Kas jie – aktyviausi ir populiariausi darbo rinkos žaidėjai?

Nors įprastai karjeros mugės yra skirtos ir daugiausiai dėmesio sulaukia iš studentų, tačiau šių metų spalio 24-30 dienomis vykusi Virtuali karjeros mugė išsiskyrė savo auditorija: beveik pusę lankytojų srauto (41%) sudarė 25-34 metų amžiaus naujo/geresnio darbo ieškantys kandidatai, 20% – 35-44 metų amžiaus lankytojai, o savo pirmojo darbo ar praktikos ieškojo vos 7% 18-24 metų potencialių darbuotojų.

 

karjeros mugė

 

CV-Online tinklalapio lankomumas taip pat patvirtina, kad aktyviausi darbo rinkos žaidėjai yra 25-34 metų amžiaus (46%). Jie yra atviri darbo pasiūlymams, domisi darbo rinkos tendencijomis ir ieško geresnio darbo galimybių. Dažnam iš jų atlyginimas nėra vienintelis motyvuojantis veiksnys, bet neretai svarbiausias keičiant darbą.

Pasak CV-Online marketingo vadovės R.Karavaitienės, – įmonėms, turinčioms šios amžiaus grupės darbuotojų, reikėtų atkreipti didesnį dėmesį į jų motyvavimą, tobulėjimo ir karjeros galimybes, atlyginimo augimo potencialą. Ši amžiaus grupė jau turi sukaupusi darbinės patirties, yra produktyvi, aktyvi, siekia rimtų asmeninių tikslų. Taip pat šie kandidatai sulaukia didžiausio darbdavių dėmesio bei patrauklių darbo pasiūlymų tiek pareigų lygio, tiek atlygio atžvilgiu. Tačiau būsimą darbdavį jie renkasi labai atsargiai ir linkę atsižvelgti į įmonės reputaciją.

Virtuali karjeros mugė puikiai atspindėjo 25-34-mečių interesus, labiausiai juos domino didelės, užsienio kapitalo įmonės, kuriose galima kilti karjeros laiptais ir išnaudoti savo potencialą. Didžiausio lankytojų srauto sulaukė: IKEA, TELE2, Lietuvos energijos įmonių grupė, Festo, Barclays Group Operations Limited, Runway, Žemaitijos pienas, Mars Lietuva, Danske Bank ir kiti darbdaviai. Virtualioje mugėje dalyvavo 60 IT, telekomunikacijų, prekybos, bankų, finansų, gamybos, transporto srities įmonių (Lietuvos įmonių virtualūs stendai).

Iš viso Virtualioje karjeros mugėje per 7 dienas apsilankė virš 47 000 unikalių lankytojų iš trijų Baltijos šalių (35%  – lankytojai iš Lietuvos), kuriems aktualiausia informacija buvo: darbo pasiūlymai, online pokalbiai su įmonių atstovais, įmonių prisistatymai bei mugės dalyvių dalinimasis patirtimi. Įmonės virtualioje mugėje paskelbė virš 400 darbo pasiūlymų. Tai jau antroji Baltijos šalių karjeros mugė.

 

Virtualioje karjeros mugėje lankėsi emigrantai ir imigrantai

Šių metų mugė išsiskyrė emigrantų ir imigrantų gausa. Dažnas su įmone mugėje virtualiai bendraujantis interesantas buvo ne Lietuvos pilietis, tačiau šiuo metu gyvenantis Lietuvoje. Imigrantai domėjosi galimybėmis dirbti nemokant lietuvių kalbos. Juos itin traukė Danske Bank, Western Union, Barclays, Runway, Festo, KPMG įmonės. Buvo užklausų ir iš emigrantų, kurie domėjosi galimybe grįžti ir įsidarbinti Lietuvoje, o pagrindine savo stiprybe jie įvardino užsienio kalbų žinias.

Mugės metu įmonių atstovai kiekvieną dieną internetu bendraudavo su lankytojais, iš viso pravesta apie 350 virtualių pokalbių, o TELE2 atstovai pravedė ir webinarą tema „Skaitmeninė revoliucija“ .

 • Manome, kad Virtuali karjeros mugė turi potencialo augti ir pritraukti vis daugiau inovacijas mėgstančių bei įmonės įvaizdžiu besirūpinančių įmonių. Joms tai puiki platforma prisistatyti kaip darbdaviui, pabendrauti ir formuoti ryšius su kandidatais, pritraukti ateities talentus. Šis renginys tampa kasmetiniu ir labai laukiamu įvykiu, o išmanus technologijų panaudojimas personalo paieškoje srityje tampa vis aktualesnis, – sako CV-Online projektų vadovė Laura Stanionytė.

Lietuvos paviljono įmonės dalyvės:

 • Runway Kaunas, UAB – reikalingi klientų aptarnavimo darbuotojai mokantys užsienio kalbas.
 • Danske Bank Lithuania – reikalingi IT, finansų, žmogiškųjų išteklių srities darbuotojai.
 • IKEA Lietuva / Felit, UAB – reikalingi prekybos, pardavimų, vadybos, paslaugų, dizaino, viešojo maitinimo srities darbuotojai.
 • Žemaitijos pienas – reikalingi transporto, eksporto, pirkimo, rinkodaros, tiekimo, automatikos, renginių organizavimo, finansų srities darbuotojai.
 • Keisk žaidimo taisykles – reikalingi bendrauti mėgstantys darbuotojai.
 • Mars Lietuva – reikalingi finansų, rinkodaros, inžinerijos, gamybos, technologijų, logistikos, pardavimų, pirkimų, žmogiškųjų išteklių srities darbuotojai.
 • Grigeo – reikalingi pardavimų, finansų, gamybos, inžinerijos, klientų aptarnavimo srities darbuotojai.
 • TELE2 – reikalingi vadybos, klientų aptarnavimo ir finansų srities darbuotojai.
 • Headex – reikalingi žmogiškųjų išteklių, administravimo, finansų, projektų valdymo srities darbuotojai.
 • Barclays – reikalingi IT, inžinerijos srities darbuotojai.
 • Festo – reikalingi rinkodaros, apskaitos, IT srities darbuotojai.
 • KPMG Baltics – reikalingi apskaitos, administravimo ir mokesčių srities darbuotojai.
 • Blue Bridge – reikalingi vadybos, IT, klientų aptarnavimo srities darbuotojai.
 • Lietuvos energija – reikalingi teisės, vadybos, administravimo, projektų valdymo srities darbuotojai.
 • G4S – reikalingi apsaugos ir vadybos srities darbuotojai.
 • Western Union Processing Lithuania – reikalingi apskaitos, finansų, klientų aptarnavimo, valdymo srities darbuotojai.
 • Magnus logistics – reikalingi transporto, apskaitos, klientų aptarnavimo srities darbuotojai mokantys lenkų kalbą.
Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *