Taip, įmonės šiuo metu neturi didelio kandidatų pasirinkimo. Taip, daug dalykų, kuriems darbdaviai anksčiau darbuotojų paieškos metu teikdavo ypatingą dėmesį, dabar nėra tokie svarbūs. Į daug ką žiūrima pro pirštus. Daug kas atleidžiama. Daug kam suteikiamas šansas. Ieškantys darbo galėtų netgi piktnaudžiauti šia, jiems palankia, situacija, bet reikia neužmiršti, kad darbdaviai vis tiek tikisi priimti į darbą labiausiai konkrečioms pareigoms tinkamą žmogų.
Ir net jei jūs konkuruojate vos su 1 ar dviem pretendentais į tą pačią poziciją, jūsų atsakingas požiūris į, kaip gali pasirodyti, ne itin reikšmingas smulkmenas, gali palenkti darbdavį į jūsų pusę.
5 smulkmenos, kurios padeda gauti darbą:
- CV siuntimas su trumpu prisistatymu. Nebūtina rašyti ar prisegti motyvacinį laišką, tačiau trumpai prisistatyti, kodėl jus domina ši pozicija ar kodėl jūs kandidatuojate į šias pareigas tikrai palengvins atranką vykdančio žmogaus užduotį ir, žinoma, suteiks jums papildomų balų. Rašinėlių rašyti nereikia, pakanka vos vieno dviejų sakinių.
- Su būsimu darbu susijusios informacijos išryškinimas. Ypač, jei turite įvairios darbo patirties ar didelį darbo stažą, gyvenimo aprašyme (ir pokalbyje dėl darbo) susikoncentruokite į labiausiai su būsimu darbu susijusios patirties, įgūdžių, žinių, mokymų, išsilavinimo ir/arba kompetencijų akcentavimą. Tas pats galioja ir darbo rinkos naujokams.
- Tikslus ir konkretus darbo patirties aprašymas. Daugybė ieškančiųjų darbo vis dar mano, kad, pvz. vadybininkas skirtingose įmonėse atsako už tuos pačius dalykus ir vykdo tokias pačias užduotis, todėl gyvenimo aprašyme pakanka parašyti tik kokioje įmonėje, kada ir kuo dirbo ir niekaip, nei vienu žodžiu, sakiniu ar punktu neužsiminti apie darbo pobūdį. O juk svarbiausia CV dalis – darbo patirties aprašymas. Taigi, jei manote, kad darbo patirties aprašymas yra jūsų laiko neverta smulkmena, kuo skubiau keiskite požiūrį ir redaguokite savo CV, kad darbdavys galėtų suprasti ką mokate, išmanote ir gebate.
- Telefono numeris su Lietuvos kodu. Sakysite, smulkmena. Deja, ne. Gausėjant grįžtančiųjų į Lietuvą emigrantų srautams, gauname daugybę CV, kuriuose nurodyti telefono numeriai su užsienio šalių kodais. Būna, kad viename CV nurodomi net keli telefono numeriai ir visi su skirtingų šalių kodais, bet tarp jų nei vieno su Lietuvos. Visų pirma, kyla abejonių, ar kandidatas tikrai pasiruošęs dirbti Lietuvoje. Tenka ieškoti, kokių tai šalių kodai, kodėl nurodyti skirtingų šalių kodai? Per daug klausimų. Neleiskite darbdaviams abejoti. Turėkite telefono numerį su Lietuvos kodu.
- Darbo pokalbių laiko patvirtinimas. Nuotoliniai darbo pokalbiai vis dar ant bangos, tačiau neretai kandidatai neskuba patvirtinti iš darbdavių gautų video susitikimų kvietimų. Dažnu atveju juos patvirtina prieš pat susitikimo pradžią. Todėl darbdavys vos ne iki paskutinės minutės nežino, ar kandidatas dalyvaus susitikime ar ne. Jei jus tikrai domina šis darbo pasiūlymas, nedelskite ir gavę kvietimą, kaip įmanoma skubiau patvirtinkite jį. Na, o jei darbo pasiūlymas jūsų nedomina, nevilkinkite ir informuokite darbdavį.
Daugiau darbo paieškos patarimų rasite čia.