Kodėl įmonės darbo skelbimus rašo anglų kalba?

anglų kalba

 

Šiuo metu kas penktas personalo paieškos portale www.cvonline.lt publikuojamas darbo skelbimas yra parašytas anglų kalba. Skelbimus anglų kalba dažniausiai publikuoja užsienio kapitalo, tarptautinės įmonės. Pusė anglų kalba parašytų darbo skelbimų yra skirta Informacinių technologijų specialistų paieškai: analitikams, testuotojams, .NET, JAVA, C#, C++ programuotojams ir t.t..

Apskritai, IT srities specialistų poreikis arba darbo skelbimų skaičius per metus išaugo 20%. 2018 metais per pirmą ketvirtį cvonline.lt tinklapyje buvo paskelbta beveik 2500 IT srities darbo pasiūlymų. 2017 metais tuo pačiu laikotarpiu – apie 1800 IT specialistams skirtų skelbimų.

15% skelbimų anglų kalba yra skirta finansų srities kandidatams: auditoriams, buhalteriams, vyr. buhalteriams, finansų analitikams, konsultantams, mokesčių konsultantams, finansų padalinio vadovams.

Likusi angliškų skelbimų dalis skirta inžinerijos, vadovavimo, pardavimų ir administravimo srities kandidatų paieškai.

Šių sričių darbuotojai kuo toliau tuo sunkiau gali išsiversti be anglų kalbos žinių, pvz. inžinerijos / technologijų srities darbuotojai anglų kalba turi gebėti ne tik skaityti techninius dokumentus, bet ir derėtis, parduoti bei konsultuoti klientus. Tačiau ir kitose pareigų srityse anglų kalba tampa įprastu dalyku.

Nepaisant to, kad didžioji dalis kandidatų moka anglų kalbą, darbo pasiūlymai anglų kalba sulaukia mažesnio kandidatų dėmesio. Iš esmės tai susiję su tuo, kad anglų kalba parašyti darbo pasiūlymai yra skirti aukštos kvalifikacijos, patyrusiems specialistams, kurie šiuo metu turi darbą ir dažnas net negalvoja apie jo keitimą.

Beje, kuo skiriasi skelbimas parašytas anglų kalba nuo darbo pasiūlymo su nurodytu reikalavimu – geros anglų kalbos žinios?

Įmonės ne veltui darbo skelbimus rašo anglų kalba. Pagrindinė priežastis – siūlomoje pozicijoje anglų kalba bus pagrindinė ir kasdieninė darbinė kalba ir reikės ne tik suprasti, kas ja kalbama, bet ir mokėti pačiam kalbėti naudojant profesinius terminus bei sklandžiai mintis išreikšti raštu.

Tuo tarpu, anglų kalbos žinių reikalavimas lietuvių kalba parašytame skelbime dažniausiai reiškia, kad anglų kalbos gal ir prireiks, bet nebūtinai kasdien ir nebūtinai aukštu lygiu.

Anglų kalbos reikalavimas vyrauja beveik 80% darbo pasiūlymų.

 

Darbo pasiūlymai anglų kalba >>

Visi darbo pasiūlymai >>

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *