KAIP suprasti, atrasti, kuris darbas man labiausiai tinka

savianalizė

Ne kartą esame girdėję apie lietuviškus startuolius, dėl kurių pešasi užsienio rinkos, kiekvienas turime draugų ir pažįstamų, kurie padarė sėkmingą karjerą ar tokių, kurie išdrįso kardinaliai pakeisti savo veiklos kryptį ir dabar tuo džiaugiasi. Ir kai klausaisi visų šių istorijų, atrodo, kad jie tik „op“ ir pasiekė tai, ko norėjo, jiems tiesiog sekasi ir jie iš anksto žinojo, kaip tapti, tuo kuo yra dabar.

Tačiau teisybė yra tokia, kad po visomis šiomis istorijomis slepiasi gerokai ilgesnė ir sudėtingesnė istorija, susidedanti iš daug ir nuoširdaus darbo, paieškų, analizės ir bandymų. Bandymų atrasti save. Bandymų atrasti sau patinkančią sritį, darbą, pagaliau, gyvenimo būdą.

Nes tik bandant ir analizuojant, vėl bandant, keičiant, tobulėjant ir vėl analizuojant galima atrasti JUMS SKIRTĄ DARBĄ.

Ir tikrai nieko tokio, jei jūs vis dar nežinote, koks darbas jums tiktų geriausiai. Tai galite padaryti dabar.

Tinkamo darbo paieškos receptas:

1. Savianalizė. Norint atrasti sau tinkamą darbą, pagrindinis darbas bus rimtai pasikalbėti su savimi J Savianalizė būtina. Dar svarbiau, kad atlikdami savianalizę būtumėte nuoširdus ir sąžiningas, savikritiškas ir objektyvus. Sau. Galimi savianalizės būdai, pvz. pasidarykite savo (asmenybės-darbuotojo) SSGG (Stiprybės – silpnybės – galimybės- grėsmės) analizę. Kuo išsamiau užpildykite visas šias grafas. Analizei skirkite tiek laiko, kiek reikės. Kitas pavyzdys, surašykite, ko tikitės iš darbo, už ką norėtumėte būti atsakingas, kokias užduotis mielai atliktumėte, kas jums geriausiai sekasi, kokias ir kaip norėtumėte panaudoti savo sukauptas žinias ir asmeninę patirtį, kokio darbdavio-darbuotojo santykio tikitės, kokios įmonės vertybės jums svarbios, ko norėtumėte pasiekti būsimame darbe ir t.t.. Kuo ilgesnis sąrašas, tuo geriau. Tuomet visus savo surašytus punktus sureitinguokite, pradedant svarbiausiais ir mažiausiai svarbiais. Tinkamo darbo vaizdas palengva ims ryškėti. Galite pasiieškoti ir kitų savianalizės metodų. Atliekant savianalizę rekomenduojame ją užfiksuoti raštu, vien minčių srauto galvoje nepakaks. Taip pat galite atlikti tinkamo darbo testą, kurį atlikę sužinosite 5 Jums labiausiai tinkamus ir 5 mažiausiai tinkamus darbus.

2. Bandymai. Kai jau išsigryninsite, kas jums tinka ir patinka, ir jūs tikrai tai mokate ir galite, tuomet imkitės darbo rinkos analizės bei tinkamo darbo pasiūlymo arba tinkamos įmonės paieškos. Radę jums tinkamą darbo pasiūlymą (pagal savianalizės rezultatus) koreguokite CV, rašykite nuoširdų mortyvacinį laišką ir kandidatuokite. Nesulaukę atsakymo iš įmonės, išdrįskite jiems paskambinti ir priminti apie save. Bandykite vėl. Bandykite kitaip. Kitur. Pastangos duos vaisių. Gal ne taip greitai, kaip norisi, bet duos.

Tik nesumaišykite sekos. Iš pradžių turi būti SAVIANALIZĖ, o paskui BANDYMAI.

Dalintis su kitais