Naujas kandidatų pritraukimo būdas – Virtuali karjeros mugė

personalo paieškos

Balandžio 20-27 dienomis pirmą kartą trijose Baltijose šalyse vyks Virtuali karjeros mugė. Mugę Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje organizuoja karjeros portalas CV-Online.

Virtuali karjeros forma buvo pasirinkta neatsitiktinai. Įmonės darbuotojų paieškai vis dažniau pasitelkia išmaniąsias technologijas, ieško netradicinių sprendimų, o internetinės kandidatų paieškos priemonės tapo personalo specialistų kasdienybe.

Virtuali karjeros mugė Lietuvos darbdaviams nėra naujiena. Įmonės Virtualų bendravimą  su potencialiais kandidatais jau yra išbandę 2006, 2010 ir 2011 metais. Šiais metais Virtuali karjeros mugė startuoja trijose Baltijos šalyse vienu metu ir modernioje platformoje, kuri jau išbandyta ir pasiteisinus Balkanų šalyse.

Kalbiname Balkanų šalių Virtualios kajeros mugės projektų vadovą Juricą Šarčevič apie Virtualios karjeros mugės atsiradimo priežastis, tikslus ir rezultatus.

Kokios buvo pagrindinės priežastys lėmusios Virtualios karjeros mugės atsiradimą?

Karjeros portalas MojPosao (Kroatijoje) nuo 2005 m. vykdydavo kasmetines fizines karjeros muges. Karjeros mugės vykdavo vieną dieną, įmonės ieškantiems darbo prisistatydavo stenduose, seminaruose, darbo grupėse ir pan. Renginys buvo labai populiarus, tačiau prasidėjus ekonominei krizei nemažai įmonių sumažino savo biudžetus skirtus mugėms ir kitiems išoriniams renginiams, todėl mes pradėjome ieškoti ekonomiškai efektyvių sprendimų ir nusprendėme pabandyti kažką visiškai naujo renginių pasaulyje – virtualią parodą/mugę. Pirmoji mūsų organizuota virtuali karjeros mugėje įvyko 2009 metais ir su šiuo renginiu mes buvome 5-oji šalis pasaulyje organizuojanti virtualią mugę. Renginys buvo sėkmingas ir 2011 metais mūsų partneriai iš Serbijos – Infostud ir Bosnijos ir Hercegovinos – Posao.ba prisijungė prie mūsų – taip gimė – Regioninės Virtualios Karjeros ir Švietimo dienos. Skatindami mokymąsi visą gyveinimą prie karjeros prijungėme ir Švietimą. Mūsų aktyvios partnerystės dėka 2015 mugėje buvo 60 dalyvių su 300 darbo skelbimų ir pritraukė 256.000 unikalių lankytojų.

Kokios įmonės dažniausiai dalyvauja šiose mugėse, ir dėl kokių priežasčių?

Yra dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių įmonės dalyvauja virtualioje mugėje:

Įmonės, kurios nori ir dalyvauja mugėje, yra tos, kurios pripažįsta darbdavio vardo formavimo svarbą (employer branding), virtuali karjeros mugė kaip tik tai ir siūlo – ekonomišką sprendimą, efektyvią ir patogią platformą darbdavio reputacijai stiprinti.

Mūsų regione įmonės susiduria su IT, farmacijos ir turizmo specialistų trūkumu. Kandidatų pritraukimui įmonės nuolat ieško naujų įdarbinimo kanalų. Virtualios mugės pagalba galima pasiekti įvairios kvalifikacijos kandidatų, o įmonės atstovų tiesioginis bendravimas leidžia potencialiems darbuotojams pateikti visą reikalingą informaciją, kurios gal ir nėra ar kandidatas nerastų įmonės interneto svetainėje.

Gal galite pasidalinti, kokio grįžtamojo ryšio sulaukėte iš mugės dalyvių?

Kadangi kasmet mugės dalyvių skaičius auga, galima sakyti, kad įmonės pajuto virtualios karjeros mugės naudą (kaip veiksmingą naujų talentų pritraukimo priemonę; kanalą darbdavio vardo auginimui ir pan.) Šiais laikais, didėjant gyvenimo tempui, daug kas negali sau leisti nuvykti į fizinę karjeros mugę, vaikščioti po stendus, ieškoti informacijos lankstinukuose ir pan. Lankytojų lūkesčiai didėja – jie tikisi greito ir tiesioginio ryšio būnant savo namuose ir renginiai, kurie to nesiūlo yra pasmerkti.

Kaip matote šią mugę ateityje?

Ateitis yra čia ir ji vyksta mobiliuosiuose telefonuose. 2015 metais 50% mugės lankytojų įmonių stendus aplankė naudodami mobilųjį telefoną, todėl visiems mūsų naujiems renginiams mes ruošiame arba jau naudojame interaktyvų dizainą.

Pažiūrėkite, kaip atrodė 2015 metų Balkanų šalyse vykusi virtuali karjeros mugė

Jei ieškote inovatyvių personalo paieškos būdų ir Jums aktualu formuoti / keisti / gerinti / stiprinti įmonės įvaizdį, tuomet kviečiame Jūsų įmonę dalyvauti Virtualioje karjeros mugėje, kuri vyks balandžio 20-27 dienomis trijose Baltijos šalyse.

Mugės media patneris: alfa.lt

Mugės radijas – Žinių radijas

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *