5 ženklai, kurie rodo kad pokalbis dėl darbo buvo sėkmingas

pokalbio dėl darbo

Kartais, išėję iš pokalbio dėl darbo, jaučiamės tvirtai ir užtikrintai, mintyse planuojamės sekančio susitikimo su darbdaviu datą ir eigą, o kartais taip ir liekam nesupratę, patikome darbdaviui ar ne, bus antras susitikimas ar ne, yra bent mažiausia viltis gauti šį darbą ar esame šios atrankos outsider’iu.

O jei dar kas nors Jūsų pasiteirauja: – Na, kaip sekėsi?

O Jūs net neįsivaizduojate, kaip būtų galima įvertinti šį susitikimą, kaip sėkmingą ar beviltišką.

Net, jei iš pradžių manėte, kad sekėsi gerai, juk atsakėte į visus klausimus, rodėte susidomėjimą, pokalbis buvo sklandus, tačiau, nesulaukdami atgalinio ryšio iš įmonės, pradedate svarstyti, gal visgi ne taip reikėjo atsakyti į šį klausimą, o į aną geriau buvo atsakyti visai kitaip… Ir kuo ilgiau kapstotės ir analizuojate įvykusį darbo interviu, kuo ilgiau nesulaukiate atsako, tuo labiau ima atrodyti, kad greičiausiai jums visiškai nepasisekė ir reikia dairytis kitų darbo variantų.

Kokie ženklai rodo, kad pokalbis dėl darbo buvo sėkmingas:

  1. Rami, stabili ir teigiama darbo interviu atmosfera. Nuo susitikimo pradžios iki pabaigos išlaikyta arba auganti teigiama emocija yra geras ženklas. Nieko gero nelaukite, jei pokalbio metu vyravo neigiamos emocijos: susierzinimas, pyktis, panieka, arogancija ar pan.
  2. Kūno kalba ir intonacija. Jūsų atsakymai, elgesys gali maloniai nustebinti ir nudžiuginti arba, atvirkščiai, nuliūdinti ir nepatikti įmonės atstovams. Žinoma, gali būti, kad patyręs personalo atrankų specialistas pasistengs neparodyti savo emocijų, bet, jei tinkamai pasiruošite pokalbiui dėl darbo, būsite pasidomėję įmone, darbu, mokėsite tinkamai pristatyti save, elgsitės dalykiškai ir mandagiai, jūs pastebėsite teigiamas pašnekovo reakcijas, jas išduos kūno kalba, balso intonacija. Tai gali būti menkos detalės, svarbiausia, mokėti jas pastebėti, pvz. pasikeitusi poza, žvilgsnis, rankų judesiai, balso tonas ir pan.
  3. Nepasikartojantys klausimai. Jeigu jums atrodo, kad viso pokalbio dėl darbo metu jums uždavinėjo vis tuos pačius ar labai panašius klausimus, gali būti, kad darbdavys iš jūsų nesulaukė reikalingų atsakymų. Jei manote, kad ką tik atsakėte į klausimą, o jums vėl užduoda panašų, matyt, jūsų atsakymas buvo neišsamus, nekonkretus arba per daug išsiplėtėte ir nutolote nuo esmės. Todėl, jei pokalbio metu jūs nesulaukėte nei vieno to pačio ir panašaus klausimo, tai gali būti sėkmingo darbo interviu ženklas.
  4. Ilgas pokalbis ir smulkmenų aptarimas. Taip, ilgas pokalbis gali būti dėl to, kad įmonė turi nusistačiusi valandos trukmės interviu standartą, nes stengiasi išvengti pirmojo įspūdžio įtakos darbuotojo pasirinkimo sprendimui. Interviu gali užtrukti ir dėl to, kad jūs taip lengvai nepasiduodate ir nenoriai dalinatės informacija apie save ir savo sukauptą darbinę patirtį (nedarykite taip). Tačiau yra ir kitokie ilgieji pokalbiai dėl darbo. Tai tie atvejai, kai pokalbio metu įmonė pasidalina detalesne informacija apie siūlomą darbą, kai išlenda darbo sąlygų derino detalės, kai aptarinėjamos darbinės smulkmenos ir t.t. Nors įprastai pirmo pokalbio metu šie klausimai nebūna nagrinėjami. Pirmo interviu metu darbdavys stengiasi pažinti jus. Didžiausias dėmesys skiriamas jums, jūsų patirčiai, kompetencijoms, įgūdžiams ir potencialui, o įmonė ir pareigos pristatomos gan trumpai. Dažniausiai detalesnės informacijos apie pareigas sulaukiama tik antro susitikimo metu. Taigi gali būti, kad jau per pirmą pokalbį darbdavys supranta, kad jūs tinkate šiai pozicijai, todėl ir atskleidžia daug daugiau informacijos, nei planavo.
  5. Grįžtamasis ryšys. Jeigu įmonės atstovas susisiekia su jumis (telefonu ar el.paštu) tą pačią ar sekančią dieną po pokalbio dėl darbo, galima sakyti, turite labai daug šansų. Darbdavys bijo prarasti gerą kandidatą, todėl stengiasi palaikyti su juo glaudžius ryšius ir kuo skubiau derina tolimesnius atrankos veiksmus.

Jei manote, kad darbo interviu buvo sėkmingas, Jus domina šis darbas, o jūs jau kelinta diena nesulaukiate jokio atsakymo iš darbdavio ir jūsų neinformavo apie atrankos eigą, parodykite iniciatyvą, paskambinkite ar parašykite įmonės atstovui. Pasiteiraukite apie atranką ir savo galimybes tapti kolektyvo dalimi.

Beje, jūsų kandidatūrą vertina ir renkasi ne tik pagal pokalbio dėl darbo metu susidarytą įspūdį. Vertina ir pagal kitus kandidatus, CV, rekomendacijas, testų rezultatus, soc. tinkluose esančią informaciją ir pan.

Įmonė gali jūsų nepasirinkti dėl įvairiausių priežasčių.

Štai kelios iš jų:

  • Jums trūksta žinių ir praktinių įgūdžių;
  • Jūsų asmeninės savybės netinkamos šiam darbui;
  • Jūs galite nepritapti prie kolektyvo;
  • Jūs galite būti „per stiprus“ arba „per silpnas“ kandidatas šiam darbui;
  • Jūs galite būti „per brangus“ arba nuvertinantis save kandidatas;
  • Nesutampa ar kardinaliai skiriasi vertybės, požiūriai ir t.t.

Nors ir kaip norisi kuo greičiau įsidarbinti, bet kartais tenka pripažinti, kad tai ne jums skirtas darbas, o dalyvavimas interviu buvo pasiruošimas susitikimui dėl jums tinkamo darbo. Nesiliaukite kandidatuoti!

Daugiau karjeros patarimų rasite čia.

Dalintis su kitais