Optimistiškiausi – Lietuvos darbdaviai. Darbo rinkos tendencijos.

darbdaviai planuoja

2014 metų  lapkričio mėnesį CV-Online teiravosi trijų Baltijos valstybių darbdavių apie įdarbinimo ir darbo užmokesčio kėlimo planus ateinantiems 6 mėnesiams. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 2500 darbdavių. Bendra išvada yra ta, kad Baltijos šalių ekonomikos augimas sąlygojo darbdavių trijose šalyse optimistines nuotaikas: daugiau nei 40% darbdavių planuoja samdyti naujų darbuotojų.

Lietuvos darbdaviai pademonstravo didžiausią optimizmą. Net 47% Lietuvos darbdavių planuoja įdarbinti, nepaisant to fakto, kad didžiausius maisto produktų eksporto apribojimus į Rusiją patyrė būtent Lietuva.

Atliktas tyrimas taip pat parodė, kad Estijos darbdaviai yra konservatyviausi – mažiau nei 10% Estijos darbdavių planuoja priimti ar atleisti darbuotojus, o 27% Lietuvos darbdavių ir 22% Latvijos planuoja pokyčius organizacijose. Tai galima apibūdinti kaip struktūrinius pokyčius. Įmonės reorganizuoja veiklą, atleidžia neefektyviai dirbančius, o vietoj jų samdo naujus – našiai dirbančius.

47 procentai Estijos darbdavių ketina priimti 1-2 naujus darbuotojus ir vos 4% planuoja įdarbinti daugiau nei 30, o Lietuvos ir Latvijos darbdaviai drąsiau planuoja ateitį – apie 32% ieškos 1-2 darbuotojų ir net 10% darbdavių numato didesnę įmonių plėtrą – per ateinančius 6 mėnesius priims daugiau nei 30 darbuotojų.

Daugiausiai darbo pasiūlymų sulauks IT, inžinerijos, gamybos, paslaugų, klientų aptarnavimo, prekybos sektoriaus specialistai.

Augant ekonomikai ir mažėjant nedarbo lygiui įmonės susiduria su darbuotojų trūkumu. Daugiau nei trečdalis darbdavių personalo išlaikymui įmonėse planuoja kelti atlyginimus. Net 35% Baltijos regiono darbdavių planuoja didinti atlyginimus.

Atlyginimų kėlimui didelę įtaką daro patyrusių specialistų trūkumas rinkoje, konkurencija tarp įmonių pritraukiant tinkamus kandidatus ir išlaikant geriausius specialistus. 62% Lietuvos įmonių mano, kad šiemet daug sudėtingiau surasti naujų darbuotojų nei prieš metus.

Naujausi darbo pasiūlymai

Atlyginimų palyginimas

Paslaugos darbdaviams

Lietuvos darbo rinkos tyrimo rezultatai

Ar jūsų įmonė planuoja įdarbinti/ atleisti darbuotojų per ateinančius 6 mėnesius? 

Atsakymas

Procentai

Planuojame įdarbinti

47%

Planuojame atleisti

1%

Ir įdarbinti ir atleisti

27%

Dar nežinome

11%

Neplanuojame jokių pokyčių

14%

 

Kiek darbuotojų planuojate priimti per ateinančius 6 mėnesius?

Atsakymas

Procentai

1-2 darbuotojus

33%

3-4 darbuotojus

20%

5-9 darbuotojus

14%

10-30 darbuotojų

15%

Daugiau nei 30 darbuotojų

8%

Dar nežinome kiek darbuotojų

10%

Ar planuojate pakelti ar sumažinti bent kai kuriems darbuotojams atlyginimus per ateinančius 6 mėnesius?

Atsakymas

Procentai

Pakelsime atlyginimus

38%

Sumažinsime atlyginimus

1%

Kai kuriems pakelsime, kai kuriems sumažinsime

13%

Neplanuojame jokių pokyčių  

28%

Dar nežinome

20%

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *