5 klaidos, kurias daro studentai karjeros dienų metu

kontaktų

Kiekvienais metais aukštosios mokyklos kovo – gegužės mėnesiais organizuoja karjeros dienas. Pastaraisiais metais karjeros dienos išsivystė iki mėnesį trunkančių renginių, seminarų, konsultacijų, darbo pokalbių simuliacijų, konkursų ir vieną iš šio įvykių maratono dienų vyksta įmonių kontaktų mugė.

Įmonės atvyksta su stendais, komandos nariais, dalinamąja medžiaga ir gera nuotaika. Kiekvienos įmonės tikslas – pritraukti reikalingų specialistų, nebūtinai su patirtimi, tačiau perspektyvių, motyvuotų ir norinčių dirbti jaunų žmonių.

Tenka pripažinti, kad kiekvienais metais studentai kontaktų dienos metu kartoja tas pačias klaidas ir neišnaudoja visų galimybių būsimai karjerai.

Dažniausiai pasitaikančių klaidų penketukas:

  1. Į konktaktų mugę neatsineša CV.

Pasikartosime, nes tai labai svarbu, įmonės konktakų mugėje tikisi sutikti tinkamų kandidatų, nori su jais užmegzti kontaktą, bei parsivežti jų CV. Taip, Jūs galite sakyti, kad CV galima nusiųsti ir elektroniniu paštu, bet jūs tiesiog galite pamiršti kam ir dėl kokių pareigų ketinote siųsti CV, galite užmiršti žmogaus su kuriuos bendravote vardą, pamesti jo kantaktus ir grįžę namo neturėsite kam siųsti savo CV.

Net jei jūs manote, kad spausdintas CV yra atgyvena, mes sakome – nepraleiskite galimybės būti įtrauktam į įmonės gerų kandidatų aplanką.

  1. Nepasidomi mugėje dalyvaujančiomis įmonėmis.

Didžioji dauguma studentų po kontaktų mugę vaikštinėja kaip po prekybinę mugę, dairinėjasi, plaukia su visu srautu, arba greitai pralekia pro visus įmonių stendus, tokiu būdu užsidėdami sau pliusą prie tikslo– „Nueiti į karjeros dienas“.

Tikslingai karjeros mugėje besilankančius studentus galima iš karto atpažinti iš to kaip jie kalba, ko teiraujasi ir ką patys siūlo. Jie nebūtinai apžiūrės visų įmonių stendus, bet tikrai nepraleis galimybės aplankyti savo svajonių įmonių. Jie būna pasidomėję įmone, jos veiklos pobūdžiu, žino, kuo norėtų dirbti šioje įmonėje ir būna pasiruošę save parduoti įmonės atstovams.

  1. Klausia – Ką čia siūlote?

Jūs rimtai? Ką čia siūlome? Nenustebkite, jei į šį tipinį klausimą sulauksite kito klausimo – O ko ieškote?

Šiuo klausimu lengvai galite sugandinti savo, kaip specialisto, pirmąjį įspūdį. Nors mugėje su stendais stovi įmonės, tačiau tikroji prekė esate jūs – studentai. Todėl, geriau pagalvokite kaip prisistatyti ir sudominti darbdavius, kaip minėta prieš tai buvusiame punkte – pasidomėkite įmone, tuomet ir pokalbis bus produktyvus.

  1. Ateina prisirinkti tušinukų. Pavalgyti.

Šiuo atveju viskas labai paprasta – darbas nedomina, praktika taip pat. Gaila. O galėtų dominti. Ir netgi turėtų dominti, nes studijų metu įgyta darbinė patirtis labai ženkliai prisidės prie ateities karjeros. Ir vargu ar šratinukas šiek tiek vėliau, jau pribrendus, padės susirasti darbą toje įmonėje. Apie saldainių teikiamą naudą ieškant darbo apskritai nėra ką kalbėti.

  1. Nori dirbti pagal išsilavinimo sritį, bet nežino – ką.

Jei Jūs nusprendėte, kad tai ką jūs studijuojate ir yra jūsų darbo /veiklos sritis ir ieškote darbo pagal išsilavinimą, tuomet iš anksto pasidomėkite kokį darbą galėtumėte dirbti, kokios įmonės siūlo tokį darbą. Tai jūs turėtumėte žinoti ką galite dirbti, o ne versti įmonę spėlioti kokiam darbui jūs tinkate.

Jei sunku susivokti, pasiieškokite tinkamo darbo testų, asmenybės testų. Atlikite juos. Situacija taps daug aiškesnė.

Nieko baisaus, jei analizuodami darbo rinkos situaciją ir skaitydami darbo pasiūlymus, jūs suprasite, kad darbas pagal jūsų išsilavinimą jums visai netinka. Kuo anksčiau tai suprasite – tuo geriau.

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *