Prisistatymo gyvenimo aprašyme galia. Kaip parašyti gerą trumpą prisistatymą?

prisistatymą

Ieškote darbo? O ar turite pasiruošę trumpą prisistatymą? Jo prireiks tiek gyvenimo aprašyme, tiek LinkedIn profilyje, kreipimosi laiške ar pokalbyje dėl darbo. Trumpas jūsų, kaip profesionalo, prisistatymas gyvenimo aprašyme gali būti viena iš priežasčių, kodėl darbdavys susidomės jūsų kandidatūra.

Trumpo prisistatymo tikslas

Trumpo prisistatymo gyvenimo aprašyme tikslas – keliais sakiniais apibūdinti save, kaip tam tikros srities esamą arba būsimą specialistą, kuris puikiai tinka konkrečiai siūlomai pozicijai. Jei trumpas prisistatymas pateikiamas CV pradžioje, darbdavys CV pradeda skaityti būtent nuo jo. Pagal trumpą prisistatymą darbdavys susidaro pirmą įspūdį apie kandidatą. Todėl iš prisistatymo turi būti aišku, kokios srities ir kokio lygio specialistas esate, kokiu specialistu norite tapti ir kokią vertę kursit įmonėje.

Kadangi yra įvairiausių kandidatų tipų ir kandidatavimo situacijų, prisistatymo pagrindinis fokusas gali būti skirtingas:

  1. Darbo rinkos naujokas – kai kandidatuojantis dar neturi svarios darbo patirties, bet turi tam tikrų žinių, išsilavinimą, pomėgių, o jo asmeninės savybės puikiai tinka siūlomam darbui.

Tuomet prisistatymo fokusas galėtų būti nukreiptas į išsilavinimo, asmeninių savybių, turimų įgūdžių ir kompetencijų tinkamumo būsimam darbui išryškinimą. Bei, žinoma, motyvacijos atskleidimą. Trumpame prisistatyme pasistenkite atsakyti į tokį klausimą – kaip savo turimas žinias, įgūdžius ir asmenines savybes pritaikysiu darbe?

2. Keičiantis darbo sritį, persikvalifikuojantis kandidatas – kai kandidatas turi darbo patirties, bet kitos ar įvairių, nesusijusių sričių. Kai tik persikvalifikavimo kursai yra labiausiai susiję su būsimu darbu. Kai kandidatas turi noro ir motyvacijos keisti darbo sritį, bet neturi reikalingų įgūdžių tam darbui atlikti.

Tokiu atveju, trumpame prisistatyme reikia išryškinti ankstesnės patirties, kursuose ir praktikos metu įgytų žinių bei įgūdžių, savarankiško darbo ir asmeninių savybių sąsajas su būsimu darbu. Darbdavys iš jūsų pateiktos informacijos turi suprasti, kodėl į jus verta investuoti.

Daugiau šansų gauti darbą turite tuo atveju, kai darbdavys neprašo kelių metų tokio pat ar panašaus darbo patirties, o labiau akcentuoja specifinius reikalingus įgūdžius arba asmenines savybes. Jei skelbime prašoma svarios panašaus darbo patirties, vien gero prisistatymo tikrai nepakaks, reikės šalinti spragas ir įgyti reikalingos darbo patirties, kad ir dirbant savarankiškai.

3. Ieškantis kito darbo toje pačioje srityje – kai kandidatas nori dirbti kitoje įmonėje, bet tokiose pačiose ar labai panašiose pareigose.

Nors gali atrodyti, kad tokiu atveju nebus sudėtinga trumpai prisistatyti, nes patirties kandidatas jau turi, todėl pakanka nurodyti, ką jis moka, geba ir gali. Tačiau, darbdaviui gali kilti klausimas dėl darbo keitimo priežasčių. Kodėl kandidatas ieško tokio pačio darbo? Kodėl jam negerai dabartinėje įmonėje? Taigi, trumpame prisistatyme, be savo patirties, įgūdžių ir kompetencijų aprašymo, galima pateikti svarbius darbo keitimo motyvus, kurie pridėtų papildomų taškų.

4. Siekiantis karjeros – kai kandidatas pretenduoja į aukštesnes pareigas, kuriose yra kitos arba daugiau atsakomybių, nei kandidatas turėjo ankstesnėse pareigose.

Šiuo atveju, patirties kandidatas turi, bet nebūtinai tokio pločio ir gylio, kiek reikia. Ankstesnio darbo pobūdis susijęs, bet tik iš dalies. Įgūdžių lyg ir pakanka, bet gal trūksta kompetencijų ar darbdaviui svarbios šiek tiek kitos asmeninės savybės, nei, kandidato manymu, jo turimos stipriausios.

Ką daryti? Kaip trumpai prisistatyti, kad neatrodytum „per silpnas“ kandidatas?

Trumpai kalbant, bazę ir tvirtą pagrindą jau turite, karjeros siekimas irgi gerai, todėl trumpame prisistatyme pateikite įrodymus, kaip su tokia patirtimi, įgūdžiais ir asmeninėmis savybėmis augate, siekiate tikslų, gebate įveikti iššūkius ir ieškote dar didesnių.

Deja, gerų prisistatymo pavyzdžių nepateikiame, nes norime, kad išlaikytumėte autentiškumą ir savo unikalumą. Parašyti trumpą prisistatymą užtrunka, bet verta.

Daugiau darbo paieškos patarimų.

Dalintis su kitais