7 žingsniai, kaip efektyviai išnaudoti FB ir LinkedIn darbo paieškai

socialiniai tinklai

Jei jau nusprendėte ieškoti naujo/geresnio darbo, greičiausiai nesinori, kad paieška tęstųsi mėnesių mėnesius. Norisi kuo greičiau įveikti šį etapą, kažkaip jo išvengti, sutrumpinti ir tiesiog pradėti dirbti. Darbo paiešką galite sutrumpinti pasinaudoję socialinių tinklų (FB ir LinkedIn) teikiamomis galimybėmis. O kad nereikėtų išradinėti dviračio, dalinamės patarimais, ką ir kaip reikia padaryti, kad socialiniai tinklai jums surastų darbą.

FB paskyra.

Neturite? Net nežinote, kokią informaciją esate pateikę savo paskyroje? Verta susikurti ir/arba atnaujinti FB paskyrą, nes jei joje pateiksite tikslią ir darbo paieškai naudingą informaciją apie save, kaip specialistą -profesionalą, Facebook‘o algoritmai neilgai trukus pradės jums siūlyti potencialiai tinkamus darbus.

Tikslinė FB paskyros informacija.

Nemažai darbdavių FB naudoja darbuotojų paieškai, tikslingai nukreipdami darbo pasiūlymą kriterijus atitinkantiems FB lankytojams. Kokie tai kriterijai? Populiariausi: vietovė, amžius ir lytis, o toliau gali būti daugybė papildomų kriterijų: išsilavinimo lygis ar sritis, darbo sritis ir pareigos, turimi įgūdžiai, pomėgiai ir pan. Taigi, nors įprasta manyti, kad FB tai bendravimui skirtas tinklas, bet jis gali jums labai pasitarnauti ieškant darbo.

Pamėkite, sekite karjerai reikalingus FB puslapius.

Turbūt FB sekate daugybę įvairių puslapių, kurie susiję su jūsų pomėgiais, laisvalaikiu, draugais ir pan., bet ar sekate su darbu susijusius puslapius? Jus dominančių įmonių puslapius? Personalo atrankų įmonių puslapius? Karjeros portalų, karjeros konsultantų puslapius ir pan.? Būtent šios srities puslapių sekimas gali gerokai pagreitinti tinkamo darbo paiešką, nes: įmonės, personalo atrankos įmonės savo FB puslapiuose skelbia laisvas darbo vietas, karjeros portalai –dalinasi darbo paieškos patarimais ir darbo pasiūlymais. Taigi, skirkite šiek tiek laiko ir atsirinkę, pradėkite sekti jus dominančius, karjerai naudingus, puslapius – pirmieji gausite aktualiausią informaciją.

CV-Online FB

LinkedIn paskyra.

Jeigu FB yra asmeniniam naudojimui skirtas socialinis tinklas, tai LinkedIn – visiškai profesinis soc. tinklas. Kas svarbu kuriant paskyrą LinkedIn‘e: pateikti kuo išsamesnę ir tikslingą profesinę informaciją apie save; maksimaliai užpildyti visus paskyros laukelius; aktyviai naudotis LinkedIn‘u. Darbdaviai tinkamų kandidatų ieško nustatę atitinkamus kriterijus ir tai dažniausiai būna: darbo patirtis pagal pareigas, jų lygį ar funkcijas, turimi įgūdžiai ir įmonės, kuriose dirbo kandidatas. Taigi, pasistenkite, kad jūsų paskyroje pateikta informacija būtų tiksli, detali ir padėtų įmonėms jus surasti bei pasiūlyti darbą.

CV-Online LinkedIn

Aktyvus LinkedIn vartotojas.

Susikūrėte LinkedIn paskyrą? Gerai. O dabar pasistenkite, kad jus LinkedIn‘e pastebėtų jus dominančių įmonių personalo specialistai, atrankų specialistai, įmonės, potencialūs darbdaviai ir pan. Galite megzti ryšius, galite aktyviai ir tikslingai komunikuoti, galite daryti ir tai, ir tai, bet svarbiausia – darykite tai nuosekliai ir pastoviai. Protarpinis apsilankymas LinkdeIn‘e ir svetimų įrašų skaitymas – jums darbo nesuras. Dalinkitės savo įžvalgomis, pastebėjimais, patirtimi, pasiekimais. Ne kiekvienas turintis LinkedIn paskyrą tai daro, todėl geriau būti išskirtiniu – aktyviu LinkedIn vartotoju.

Rekomendacijos.

LinkedIn‘e pradėkite rinkti rekomendacijas apie save, kaip specialistą, darbuotoją, kolegą. Gal ir ne itin lengva prašyti parašyti apie jus atsiliepimą, bet jei jie padės jums gauti geidžiamą darbą – verta išdrįsti kreiptis į jus galinčius rekomenduoti asmenis.Rekomendacijos prideda objektyvumo vertinant jus, kaip potencialų darbuotoją.

Pirmas įspūdis.

Tiek FB, tiek LinkedIn, tiek ir kuriant CV, ypač svarbu sudaryti teigiamą pirmą įspūdį. Todėl:

  • Profilio pavadinime geriau tegul bus jūsų pilnas vardas ir pavardė, o ne, pvz. Jonas Nesvarbu, ar – Kris Tina.
  • Nuotrauka – jūsų. Vieno. Profesionali. O ne grupinė ar vonios kambaryje.
  • Viršelis – apie jūsų asmenybę, bet proto ribose, nebent norite parodyti, kad esate asmenybė be ribų arba ant ribos, tik kažin, ar tai palengvins darbo paiešką.
  • Prisistatyme trumpai drūtai įvardinkite, kas jūs, kaip profesionalas, o ne barstykite rasotus rožių žiedlapius mėnulio virsmo pusiaukelėje.
  • Jūsų komentarai ir tai, kokiu turiniu, bei kaip dažnai dalinatės prisidės prie jūsų įvaizdžio stiprinimo arba griovimo – būkite atidūs.

Ir pabaigai. Nieko jūs neprivalote. Neprivalote klausyti ir šių patarimų 😊 Eksperimentuokite, ieškokite, išbandykite įvairius, kitokius, netradicinius, nestandartinius darbo paieškos būdus. O mes tik dalinamės savo patirtimi ir linkime jums kuo geriausios kloties.

Daugiau karjeros patarimų

Dalintis su kitais