Kokio ilgio turi būti CV?

darbo patirtis

Darbo paieškos procese jūsų sukaupta darbo patirtis darbdaviams bus pagrindinis kriterijus, todėl savo gyvenimo aprašyme visą dėmesį sutelkite į darbo patirties aprašymą. Įvairiais atvejais, tinkamas patirties aprašymas gali užimti nemažai CV ploto.

Ne pirmą kartą mūsų klausia – tai visgi kokio ilgio turi būti geras CV? Dar neretai išgirstame ir tokią fomuluotę – ar būtinai mano CV turi tilpti į vieną puslapį?

Atsakymas paprastas, jei turite ką papasakoti apie save ir netelpate į vieną lapą, tebūnie bus du lapai. Tik svarbu, kad jūsų CV būtų pateikta su buvusiu ar būsimu darbu susijusi informacija, o ne autobiografijos ištraukos. Jūsų CV pagrindinės dalys, į kurias darbdavys tikrai atkreips dėmesį, yra šios:

  • Asmeninė (kontaktinė) informacija
  • Išsilavinimas
  • Darbo patirtis (atsakomybė, užduotys, pasiekimai)
  • Įvairūs įgūdžiai (kalbų, kompiuteriniai, vairavimo ir pan.)

Visa kita ne tiek svarbu arba kitaip pasakius, darbdavys į kitą CV informaciją žiūrės tik tada, jei jį sudominsite pagrindine informacija.
Žinoma, norint išsiskirti iš daugybės CV reikėtų paminėti ir kitus dalykus, kurie gali padėti jums gauti geidžiamą darbą. Kas tiek kiti dalykai? Na, kad ir asmeninių savybių pagrįstas pateikimas, dalyvavimas įvairiuose seminaruose ir mokymuose, pasiekimai sporte (jei darbe reikės stiprių darbo komandoje įgūdžių), pomėgiai (ypač tokie, kurie pasitarnaus būsimam darbe) ir t.t. Tik nepersitenkite. Neperkraukite savo CV su būsimu darbu nesusijusia informacija ir žinoma, nemeluokite : )

Gan keistai atrodo 3 lapų studento, kuris neturi jokios darbo patirties, CV. Dažnai didelės apimties CV gaunasi naudojant Europass CV formatą. Verta pagalvoti ar būtina naudoti tokius CV formatus, kurių grafose tiesiog neturite ką rašyti ir paliekate tuščius laukelius.

Sėkmės
P.S. Turite klausimų dėl CV, motyvacinio laiško rašymo ar darbo paieškos subtilybių?
Klauskite drąsiai : )

Patarimai, kaip parašyti gerą CV

Įrašykite savo CV į CV-Online duomenų bazę

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *