Kam Jums tas mobiliakas, jei ragelio nekeliate!

studentams

Reali situacija. Viena iš begalės.

Darome užsakytą personalo atranką – klientui ieškome operatoriaus. Pagal darbo pobūdį ir reikalavimus darbas puikiai tinka studentams. Darbas lanksčiu grafiku, galima derinti su studijom. Taigi, CV duomenų bazėje pasižymime  kelis kriterijus ir oplia – gaunasi gan ilgas tinkamų kandidatų CV sąrašas. Nieko nelaukiant skambiname. Primename, kad darbas labai tinkamas studentams, todėl skambiname studentams (jokios diskriminacijos, prašome, čia neieškoti). Skambinam. Nekelia. O.K. Nieko tokio. Sekantis. Skambinam. Nekelia.

Beje, skambiname ne pietų metu, ir ne paskaitų metu. Ne 7 ryto ir ne 6 po piet. Skambinam normaliu laiku. Na tokiu normaliu, kai tinka siūlyti normalų darbą. Nenormalių darbų mes ir nesiūlom, jeigu ką.

Apsimetam, kad nieko tokio. Būna. Pasitaiko. Juk gali žmogus – IEŠKANTIS DARBO nekelti ragelio. Skambinam sekančiam iš sąrašo. Tyla. Net neatmeta skambučio, kad tipo užsiėmęs. Tiesiog ignoruoja. Nes jis juk baisiai busy, jis juk ieško darbo. O, kad CV į duomenų bazę įrašė vos prieš kelias dienas su tikslu susirasti darbą ir kad toje duomenų bazėje jį gali surasti įmonės bei pasiūlyti darbą (skambindami telefonu) – matyt neprimetė.

Ir šiaip, turim įtarimų, kad jaunimas smartphon‘uose mažiausiai naudoja funkciją – ATSILIEPTI. Nes kame čia SMART‘umas atsiliepti į skambučius.

Gerai. 3:0 nėra pats blogiausias rezultatas. Tęsiam toliau. Po perkūnais – atsiliepė! Iš laimės sunku net sakinį suformuluoti. Matyt, tuo džiaugsmu užkrečiam ir potencialų darbuotoją. Jis SUTINKA dalyvauti atrankoje. 3:1.

Dar keli nuliniai skambučiai ir vienas abejojantis kandidatas, kuris atsiliepė maždaug taip (skaityti baisiausiai papiktintu balsu)

Kandidatas: – Nu, klausau.

Atrankistė prisistato iš kur ir kodėl skambina paaiškina.

Kandidatas dar kartą perklausia:- Kas skambina? (nepatiklus, vienok)

Dar kartą pasakome iš kur skambiname ir kokiu reikalu. Išsamiai apibūdiname darbo pobūdį, įmonę ir t.t. Ir staiga. Matyt, žaibas staiga trenkia į ieškantįjį darbo, o gal kalvis šalia stovi su visais padargais (uždarbiauja plonindamas liežuvius) ir kandidato balsas bei gi intonacija pasikeičia 180 laipsnių.

Lapė, mat 🙂 Fainuolis.
–    Taip taip, klausau. Taip taip, domina. Būtinai atvyksiu. Noriu.

Nu smagu. Turim kelis susidomėjusius. Ne tik susidomėjusius, bet net gi norinčius DIRBTI. Dar kartą perskambiname tiems patiems, verčiausiems dėmesio, bet nekėlusiems ragelio, kandidatams. Duodam antrą šansą, taip sakant. Spėkit! Žinoma, kad ir dabar neatsiliepia ir neatmeta. Žinutės su klaustuku taip pat negaunam.

Dar kurį laiką pažaidę telefoninį loto darbdaviui parenkam kelis tinkamus potencialius darbuotojus. Susitikimai rytoj.

Tai va, kitą dieną mums perskambina keli vakarykščiai ragelių nekėlėjai. Smalsumas juos įveikė. Soriukas, pavėlavot.

Atskiro moralo nebus 🙂

P.S. Prašome, nepriimti asmeniškai ir nesipiktinti 🙂

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *