CV-Online atlikto tyrimo duomenimis, emigruoti planuoja darbingiausia visuomenės dalis. Tipiškas Lietuviško emigranto paveikslas: 25-34 metų amžiaus (53%) vyras (62%), su aukštuoju išsilavinimu (77%) iš sostinės (40%) ir šiuo metu uždirbantis 1000-3000 litų per mėnesį (45%).
Tyrimo duomenimis, šiuo metu išvykti gyventi ir dirbti užsienyje planuoja 53% respondentų, vėliau nei po 6 mėnesių planuoja išvykti dar 22% apklaustųjų. 61% respondentų nurodė, kad šiuo metu ieško darbo ir dauguma iš jų darbo neranda jau ilgiau kaip pusė metų. Pastebėjom tokią tendenciją, kad jei žmogus, netekęs darbo, neįsidarbina per 3 mėnesius, jis tampa ilgalaikiu bedarbiu, o tai dar labiau sumažina tikimybę susirasti darbą.
Dažniausiai išvykti planuojama ieškant geresnių gyvenimo sąlygų, nematant karjeros perspektyvų Lietuvoje, turint finansinių įsipareigojimų, bei paprasčiausiai nerandant darbo Lietuvoje.
Lietuvos specialistai (34%) ar vadybininkai (9%) užsienyje tikisi dirbti taip pat specialistais (31%) arba bent jau kvalifikuotais darbininkais (11%) ar nekvalifikuotais darbininkais (8%).
Respondentai tikisi, kad dirbdami užsienyje jie uždirbs minimaliai 4 000 Lt per mėnesį. Beveik pusė respondentų nurodė, kad tikisi uždirbti bent 10 000 Lt per mėnesį.
Šalys į kurias ketinama emigruoti:
• Didžioji Britanija -24%
• Norvegija – 18%
• JAV -5%
• Vokietija -5%
• Danija -4%
Jaunas darbingas ir išsilavinęs žmogus nori dirbti ir užsidirbti, gyventi ir prasigyventi šiandien, jei atsiranda galimybė išvykti į užsienį, jis nieko nelaukiant palieka savo gimtinę.
Pridėti komentarą