BDAR: kas pasikeis „CV-Online“, kai įsigalios naujos duomenų apsaugos taisyklės?

 In English

Nuo gegužės 25 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, įsigalios naujos duomenų apsaugos taisyklės (ES bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, BDAR). Dėl šių taisyklių tiek žmonėms, tiek įmonėms kilo daug klausimų ir atsirado nesusipratimų. „CV-Online“, kuri jau daugiau kaip dvidešimt metų sutelkia darbdavius ir darbo ieškančius asmenis iš trijų Baltijos šalių, jau ir dabar savo kasdieniniame darbe turi spręsti asmens duomenų tvarkymo klausimą. Todėl mes taip pat atidžiai susipažinome su visais BDAR reikalavimais ir imsimės visų reikiamų priemonių, kad mūsų klientai ir vartotojai būtų saugūs ir apsaugoti.

Svarbūs visų „CV-Online“ vartotojų duomenys saugomi Estijoje, „A“ klasės serverių patalpose, kurios atitinka „Telia“ ETSI standartus ir kuriose įrengtos nepertraukiamo vaizdo stebėjimo sistemos. Visas tinklo srautas apsaugotas užkarda, o fizinė prieiga prie serverių yra griežtai ribojama.

Ką apie BDAR turėtų žinoti darbdavys?

Remiantis BDAR, „CV-Online“ yra asmens duomenų valdytojas, o darbdaviai, su kuriais „CV-Online“ dalijasi duomenimis, yra duomenų tvarkytojai.

Naujosiose „CV-Online“ duomenų bazės naudojimo sąlygose, kurias turi pasirašyti kiekvienas darbdavys, išsamiai nurodoma, ką darbdavys gali daryti su gaunamais duomenimis. Kiekvienas klientas gali naudoti iš „CV-Online“ duomenų bazės gautą informaciją norėdamas surasti darbuotojus. Draudžiama perduoti duomenis trečiosioms šalims be raštiško „CV-Online“ leidimo.

Kiekvienas klientas, pateikiantis „CV-Online“ duomenų bazės duomenų paklausimą, tvarkydamas asmens duomenis privalo užtikrinti, kad visa veikla atitiktų galiojančius teisės aktus. BDAR ir kituose teisės aktuose numatytų techninių ir organizacinių reikalavimų privalo laikytis tiek klientai, tiek visi galimi pagalbiniai duomenų tvarkytojai, kuriems klientas gali perduoti duomenis.

Taisyklės dėl duomenų, gautų iš duomenų bazės, tvarkymo ir saugojimo taip pat taikomos ieškančiųjų darbo duomenims. Darbdaviai taip pat turi nepamiršti, kad konkretaus darbo pasiūlymo kandidato duomenys gali būti naudojami tik šio konkurso tikslais. Kandidatų duomenų rinkimas ir jų naudojimas ateityje dėl kitų priežasčių nėra leistinas.

Pasibaigus galiojančiam užsakymo laikotarpiui klientas privalo nutraukti bet kokį tolesnį darbo ieškančių asmenų duomenų naudojimą bei pats pašalinti ir užtikrinti, kad visi pagalbiniai duomenų tvarkytojai pašalintų jų išsaugotus ir saugomus asmens duomenis. Jei „CV-Online“ patirtų žalą dėl kliento sutarties sąlygų pažeidimo, sąlygas pažeidęs klientas privalės atlyginti „CV-Online“ sukeltą žalą.

„CV-Online“ pradeda automatiškai šalinti paraiškų dėl darbo pasiūlymų duomenis iš savo duomenų bazės. Kandidatai turi teisę per vienerius metus reikalauti atlyginti dėl diskriminacijos patirtą žalą. Taigi, tiek kandidatams, tiek darbdaviams suteikiama galimybė susipažinti su informacija apie paraiškas per vienerius metus nuo konkurso pabaigos. Vartotojų paprašyti, mes automatiškai nešaliname duomenų apie CV ar kitus duomenis, vartotojas tai gali padaryti pats arba atsiųsti mums atitinkamą užklausą.

 _________________

Norėdami sutikti su naujomis sąlygomis, paspauskite žemiau esantį mygtuką, prisijunkite ir paspauskite mygtuką „Sutinku“:

Sutikti »

 _________________

Ką apie BDAR turėtų žinoti darbo ieškantis asmuo?

Pagrindinis BDAR tikslas – apsaugoti duomenų savininkus ir užtikrinti maksimalią jų duomenų naudojimo kontrolę. Kiekvienas asmuo, įdedantis savo gyvenimo aprašymą į „CV-Online“ sistemą arba teikiantis paraišką dėl sistemoje paskelbto darbo pasiūlymo, privalo turėti galimybę lengvai ir greitai susipažinti su visa apie jį ir jo duomenis turima informacija. Jei duomenų savininkas to reikalauja, jam turi būti suteikta galimybė pašalinti visus jo duomenis.

