Eksperimento II-a dalis. Studentiško CV gamyba

CV

Savo CV teko „pasodinti ant atsarginių suolelio“, nes su juo nepasiekiau pageidaujamo tikslo – nesulaukiau darbdavių dėmesio.

Naršiau darbo paieškos svetaines, ieškojau pareigų ir siunčiau savo seniau parengtą gyvenimo aprašymą. Kaip jau minėjau ankstesniame įraše, jis savo išvaizda yra išskirtinis ir malonus akiai. Rodyti niekada nebuvo gėda… Tiesa, dabar jau suprantu, kad gyvenimo aprašymas buvo lyg Barbė. Atkreipiantis savo išvaizda, sudominantis keliais sakiniais, bet daugiau neturintis, ką pasakyti. Na, nepanašus į mane.
Paskutinį kartą jį peržiūrėjau, atsisveikinau ir lengvu pelės judesiu numečiau į „Recycle Bin“. Nieko, po 20 nesėkmingų bandymų sudominti žmogiškųjų išteklių specialistus ir vadovus mano CV jau buvo pripratęs : ))

Naująjį CV kūriau remdamasis šiomis taisyklėmis:

1. Aiškiai nurodyti, ko siekiu. (55 šriftu užrašiau savo pageidaujamos srities pavadinimą.)
2. Išsiskirti iš kitų pretendentų gyvenimo aprašymų. Taigi, sakau PASS šablonams ir „Europass“. (Dairiausi į tai, ką iš savo gyvenimų aprašymų padaro dizaineriai.)
3. Aprašyti viską, ką veikiau per paskutinius kelis metus. (Juk aš studentas ir turėjau tik kelis rimtesnius darbus, daug prakaito buvo išlieta konkursuose, studentų atstovybės veikloje, savanoriškose organizacijose.)
4. Aprašant pareigas akcentuoti rezultatus. (o jų, kaip vėliau pasižiūrėjęs pamačiau buvo tikrai gerų ir siaubingai gaila –nepaminėtų pirmajame CV)
5. Akcentuoti viską, kas man, kaip žmogui ir darbuotojui suteikia pridėtinės vertės. (Mano atveju tai buvo daug įvairių mokymų.)
Tai tik mano pritaikytos taisyklės. Per 10 minučių naršymo rasite dar 20 straipsnių, 50 patarimų ir kokį 1000 gerų pavyzdžių, kurie bus naudingi būtent tavo, studente, atveju. Taigi, nesiruošiu perrašinėti, kas jau seniai ranka pasiekiama.
Sunkiausia buvo viską pradėti. Kai pereini nuo straipsnių skaitymo ir domėjimosi prie tikrų paieškų bei CV kūrimo, pasidaro lengviau. O net menkiausi rezultatai ir galutinis vaizdas motyvuoja varyt toliau!
Kitą dieną išsiuntus gyvenimo aprašymą vos kelioms darbuotojų ieškančioms įmonėms, netrukus suskambo telefonas…

Viskas apie CV rašymą

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *