5 dažniausiai pasitaikantys NEIGIAMI kandidatų tipažai

kandidatų tipažai

Nepaisant daugybės patarimų internete ir spaudoje kaip ruoštis darbo pokalbiui ir kaip elgtis jo metu, ypač dažnai personalo atrankose yra sutinkami keli kandidatų tipažai, kurie, kaip rodo kasdienės situacijos, yra užėmę stiprią savo poziciją su užrašu „nykus“ arba „laiko vagis“. Kas jie? Ir kodėl jie nesikeičia?

1. Nepasiruošę darbo pokalbiui kandidatai, nelabai žinantys, dėl kokios pozicijos ar kompanijos kreipiasi, todėl nelabai žino ir ko ieško.

Toliau tęsti kaip ir nelabai reikia, nes ką gali šiam kandidatui atsakyti personalo atrankų specialistas ar įmonės vadovas, jei net pats kandidatas nežino, į kurį uostą jis plaukia.

Įvertinkite savo stiprybes ir galimybes, pasidomėkite kompanijos istorija ir jos dydžiu, teikiamais produktais ar paslaugomis, kokiai pozicija yra ieškomas kandidatas ir kuriuos savo gebėjimus ir patirtis galite pasiūlyti. Jei į tai numojate ranka, nesistebėkite, jei pokalbio metu atsidursite įmonėje, kurioje dirba vos 10 darbuotojų, nors Jūs visą laiką svajojote dirbti tarptautinėje kompanijoje tarp ne mažiau kaip 200 kolegų.

2. Įmonių prezidentai ar skyrių vadovai ir kiti garbingų pozicijų atstovai, nors jiems vos 23 metai.

Tikrai sveikiname, jeigu pasiekietė tokį įvertinimą dar studijų metu, tačiau tai išties retas atvejis. Na, tikrai ne dažnesnis nei kad vienas iš šimto tūkstančių, o gal ir dar retesnis. Greičiausiai Jūsų jaunas amžius rodo, kad stokojate svarios darbinės patirties, būtent kurios ir ieško Jūsų būsimas darbdavys, o ne skambaus Jūsų pareigų pavadinimo.

Todėl kandidatuojant geriau objektyviai įvertinkite savo darbines funkcijas ir įvardinkite jas apibendrinančiu pavadinimu, nei kad paraidžiui nukopijuokite pareigų pavadinimą iš darbo sutarties.

3. Atėję „šiaip sau“, kaip sako patys „pasitikrinti, ko esu vertas darbo rinkoje“.

Gerai, kad atėjote, tikrai svarbu žinoti savo vertę, tik šiam žingsniui būtinas dar vienas neatsiejamas dalykas – tai noras dirbti toje rinkoje, kurioje save ir tikrinate. Jeigu jį turite – puiku: kandidatuokite, dalyvaukite pokalbiuose, įsitvirtinkite naujoje pozicijoje ir tobulėkite savo veiklose.

Tačiau, jeigu atėjote tik dėl to „šiaip sau“, be jokio noro ir tikslo keisti savo turimą darbo vietą, tuomet nei savo vertės nesužinosite, nei darbą pakeisite. Ar tikrai verta buvo eiti?

4. Profesionalūs apsimetinėtojai.

Jie paprastai niekur nėra dirbę arba išdirbę vos po kelis mėnesius skirtingose darbovietėse, sunkiai pakelia ritmą nuo 9 iki 17 val. ir turi ypač aukštus finansinius lūkesčius darbdaviui. Jie nepateikia tikrųjų faktų savo CV, o nukopijuoja gražius profesinių istorijų pasakojimus iš pažįstamų tarpo ir pateikia juos CV pasirašę savo vardu. Būkite tikri, kad atrankų specialistai tai išsiaiškina greičiau, negu kad Jūs spėjate pareiti namo iš darbo pokalbio, o kartais dar ir jo metu.

Vietoje tokio gyvenimo būdo geriau įsidarbinkite padavėju ar barmenu. Ir prie darbo disciplinos priprastumėte ir CV įrašas atsirastų. Nesvarbu, kad vienintelis, bet užtat jis būtų tikras.

5. Nevalyvi kandidatai.

Tvarka yra būtina. Galite nesutikti, tingėti susitvarkyti, tačiau šis reikalavimas yra neginčytinas. Ir jis tikrai svarbus. Ne dėl kitų, bet pirmiausia – dėl Jūsų paties, kad šalia Jūsų esantys žmonės jaustųsi gerai.

Jei atpažinote save iš čia aprašytųjų tipažų, norime Jums tik priminti, kad neverta ir toliau tokiu būti. Kodėl? Nes tai niekam neatneša naudos – nei Jums (iš darbo pokalbio buvote išprašytas ir išsvajoto darbo taip ir negavote), nei kompanijai (ieškomas darbuotojas pageidaujamai pozicijai taip ir liko nesurastas), nei atrankos specialistui (prarasta kainuojanti atrankos galimybė, kuri galėjo būti skirta potencialiam kandidatui). O brangiausias dalykas, kurį šioje situacijoje praranda visi dalyviai, yra laikas. Brangiai kainuojantis laikas.

Kodėl jau daugybę laiko nesikeičia šie kandidatų tipažai? Šį klausimą esame linkę palikti Jums, gerbiami kandidatai. Ar tikrai nenorite jokių profesinių pokyčių, ar galvojate kad tai Jums nesvarbu? Jei nesvarbu, žinoma, nekreipkite dėmesio į įsigyvenusius tipažus. O jeigu nors truputį svarbu, tuomet nuoširdžiai linkime Jums didelio pasikeitimų starto, kuris taptų tikrąją Jūsų darbo paieškų pradžia.

Su geriausiais linkėjimais,

Jovita Veinšreider

CV-Online personalo atrankų projektų vadovė

Daugiau darbo paieškos ir karjeros patarimų rasite čia.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *