15 patarimų, kaip parašyti gerą motyvacinį laišką

 1. Nekopijuokite motyvacinio laiško, nes Jūsų nepastebės kopijų jūroje.
 2. Motyvacinis laiškas svarbus Jūsų CV priedas, suteikiantis jam papildomo svorio. Pasistenkite kuo aiškiau atskleisti savo motyvaciją.
 3. Motyvacinio laiško apimtis ne didesnė nei 1 puslapis.
 4. Motyvaciniame laiške paryškinkite, išskirkite, akcentuokite, pakartokite svarbiausius (su darbu ir jūsų kompetencija) susijusius dalykus. Juos darbdavys pastebės pirmiausia.
 5. Motyvaciniame laiške būtinai parašykite į kokias pareigas pretenduojate, pvz. Vardenio Pavardenio Motyvacinis laiškas X pareigoms užimti.
 6. Jei darbo skelbime prašo CV atsiųsti kartu su motyvaciniu laišku, būtinai siųskite abu.
 7. Jei motyvacinio laiško neprašo, siunčiant CV el.paštu, parašykite pagrindinius motyvus, kodėl pretenduojate būtent į šią darbo vietą. Tai bus kaip motyvacinis laiškas, tik ne atskirame dokumente.
 8. Darbo skelbime nurodyti reikalavimai kandidatui ir privalumai yra būtent tai, ko nori darbdavys.Motyvacinis laiškas suteikia Jums galimybę įrodyti darbdaviui, kad jūs ir turite “būtent tai”.
 9. Darbo skelbime nurodytas darbo pobūdis tai lyg raktiniai žodžiai, kuriuos teisingai iššifravus, žinosite kaip teisingai pristatyti save darbdaviui, kurios Jūsų savybės ar patirtis 100 procentų atitiks darbo pobūdį.
 10. Būtinai paminėkite savo laimėjimus /pasiekimus darbe.
 11. Svarbiausia motyvacinio laiško dalis yra kuo Jūs būsite naudingas įmonei ir kaip konkrečiai galėsite prisidėti prie įmonės sėkmės.
 12. Venkite standartinių frazių, universalių savybių ir pan.
 13. Būkite nuoširdūs ir kūrybingi.
 14. O dabar pamirškite ką perskaitėte ir ką žinote apie motyvacinio laiško rašymą, nes …
 15. Darbdavys teiks pirmenybę ne dar vienam šabloniniam laiškui, koks Jūs geras ir kaip Jūs tinkate šiai pozicijai, o tam išsiskiriančiam ir kabinančiam atvirumu motyvaciniam laiškui.

Motyvacinis laiškas. Reikia ar nereikia? Verta ar neverta?

Kelios priežastys, kodėl verta rašyti ir kartu su CV siųsti savo motyvacinį laišką:

 • Jei darbdavys darbo pasiūlyme yra nurodęs, kad laukia Jūsų CV kartu su motyvaciniu laišku, o Jūs ignoruojate šį prašymą, darbdavys gali susidaryti išankstinę nuomonę (neigiamą) apie Jūsų pareigingumą. Neignoruokite darbdavių prašymų ir pademonstruokite atsakingą požiūrį į patikėtas užduotis.
 • Su išmone parašytas motyvacinis laiškas atkreips darbdavio dėmesį ir padidins šansus būti pakviestam pokalbiui dėl darbo.
 • Net jei darbdavys neprašė motyvacinio laiško, o jūs jį vis vien nusiuntėte, šis žingsnis gali Jus išskirti iš minios, kaip kandidatą, kuris gali viršyti lūkesčius.
 • Motyvacinis laiškas ne šiaip koks priedas, bet priedas prie CV, kuriame pasistengus galite atskleisti/išryškinti savo norą ir galimybes dirbti būtent šį darbą, būtent šioje įmonėje.
Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *