kandidatų paieška

Pripažinkite, juk daug smagiau kai Jums pasiūlo darbą, o ne kai pačiam tenka jo ieškoti 🙂 Persvara yra Jūsų pusėje, kai Jus suranda, siūlo Jums darbą, derinasi prie Jūsų, kviečiasi pokalbiui ir t.t. Galbūt todėl ieškantys darbo noriai įrašo savo CV į cvonline.lt duomenų bazę ir sulaukia darbdavių dėmesio.

Visa tai yra puiku, bet… yra vienas bet – ieškantys darbo kartais pamiršta užpildyti svarbius CV formos laukelius ir tokiu būdu neplanuotai neleidžia darbdaviams jų surasti. O juk kiekvieną mėnesį CV-Online duomenų bazėje naršo apie 1000 darbdavių ir sau tinkamus darbuotojus renkasi iš daugiau nei 214 000 kandidatų, todėl kuo atidžiau ir išsamiau užpildysite visas reikalaujamas grafas, tuo didesnė tikimybė, kad darbdavys Jus suras ir pasirinks.

Kandidatų paieška duomenų bazėje

Todėl, jei ieškote darbo ir esate/pildote savo CV cvonline.lt duomenų bazėje,  patikrinkite, ar tvarkingai užpildėte šias dažniausiai darbdavių naudojamas CV grafas (kriterijus):

  1. Darbo patirties sritis ir pareigos. Patikrinkite, ar savo CV įrašėte ne tik paskutinį darbą, bet ir ankstesnę darbo patirtį. Taip pat patikrinkite, ar pareigų sąraše pažymėjote Jūsų pareigas.
  2. Pageidaujamo darbo sritis ir pareigos. Darbdaviui svarbu ne tik, kokios darbinės patirties turite, bet ir kokioje srityje norite dirbti. Galite pažymėti kelias pageidaujamas veiklos sritis. Realiai įvertinkite savo galimybes ir potencialą, nežymėkite „bet kokios srities“.
  3. Darbo vietovė. Jei Jūs galite dirbti visoje Lietuvoje, tuomet pažymėkite visas sąraše esančias Lietuvos apskritis nenurodant konkretaus miesto. Jei norite dirbti konkrečiame mieste, pasirinkite apskritį ir konkretų miestą. Tačiau mūsų patirtis rodo, kad geriau praplėsti darbo paieškos geografiją ir neapsiriboti vienu miestu.
  4. Kalbų žinios. Kalbų žinias įvertinkite lygiu (A1-C2). Darbdaviai dažniausiai naudoja B2 ir aukštesnį kalbų lygio kriterijų.
  5. Vairuotojo pažymėjimas. Taip, šis kriterijus gan dažnas, nepraleiskite jo ir užpildykite.

 

Jei darbo reikia skubiai, rekomenduojame bent kartą per savaitę prisijungti prie savo paskyros cvonline.lt tinklapyje ir „atnaujinti“ savo CV. Jei Jūsų profesinėje veikloje per savaitę niekas nepasikeitė, pakaks ir to, kad paspausite CV redagavimo  mygtuką. Tokiu būdu Jūsų CV atsidurs CV sąrašo pradžioje pagal datą. Darbdaviai linkę rinktis iš tų kandidatų, kurie savo CV įrašę/atnaujinę paskutinio mėnesio bėgyje.

Beje, tuo pačiu principu reikėtų susikurti arba, jei jau turite, pakoreguoti ir savo LinkedIn profilį, nes dažniausiai įmonės ieškodamos darbuotojų naudoja ne tik www.cvonline.lt duomenų bazę, bet ir socialinių tinklų bazes, o ypač LinkedIn.

Kad darbo paieška būtų dar efektyvesnė, tapkite Jus dominančių įmonių socialinių puslapių sekėjais, nepraleisite gerų/naujų darbo pasiūlymų.

Darbo rinkos apžvalga. Paklausiausi darbuotojai. Tendencijos

Dalintis su kitais