnesį jis praleis keliaudamas po Lietuvos kurortus ir apsistodamas ten įsikūrusiuose viešbučiuose bei sanatorijose nemokamai išbandys įvairias ten teikiamas paslaugas.

Bendrą Noriunoriunoriu.lt ir Cvonline.lt rengtą konkursą S. Kromalcas laimėjo surinkęs 630 lankytojų balsų internetiniame balsavime ir pelnęs daugiausia komisijos simpatijų.

Saulius Kromalcas dalinasi patarimais ieškantiems darbo, kaip gauti svajonių darbą!

Gyvenime „savo kailiu“ teko patirti daugiau nei  100 darbo pokalbių. Turiu galvoje taip pat ir tuos, kuriuose man nepasisekė sublizgėti ar kaip kandidatui parodyti savo pranašumo. Pirmi darbo pokalbiai dažnai siejami su jauduliu, baime ir neretai nepasitikėjimu. Tačiau šis procesas yra niekas kita kaip derybos. Derybos, kur susitinka dvi pusės: darbdavys ir Jūs. Viena trokšta rasti savo svajonių darbą, kita – motyvuotą, lojalų darbuotoją. Visa kita tik sąlygų aptarimas.

Nuskambės kiek keistai, tačiau pastebėkite, radus svajonių darbą, rytais keliamės ne tik kupini teigiamos nuotaikos, pastarąja užkrečiame kaimynus, visus keliaujančius pakeliui į darbą, bet ir savo liūdnus ar tiesiog neišsimiegojusius kolegas. Sutikite, turint galingą „nuotaikos ginklą“ galime pasiekti daug aukštesnes viršukalnes nei jo neturintys.

Kodėl svarbu, kad darbas mus džiugintu?

Čia negaliu neprisiminti vienos anekdotinės istorijos. Atneša knysliukas į parduotuvę balionėlį grąžinti, o pardavėja jo klausia:
– O tai kas netinka? Spalva netinka?
– Tinka spalva.
– Šniūrelio ilgis?
– Tinka ir šniūrelio ilgis.
– O tai gal balionėlio dydis?
– Tinka ir dydis…
– Tai kas yra??? – nesupranta pardavėja.
– Nedžiugina…, – atsako knysliukas.

Susimąstykime, juk darbe su kolegomis, praleidžiame daugiau laiko nei su savo artimaisiais, o ką jau kalbėti apie savo antrąją pusę!!! Tarkime, jog nuo nemėgstamų kolegų, dar galima atsiriboti, tačiau jei pats darbas tiesiog „nedžiugina“… Tuomet jau rizikuojate, jog su laiku šis „nedžiugesį“ parsinešite namo, kuris kaip pelėsis įsisuks ir į Jūsų santykius.

5 patarimai:

  1. Atlikite savo SSGG (Stiprybių, Silpnybių, Galimybių, Grėsmių) analizę. Atraskite savo stipriąsias puses, Nepamirškite nuolat tobulėti siekdami naujų Galimybių. Tai padės Jums susikurti tinkamą savo CV.
  2. Raskite sritį, kurioje jaučiatės kaip žuvis vandenyje. Pasitarkite su įdarbinimo agentūra apie esamą situaciją darbo rinkoje arba tiesiog apžvelkite darbo pasiūlymus. Pabandykite įsivaizduoti save dirbantį vieno ar kito sektoriaus įmonėje. Ką norėtumėte pasiekti ar nuveikti dirbdami ten?
  3. Atlikite namu darbus. Prieš siųsdami gyvenimo aprašymą, kreipdamiesi į darbo agentūrą ar keliaudami į darbo pokalbį visų pirma pažinkite savo potencialų darbdavį. Išanalizavę aplinką susidarysite bent jau pirminį įspūdį ar tai tikrasis Jūsų svajonių darbas.
  4. Gebėkite save pristatyti. Neretai iš savo studentų girdžiu frazes: “Nepavyko save atskleisti…”, “Pasimečiau, jų buvo keli, o aš viena…” “Jie manęs klausinėjo, o aš tik atsakinėjau…” Svarbiausia nepasimesti bei gebėti glaustai akcentuojant savo stipriąsias puses papasakoti apie save, profesinius tikslus ir pomėgius.
  5. Pasitikėkite savimi... ir nepamirškite šypsenos, juk susitikimo su savo galimai būsimu darbdaviu metu, Jūs pristatote pačią brangiausią dedamąją – SAVE!

Svajonių darbo paieškas lyginčiau su svajonių antrosios pusės radimu. Pasirinkus klaidingai lauks sunkios skyrybos ir naujos paieškos… O kas nori nuolat gyventi pokyčiuose?

Patarimai, kaip parašyti gerą CV?

Patarimai, kaip parašyti gerą motyvacinį laišką?

Patarimai pokalbiui dėl darbo.

Dalintis su kitais
Surask savo svajonių darbą!

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *