Visas gyvenimas – viename sakinyje

prisistatymo

Jei savo CV esate parašę trumpą prisistatymą, arba jei trumpą prisistatymą parašote laiške, kai siunčiate savo CV įmonei, tuomet atkreipkite dėmesį į prisistatymo turinį, formą ir pagalvokite, ar jūsų siunčiama žinia pasieks tikslą.

Visų pirma pakalbėkime apie tikslą. Ko siekiate siųsdami savo CV?

Siunčiu CV, nes:

  1. Bandau laimę. Gal manimi susidomės?
  2. Ieškau darbo.
  3. Noriu šito darbo!
  4. Aš noriu, moku ir galiu dirbti šitą darbą!

Geriausia, jei jūs siunčiate savo CV dėl 4-tame punkte parašytos priežasties. Jei taip ir yra, tuomet jūsų prisistatymas turi atspindėti šiuos tris dalykus: noriu, moku, galiu.

Noriu – išreikškite savo motyvaciją dirbti būtent šioje įmonėje ir būtent šį darbą.

Moku – parašykite, kokios darbinės patirties, įgūdžių turite, kurie bus reikalingi/naudingi būsimame darbe. Darbdavys turi suprasti, kad jūsų kompetencija yra geriausia apie ką įmonė gali tik pasvajoti ieškodama naujo darbuotojo.

Galiu – išdėstykite savo viziją, kokią pridėtinę vertę sukursite įmonei, jei ji pasirinks jus.

Kiekvienam punktui skirkite po sakinį. Netelpate? Na, gerai, parašykite po du sakinius. Ir kiekvieną kartą, kai siunčiate savo CV – pakoreguokite prisistatymą. Yra skirtumas tarp universalaus prisistatymo ir individualaus. Tegul įmonė pamato ir pajaučia, kad jus domina ne tiesiog „darbas“, o būtent šis darbas.

Vieno sakinio gali ir nepakakti, ypač jei vieninteliame prisistatymo sakinyje kalbate ne apie jūsų darbinę patirtį, bet apie visai su darbu nesusijusius dalykus.

Pavyzdys: “45 metų vyras, turiu technologo diplomą, vedęs.”

Vienas sakinys – visas gyvenimas. Iš šio sakinio darbdaviui tikrai aišku, koks kandidato amžius, kokia jo lytis. Taip pat aišku, kad šis vyras turi diplomą ir, kad jis yra vedęs.

Tačiau, ar to pakanka sukelti darbdavio susidomėjimą jūsų kandidatūra. Na taip, technologų dabar labai trūksta. Bet darbdavys nežino, ar jūs turite tik diplomą ar turite ir technologo darbo patirties. Turėti diplomą dar nereiškia – mokėti dirbti. Gerai, gal įmonei pakanka vien tik diplomo. Bet neaišku, kokios srities technologo diplomą jūs turite? Technologas technologui nelygu.

Amžius, lytis ir šeiminė padėtis. Taip, įmonei greičiausiai bus svarbus būsimo darbuotojo amžius. Tačiau, šiuo atveju visiškai neaišku, ar kandidato amžius yra privalumas ar trūkumas.

Vedęs. Hm. Ši informacija gali būti aktuali tik tuo, kad … Ir niekuo ši informacija neaktuali. Taškas.

Prisistatymas yra kaip reklaminis ieškančiojo darbo skelbimas. O reklamos tikslas – parduoti. Taigi, ar jūsų Prisistatymas „parduoda“?

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *