Pasidalinsiu keliais pastebėjimais, kurie gali palengvinti ir pagreitinti naujo darbo paiešką karjeros portaluose.
Iš pradžių susitarkime, kad karjeros portalai – ne įdarbinimo agentūros, kurios konkrečiam žmogui ieško darbo. Karjeros portalas – tarpininkas tarp darbdavio ir ieškančiojo darbo, kuriame įmonės talpina darbo pasiūlymus, o ieškantys darbo nemokamai ir savarankiškai naudojasi darbo paieškos įrankiais.
Todėl, pirmas patarimas, nesiųskite savo CV bendruoju karjeros portalo el.paštu, pvz. su prierašu “ieškau darbo” ar “siunčiu CV, pasiūlykite man tinkamą darbą”. Deja, toks laiškas nebus veiksmingas, nes būtų neprofesionalu jei mes pradėtumėme spėlioti, kuris iš kelių tūkstančių darbo pasiūlymų jums tinka labiausiai. Tik jūs geriausiai žinote, koks darbas jums tinka ir kur norite aplikuoti. Todėl CV siųskite į konkrečią, jums tinkamą, darbo poziciją, skelbime nurodytu el.paštu.
Štai efektyvus sprendimas:
- peržiūrite darbo skelbimus (pagal skelbimų įrašymo datą, pareigų sritį ar vietovę),
- randate sau tinkamą darbo pasiūlymą,
- pakoreguojate savo CV,
- parašote šiam skelbimui tinkamą motyvacinį arba kreipimosi laišką ir
- kandidatuojate.
Kodėl tai efektyvu? Nes Jūs patys išsirinkote, kas jus domina, kandidatavote išreikšdami savo motyvaciją ir jūs žinote, kodėl būtent šis darbas Jus domina ir kodėl jūs tinkate šiam darbui. Jūs tikslingai kandidatuojate, o ne bandote laimę pasikliaudami kitų sprendimais.
Ar yra skirtumas, su kokiu CV geriau kandidatuoti: Europass, CV-Online sistemoje įrašytu ar savo sukurtu CV? Nelabai. Svarbiausia, kad CV didžiausią dėmesį skirtumėte darbo patirties aprašymui, įgūdžių ir kompetencijų, savo tinkamumo šiam darbui pagrindimui.
Jei norite kuo greičiau surasti naują darbą, pasistenkite kasdien peržiūrėti darbo pasiūlymus. Darbo pasiūlymų peržiūrą galima šiek tiek pagreitinti, užsisakius sau tinkamus darbo skelbimus į el.paštą. Dar vienas patarimas, skelbimų į el.paštą užsakyme pakaks pažymėti tik 2-3 kriterijus, pvz. darbo sritis, vietovė ir “siųsti kasdien” – turėsite didesnį pasirinkimą, nes kuo daugiau kriterijų pažymėsite, tuo ilgiau reikės laukti visus juos atitinkančių skelbimų, o juk kai kurie kriterijai gal ir nėra tokie svarbūs.
Galima dar šiek tiek pagreitinti darbo paiešką.
Jei jau esate įrašę savo CV į karjeros portalo duomenų bazę, pasistenkite nuolat jį atnaujinti. Sakysite, nieko naujo neįvyko, nėra kaip atnaujinti savo CV? Taip, gal jūsų profesinėje srityje niekas ir nepasikeitė, bet jei prisijungsite prie tinklapio su savo slaptažodžais ir atidarysite savo CV (tiesiog peržiūrėsite jį), jo atnaujinimo data pasikeis į šios dienos, o tai reiškia, kad Jūsų CV pakils į visų CV sąrašo viršų. Juk ne paslaptis, kad darbdaviai linkę ieškoti tinkamų kandidatų tarp “šviežiai” įrašytų/atnaujintų CV. Todėl, toks paprastas veiksmas gali ženkliai padidinti jūsų šansus būti pastebėtam.
Kas efektyviau: kandidatuoti pačiam ar turėti CV duomenų bazėje?
Efektyviau – kandidatuoti pačiam, nes taip parodote savo susidomėjimą siūloma pozicija ir be to, ne visos įmonės, kurios publikuoja darbo skelbimus, naudojasi CV duomenų baze. Taip pat, jei įmonė suranda jūsų CV duomenų bazėje, ji nežino, ar siūlomas darbas jus sudomins. Įmonei tenka jums skambinti ar rašyti, pasakoti apie siūlomą darbą ir pan., o jums gali būti neaktualu.
Daugiau karjeros patarimų rasite čia.