Kaip demotyvuoti kolektyvą: efektyvios ir ilgalaikės demotyvacinės priemonės

motyvacinės

Jūs turbūt skaitėte ne vieną ir ne du straipsnius, kas ir kaip motyvuoja darbuotojus, kaip išlaikyti darbuotojų motyvaciją, kokios motyvacinės priemonės veiksmingos pagal įvairias amžiaus grupes, pareigų lygį ir pan. Bandote, eksperimentuojate, dalyvaujate mokymuose, siunčiate į mokymus darbuotojus, darote teambuilding‘us, skrendate lėktuvais, workeišinat, dairotės į kaimynus ir neprarandate budrumo, nes žiū, tik nesiimi aktyvaus motyvavimo, tuoj ir prasideda burbėjimai, kad va kitos įmonės TAI VA KAIP GERAI MOTYVUOJA, o pas mus, kodėl to nėra.

Ką, ką daryti? Kaip motyvuoti save ir kitus? O kas, jei į motyvaciją pažiūrėtumėm iš kitos pusės, pavyzdžiui, kas demotyvuoja darbuotojus? Kai žinosite, kas juos demotyvuoja, gal net nereikės stipriai ieškoti, kaip dar juos motyvuoti?

10 efektyvių demotyvacinių priemonių:

1. Chaosas

Chaosas įmonėje tikrai puikiai demotyvuoja darbuotojus, ypač, jei jis yra ilgai trunkantis ir nuolat kintantis, kaip ir turėtų būti tikro chaoso atveju. Nenuspėjamas valdymas, nenuspėjami sprendimai, veda prie nenuspėjamų darbuotojų nuotaikų ir rezultatų. Būkit nenuspėjami.

2. Biurokratija

Kuo labiau išpūstas įmonės biurokratinis aparatas, tuo labiau mažėja kiekvieno darbuotojo įsitraukimas, prisiimama atsakomybė, o tuo pačiu ir motyvacija. Taigi, pagalvokite, ar tik jums netrūksta dar kelių vadovų?

3. Anti-komunikacija

Tai, kad jūs nieko (susijusio su įmonės veikla apskritai ir darbuotoju atskirai) nesakote savo darbuotojams, dar nereiškia, kad jie apie tai neturi savo nuomonės ir nepasidaro savo išvadų. O suvaldyti įsisiūbavusį fantazijų laivą yra gerokai sudėtingiau, nei laiku ir tinkamai komunikuoti.

4. Nepagarba

Puiki demotyvacinė priemonė. Nepagarba, žeminimas, niekinimas ir šantažavimas greitai pradeda duoti karčių vaisių.

5. Melavimas

Pažadėkite ir neištesėkite, neįgyvendinkite. Pakartokite tai kelis kartus. Pameluokite ir dar visais įmanomais būdais dangstykite savo melą. Stebėkite demotyvuotus darbuotojus.

6. Išnaudojimas

Verskite dirbti po darbo valandų, savaitgaliais, atostogų metu, sergant, priskirkite kitų, nesusijusių užduočių ir sakykite, kad taip ir turi būti, o jei nepatinka, gali ieškotis kito darbo. Na, trumpai kalbant, išnaudokite darbuotoją pagal pilną programą, kad taptų universaliu kariu.

7. Komandos kiršinimas

Lengvai dalinkitės turima asmenine darbuotojų informacija su kitais darbuotojais, nepaisant nieko. Vieniems sakykite viena, kitiems – kita, stebėkite, kas iš to išsirutulios. Vienus darbuotojus tik glostykite, o kitus tik bauskite. Turėkite savo mylimukus. Smerkite viešai, girkite…, galite ir negirti.

8. Mikrovaldymas

Stebėkite kiekvieną savo darbuotojo žingsnį ir reikalaukite ataskaitų už kiekvieną darbo valandą arba atliktą ir neatliktą veiksmą. Dar geriau, jei vieną darbuotoją stebėtų ir valdytų keli vadovai, o jie, savaime suprantama, reikalautų iš darbuotojo skirtingų dalykų. Didinkite efektyvumą, taip sakant.

9. Nuobodžiavimas

Neleiskite savo darbuotojų į jokius mokymus, juk geriausiai visko išmoks bedirbdami. Sutaupysite daug pinigų, o tobulėti galima ir savarankiškai. Savo potencialo neišnaudojantis darbuotojas, greičiausiai, neturi fantazijos jį išnaudoti, čia jau jo bėda, kad jam nuobodu darbe.

10. Užšaldymas

Užšaldykite atlyginimus keliems metams ir ypač ekonomikos augimo metu. Apie papildomų priedų užšaldymą arba, apskritai, jų nebuvimą jau net nekalbame. Demotyvacija garantuota.

Perspėjimas. Dabar kai žinote 10 efektyvių demotyvacijos priemonių, jokiu būdu jų netaikykite savo įmonėje. Jokiu būdu. Niekada.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *