Jeigu turėtumėte tik 1 puslapį?

Dabartinė darbo paieškos situacija yra tokia: darbdaviai tikisi greitai susirasti tinkamą kandidatą. Įmonės viliasi, kad kandidatai patys save įtikins, kad siūlomas darbas yra jų svajonių darbas, net jei darbo pasiūlyme tuo nekvepia. Ieškantys darbo taip pat nori kuo greičiau susirasti darbą, be ilgų ir sudėtingų procedūrų, be CV siuntimo dešimtims ir šimtams įmonių, kiekvieną kartą kurpiant “nuoširdų” motyvacinį laišką. Abi pusės skuba, abi pusės užsiėmusios ir nenori gaišti laiko skaitant ilgus darbo skelbimus ar gyvenimo aprašymus.

Tai jei abiejų pusių, tempo atžvilgiu, lūkesčiai yra panašūs, tuomet, kodėl gi nepabandžius sutrumpinti rašinėlius ir kalbėti iš esmės.

Pradėkime nuo CV trumpinimo. Trumpinimo iki 1 puslapio. Nes jei darbdavio nesudominsite pirmu puslapiu, greičiausiai, jis nežiūrės ir į antra CV puslapį. O kas, jeigu antrame puslapyje įdėjote svarbiausią informaciją?

Jei jūsų CV ir taip yra tik 1 puslapio apimties, peržvelkite patarimus, gal juos perskaitę nuspręsite patobulinti savo CV.

5 žingsniai (būdai) 1 puslapio CV link:

1. Balasto atsikratymas arba -30 %.

Jei dabartinis Jūsų CV yra 2 ar 3 puslapių apimties, su Word “žodžių skaičiavimo“ funkcija pasitikrinkite, kiek žodžių sudaro Jūsų CV. Sakykime, Jūsų CV yra 500 žodžių apimties. Sutikite, ne visi šie žodžiai yra svarbūs ar būtini aplikuojant į konkrečią darbo poziciją ir visuomet yra galimybių rašyti (kalbėti) trumpiau. Sumažinkite teksto kiekį 30 procentų. Keli triukai, kaip tai galima padaryti: kur įmanoma, tekstą keiskite grafiniais simboliais arba, apskritai, ištrinkite savaime suprantamus, paaiškinimo nereikalaujančius dalykus, pvz. kontaktinių duomenų skyrelyje nebūtina rašyti „vardas pavardė“ ir tuomet rašyti savo Vardą su Pavarde. Vietoj teksto „el.paštas“ galima įkelti el.pašto simbolį  . Užsienio kalbų ar darbo kompiuteriu įgūdžius galite pavaizduoti grafikais ir t.t. Tik nepersistenkite, CV neturi būti perkrautas grafiniais elementais ir atrodyti kaip meno kūrinys. Perskaitykite savo CV ir kritiškai įvertinkite kiekvieną žodį ir sakinį. Ar jie atspindi jus kaip savo srities specialistą ir tinkamą pozicijai, į kurią pretenduojate? Kurie žodžiai „parduoda“, o kurie yra „dėl grožio“? Ištrinkite arba perfrazuokite vertės nekuriančius sakinius.

2. Susikoncentruokite į DARBO PATIRTIES skiltį.

Rašydami CV pirmiausia galvokite apie savo darbo patirtį ir jai skirkite daugiausiai dėmesio. Darbo patirtis turi būti centrinė jūsų CV “figūra”. Tik užmetus akį į jūsų CV turi būti aišku, kokios srities specialistas jūs esate. Išsamiai, bet tuo pačiu ir konkrečiai aprašykite darbo patirtį, išvardindami ne tik kokiose įmonėse dirbote, kokias pareigas užėmėte, bet ir kokios buvo jūsų pagrindinės darbo užduotys (funkcijos), atsakomybė ir pasiekimai. Beje, savanorystė ir praktika taip pat užskaitoma kaip rimta darbo patirtis.

3. Įgūdžių ir kompetencijų spektras.

Kai kuriuose CV formatuose įgūdžiai yra gan smulkiai išskaidyti. Gal visai nieko, bet problema yra tame, kad dažnas kandidatas net neįsivaizduoja, ką rašyti šiose grafose, todėl rašo “kažką” arba “bet ką”. Trumpai kalbant, pagrindiniai įgūdžiai, kuriuos tikimasi pamatyti CV yra: kalbų žinios, darbo kompiuteriu įgūdžiai, vairavimo kategorija. Visa kita – pagal darbo poziciją. Pvz., jei būsimame darbe privaloma turėti specifinius įgūdžius, sertifikatus, kategorijas, laipsnius ar pan. ir jūs juos turite, būtinai juos įtraukite. Įgūdžius geriausia pateikti grafiškai ar lentelėmis. Ilgiems aprašomiesiems tekstams čia ne vieta.

4. Išsilavinimas ar diplomas.

Išsilavinimas yra tiek svarbus, kiek jis susijęs su būsimu darbu ir kiek jūs iš tikro gebate panaudoti įgytas žinias. Aukštojo mokslo diplomas dar neįrodo, kad jūs esate išsilavinęs.

5. Apipavidalinimas – džiaugsmas akims.

Bendras CV vaizdas turi būti profesionalus ir dalykiškas, su esmine (profesine) informacija, kuri yra lengvai randama ir suvokiama. Svarbūs dalykai centre ir išryškinti, informacijos išdėstymas aiškus ir nuoseklus. Lygiavimas taip pat svarbu J Be gramatinių ir stiliaus klaidų. Neperkrautas ir struktūruotas. Jūsų CV yra kaip jūsų reklaminis skelbimas. Atsispausdinkite jį ir šiek tiek iš toliau pažiūrėkite. Na kaip, ar CV atrodo tvarkingai? Tvarka nuo netvarkos (net jei tai CV) akivaizdžiai matosi.

 

Ir tikrai nieko tokio, jei na niekaip “nesutelpate” į 1 puslapį. Gali būti ir 2, bet vis tiek CV turi karaliauti profesinė informacija.

Daugiau patarimų apie CV rašymą rasite čia.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *