Karjeros kelias: veiksmingi darbo paieškos būdai ir priemonės

karjeros kelias

Karjeros kelias prasideda bent jau nuo minamalaus plano, kur ir kokį darbą norite ir galite dirbti. Kaip save įsivaizduojate ateityje, kaip darbuotoją? Kas jus motyvuoja? Kokių tikslų siekiate? Nuo to priklausys, kaip ir kur ieškosite darbo, kaip kopsite karjeros laiptais, kaip tobulėsite ir augsite, kaip savo srities profesionalas.

Taigi, pradžiai pateikiame trumpą 10 žingsnių planelį, kur ir kaip ieškoti jums tinkamo darbo.

1. Tikslas. Nusistatykite kokiose pozicijose ir kokiuose verslo sektoriuose norėtumėt ir galėtumėt dirbti (galite užsirašyti). Nebūtina apsibrėžti vienintelę poziciją (ypač jei ji labai siauros srities), turėkite kelis pasirinkimo variantus – atsivers daugiau galimybių.
2. Tobulėjimas. Nuolat ir pastoviai kelkite savo kvalifikaciją, net jei šiuo metu turite darbą. Įvairūs kursai, seminarai, specializuota literatūra plės jūsų akiratį, leis prisitaikyti prie besikeičiančių darbo rinkos sąlygų.
3. CV. Tobulėjimui ribų nėra. Jei jūsų siunčiamas CV nesulaukia darbdavių dėmesio, pakeiskite jį, perrašykite iš naujo, pritaikykite konkrečiai pozicijai. Darbdaviai dažniausiai atkreipia dėmesį į šias CV dalis: išsilavinimas, paskutinės dvi darbovietės (įmonės pavadinimas, pozicijos pavadinimas, darbo pobūdžio aprašymas), kalbų žinios (rusų, anglų, kitos kalbos – privalumas).
4. Karjeros portalai. Įrašykite savo CV į pagrindinius karjeros portalus ir nuolat atnaujinkite savo CV. Darbdaviai dažniausiai renkasi iš kandidatų, kurie įrašė/atnaujino savo CV per paskutinius 3 mėnesius. Bent kartą per savaitę peržiūrėkite karjeros portaluose esančius darbo skelbimus ir nieko nelaukdami siųskite savo CV.
5. Draugai/pažįstami. Informuokite visus draugus, pažįstamus, buvusius kolegas, buvusius klientus, kad šiuo metu ieškote darbo. Tai tikrai veiksminga, bet gali šiek tiek užtrukti, kol sulauksite teigiamo atsakymo.
6. Socialiniai tinklapiai. Tokie socialiniai tinklapiai kaip „Facebook“, „LinkedIN“, „Twitter“ šiais laikais yra pakankamai efektyvi darbo paieškos priemonė. Jei dar neturite, susikurkite savo profilį ir aktyviai skelbkitės/ieškokite darbo.
7. TOP įmonių sąrašas. Susidarykite jūsų „labiausiai pageidaujamų“ įmonių sąrašą, kuriose norėtumėte dirbti ir siųskite joms savo CV, net jei tos įmonės šiuo metu viešai neskelbia apie ieškomus darbuotojus.
8. Asociacijos. Įvairios asociacijos, bendruomenės, profesinės sąjungos, aukštųjų mokyklų karjeros centrai turi daug įvairiausios informacijos, ryšių ir galimybių, ir gali jums padėti susirasti darbą pageidaujamoje srityje. Nebijokite kreiptis į juos.
9. Personalo atrankos kompanijos. Išsiųskite savo CV pagrindinėms personalo paieškos/atrankos kompanijoms. Jos kaupia CV duomenų bazes, o atsiradus naujam darbo pasiūlymui gali greitai klientui pateikti kandidatų CV.
10. Spauda. Spaudos populiarumas ieškant darbo šiek tiek sumenko, bet kodėl gi nepasklaidžius spaudos, gal kaip tik šiuo metu įmonė ieško būtent jūsų.
11. Originalumas. Jei neveikia visi aukščiau išvardinti punktai, naudokite kitas priemones, pvz. susikurkite VIDEO CV.
12. Nesustokite. Net jei išgirdote 50 „ne“, tai dar nereiškia, kad nereikia ieškoti darbo. Karjeros kelias priklauso nuo jūsų pastangų.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *