Eksperimento III-ia dalis. Ar mokate parašyti motyvacinį laišką?

motyvacinį laišką

„Prie laiško prisekite gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką.“ – dažnai darbo skelbimuose pasikartojanti frazė.

Apie CV-iakų rašymą jau kalbėjau, taigi, šį kartą užkabinkime motyvacinius laiškus. Kiekvieną kartą pamačius skelbimą, kuriame prašoma prisegti motyvacinį laišką kyla ta pati mintis – reikės ir vėl rašyti rašinėlį…
Supratau, kad būtent taip ir yra pasikalbėjęs su CV-ONLINE specialistais ir perskaitęs keletą straipsnių. Motyvacinis laiškas = mokyklinis rašinėlis. Jei jau esame studentai, mokyklinį rašinėlį teko bent kartą rašyti per lietuvių kalbos egzaminą 😉

Pagrindinės taisyklės

Pagrindinė taisyklė – perskaityti darbo skelbimą ir motyvaciniame laiške pateikti būtent tai, ko norima arba kaip pasakytų lietuvių kalbos mokytojos: atsakyti į temą. Taigi, aš perskaitau visą darbo skelbimą, jei yra minimas įmonės pavadinimas, jį „pagooglinu“ ir paprastai skiriu po vieną pastraipą, kiekvieno darbo pozicijos reikalavimo punktui.
Dažniausiai užkliūnu už punkto išsilavinimas. Darbo skelbimuose dažnai rašoma – „aukštasis išsilavinimas arba paskutinio kurso studentas“. Į tai atsakau, kad „kiekvienas kursas gali būti paskutinis“. Tikiuosi personalo atrankos specialistai vis dar vertina humoro jausmą, juk mokslų mesti ar būti išmestas neplanuoju.

Per kiek laiko galima parašyti gerą motyvacinį laišką

Paskaičiavau, kad norint parašyti gerą motyvacinį laišką reikia skirti bent valandą laiko. Įsivažiavus, užtenka ir pusės valandos. Bjauriausia, kad gali ir nesulaukti jokio atsakymo. Būti ignoruojamam niekada nėra malonu. Tiesa, buvau įspėtas, kad įmonės dažnai neskuba daryti atrankos. Kartais su kandidatais susisiekiama tik pasibaigus darbo paieškos portaluose patalpintų skelbimų laikui. Tai gali nutikti net po kelių savaičių.
Praėjusios savaitės vidury išsiųsti keli motyvaciniai laiškai rezultato nedavė. Tiesa, šį savaitgalį išsiunčiau motyvacinius laiškus beveik dešimčiai skirtingų įmonių. Viščiukus skaičiuosime savaitės pabaigoje.

Viskas apie motyvacinį laišką

Dalintis su kitais
Surask savo svajonių darbą!

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

RSS CV-Online – darbo skelbimai