Naujo darbo paieška bus tikslinga ir efektyvi, jei ją pradėsite nuo asmeninio į(si)vertinimo, kuris padės nustatyti jums tinkamo darbo sritis. Šis tyrimas padės identifikuoti, kas jums sekasi geriausiai. Įvertinkite ne tik savo sukauptą darbinę patirtį, bet ir asmenines savybes, pomėgius bei laisvalaikį.
Kaip tai padaryti:
- Surašykite visas pareigas, kurias užėmėte, prie kiekvienos iš jų išvardindami, kokias užduotis atlikote, kokie įgūdžiai ir žinios buvo reikalingi toms užduotims įvykdyti, taip pat pasižymėkite, kurios iš jų jums sekėsi geriausiai.
- Darbinės patirties sąrašą pratęskite ir kitomis veiklomis, kuriomis užsiimate (užsiimėte), tai gali būti laisvalaikio pomėgiai, sportinė veikla, savanorystė, priklausymas organizacijoms, klubams ir pan. Šią nedarbinę veiklą detalizuokite kaip ir darbinę veiklą, pagal užduotis, įgytas žinias, įgūdžius ir kompetencijas ir, žinoma, kas Jums labiausiai sekėsi ar patiko.
- Trečia dalis skirta jūsų potencialių darbo sričių analizei. Įvertinkite savo gebėjimus kiekvienoje iš nurodytų sričių (įvertinkite nuo „prastai“ – „vidutiniškai“ – „gerai“ – „labai gerai“ iki „puikiai“):
- Žmonės. Tai gali būti susiję su pagalba žmonėms, jų palaikymu, mokymu, pramogomis, pardavimais ir pan.
- Idėjos. Apima eksperimentavimą, kūrybingumą, inovatyvumą. Idėjų generavimą produktų, paslaugų tobulinimui, ateities galimybių numatymą.
- Dalykai. Rankų darbas, darbas su įrankiais ir technika, jų išmanymas ir gebėjimas tinkamai naudoti.
- Duomenys. Skaičių ir informacijos rinkimas, apdorojimas, analizė, valdymas ir pateikimas.
- O dabar apjunkite geriausius darbinės ir nedarbinės patirties punktus su sritimis, kuriose jūs jaučiatės stiprūs.
Ši analizė padės identifikuoti Jums labiausiai tinkančią karjeros kryptį, kurioje galėsite panaudoti savo sukauptas žinias, atskleisti asmenines savybes, o svarbiausia, dirbsite tai, kas jums patinka ir puikiai sekasi.
Reikia papildomų savianalizės įrankių? Išbandykite tinkamo darbo testą!
1 komentaras