Jei vartotojas prisijungė prie mūsų sistemos, visa informacija, kuri buvo surinkta apie jį „CV-Online“ svetainėje, bus prieinama darbo ieškančiųjų puslapyje. „Mano CV“ skyriuje pateikta nuoroda „Mano duomenys“, kurią paspaudus atsidaro visų duomenų, kuriuos mes turime apie vartotoją, apžvalga. Taip pat galima išsaugoti duomenis PDF formatu arba, prireikus, pašalinti juos iš mūsų sistemos. Darbo paraišką pateikęs arba pranešimus el. paštu užsisakęs vartotojas, neužsiregistravęs kaip „CV-Online“ vartotojas, gali el. paštu teikti mums paraiškas dėl jo duomenų arba prašyti pašalinti jo duomenis.

Įsigaliojus BDAR, asmens duomenų naudojimo „CV-Online“ duomenų bazėje tvarka stipriai nepasikeis.

Tai iš esmės yra todėl, kad iki šiol „CV-Online“ taip pat rūpinosi, jog visi vartotojo duomenys būtų kuo geriau apsaugoti, o prieiga prie duomenų būtų kontroliuojama ir reguliuojama.

„CV-Online“ duomenų bazėje esantys vartotojo duomenys, jei duomenų savininkas tai leido, prieinami tiems darbdaviams, kurie užsisakė mokamas „CV-Online“ paslaugas. Be to, vartotojas turi teisę nustatyti, ar jo duomenis galima rasti atliekant paiešką duomenų bazėje, ar jie matomi tik tiems darbdaviams, kurių konkurse dalyvauti vartotojas pateikė paraišką. Jei vartotojas pateikė tokią paraišką, jis taip pat gali nustatyti darbdavius, kuriems vartotojo duomenys jokiomis aplinkybėmis nebus matomi. Vartotojas taip pat gali bet kuriuo metu keisti savo duomenų matomumą, blokuoti duomenis arba reikalauti, kad „CV-Online“ pašalintų duomenis ir nutrauktų tolesnį jų tvarkymą.

Darbdaviams, kurie per “CV-Online“ gauna prieigą prie darbo ieškančiųjų duomenų.

Darbdaviai privalo naudoti duomenis tik pagal numatytą paskirtį. Tai reiškia, jog duomenų naudojimas turi būti susijęs su darbuotojų paieška. Darbdavys turi teisę naudoti duomenis, kurie buvo pateikti gavus paraišką dėl darbo pasiūlymo, tik tam tikro konkurso ribose. Pasibaigus darbdavio „CV-Online“ paslaugoms, jis privalo pašalinti visus gautus duomenis, ir tolesnis duomenų tvarkymas draudžiamas.

Tam, kad „CV-Online“ galėtų teikti vartotojams kuo geresnes paslaugas, mes kartais siunčiame įvairius el. laiškus. Tai yra pranešimai apie darbo pasiūlymus, naujienlaiškiai bei asmeniniai pasiūlymai darbdaviams ir ieškantiems darbo. Kaip numatyta BDAR, taip ir pagal mūsų šiuo metu taikomą tvarką, kiekvienas klientas ir vartotojas turi teisę atsisakyti „CV-Online“ atsiųstų pasiūlymų. Šiuo tikslu kiekviename el. laiške pridedame atsisakymo nuorodą. Jei vartotojas atsisakė gauti el. laiškus, bet ateityje vėl nori juos gauti, jis gali juos vėl užsiprenumeruoti cvonline.lt puslapio darbo ieškančiojo skyriuje.

Siekdami pranešti klientams ir vartotojams apie jų teises ir pareigas, iki gegužės 25 d. mes taip pat visiems atsiųsime atnaujintas sąlygas. Įsigaliojus BDAR vartotojas nebegalės naudotis „CV-Online“ paslaugomis, jeigu nesutiks su atnaujintomis sąlygomis. Jeigu paraišką dėl darbo pasiūlymo nori pateikti „CV-Online“ sistemoje neužsiregistravęs vartotojas, teikdamas paraišką dėl darbo jis turi sutikti su duomenų naudojimo sąlygomis. Vartotojui sutikus su atnaujintomis sąlygomis, reikšmingų pokyčių „CV-Online“ vartotojo patirčiai nebus. Tačiau duomenų savininkas galės geriau suprasti ir nustatyti, kas gali tvarkyti jo duomenis, kaip duomenys gali būti tvarkomi ir kaip duomenys saugomi.

 _________________

Norėdami sutikti su naujomis sąlygomis, paspauskite žemiau esantį mygtuką, prisijunkite ir paspauskite mygtuką „Sutinku“:

Sutikti »

 _________________

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *