TOP DARBDAVIAI: LIDL Lietuva – konkurencingas TOP darbdavys, kuris moka vienus aukščiausių atlyginimų rinkoje

„CV-Online” inicijuotų Top darbdavio rinkimų metu, respondentai įmones reitingavo pagal šiuos kriterijus: stabili ir žinoma, gera įmonės reputacija, inovatyvi ir šiuolaikiška, geros darbo sąlygos, gera psichologinė atmosfera, motyvuojantis ir konkurencingas atlyginimas, karjeros galimybės. Daugiausiai apklausos dalyvių dėmesio ir balų sulaukusios įmonės, vasario pradžioje buvo pagerbtos ir apdovanotos iškilmingo renginio metu. Viena iš pirmo pasirinkimo (angl. Top of mind) įmonių tapo LIDL Lietuva, kuri taip pat iškovojo pirmąją vietą Prekybos įmonių kategorijoje.

Kalbamės su „Lidl Lietuva” personalo skyriaus vadove Sandra Savickiene apie šį aukštą įvertinimą, įmonėje vykstančius pokyčius bei ateities planus.

„Jokios paslapties čia nėra, nes darbuotojai pirmenybę teikia įdomiam darbui, kuriame jie gali tobulėti, gauna konkurencingą atlyginimą ir papildomas naudas, nuo plačių karjeros galimybių iki malonių kasdienių smulkmenų, pavyzdžiui, mūsų biuro darbuotojai turi galimybę lankytis mūsų pastate esančiame sporto klube”,- teigia S.Savickienė.

Paklausus, ar TOP darbdavio apdovanojimai galėtų būti naujokų sėkmė, Sandra atsako, jog naujokais „Lidl” buvo pernai, o šiais metais iškovotas laimėjimas, tik patvirtino, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Kaip sako Sandra: „Manau, kad kiekviena įmonė turi kažkokių savo privalumų ir stipriųjų pusių, o „Lidl”, matyt, jų turi daugiau nei konkurentai.”

Pokyčiai įmonėje

Svarbiausia kolektyvo dalis dirba parduotuvėse, o tai, kaip jie jaučiasi ir dirba priklauso nuo parduotuvių vadovų. Todėl 2017-ais metais „Lidl” ypatingą dėmesį skyrė parduotuvių vadovų ugdymui. Jie visus metus dalyvavo seminaruose, darė namų darbus, tuomet vidiniame vertinimo centre parodė, ką išmoko. Taip pat įmonė suteikė ir finansinį paskatinimą, skyrė automobilius, o apie jų įteikimo ceremoniją kalbėjo visa žiniasklaida. Šiemet ši mokymų programa tęsiama toliau ir bus pritaikyta logistikos centro vadovams.

Šventės bei įmonės tradicijos

„Lidl” didžiuojasi savo šventėmis ir kuriamomis tradicijomis. Kalėdos – viena laukiamiausių švenčių įmonėje, kurios metu darbuotojai įsitraukia į skirtingos tematikos šventinį sūkurį. Vasaros šventė sutampa su „Lidl” gimtadieniu, tad kiekvienais metais yra ypatingai paminima. Neseniai pralėkusį šimtmetį „Lidl” darbuotojai pasitiko apsirengę Lietuvos vėliavos spalvomis, fotografavosi, rinko linksmiausią komandą bei ją apdovanojo. Nepamirštama ir kovo 8d., kai darbuotojai sveikina koleges moters dienos proga, o kovo 22d., pasaulinę vandens dieną, darbuotojams bus įteikiamos gertuvės, skatinant juos gerti daugiau vandens.

Kiekvieną mėnesį, kiekvieną savaitę įmonėje yra vykdomos įvairios veiklos, siekiant užtikrinti gerą darbuotojų savijautą, norą dirbti ir smagiai praleisti laiką. Vaisių pirmadieniais „Lidl Lietuva” aprūpina savo darbuotojus didžiausiais krepšiais, pilnais vaisių – apelsinų, mandarinų, obuolių, bananų – vitaminų ir teigiamų emocijų doze.

Mokymų programos

Paklausėme ir apie įmonėje vykdomus mokymus: „Labai džiaugiamės turėdami tarptautines mokymų programas, kurias parengia mūsų motininė kompanija „Lidl” Vokietijoje. Neapsieiname ir be vietinių mokymų, stengiamės užtikrinti, kad visi darbuotojai juose dalyvautų.” Talentų valdymo procese dalyvauja visos „Lidl” įmonės, tarp jų ir Lietuva. Šis procesas sudarytas iš keleto etapų – vadovas įvertina, kaip darbuotojui sekėsi praėjusiais metais, nustato planus ateinantiems, vėliau, talentų forumuose, tą patį gali padaryti ir kitų padalinių vadovai.

Kiekvienas darbuotojas, žinoma, turi turėti jam reikalingas žinias ir įgūdžius, tad jei kažkuriam darbuotojui ko nors trūksta, „Lidl” pasirūpina mokymais, kad būtų pasiektas atitinkamas kvalifikacijos lygis. Kaip teigia S. Savickienė: „Mes mokymus suprantame plačiau, ne tik kaip nuėjimą į vienos ar dviejų dienų seminarą. Labai daug mokomės vieni iš kitų ne tik Lietuvoje, bet ir visose 30 šalių, kuriose veikia mūsų įmonė.” Kiekvienas darbuotojas, tik pradėjęs dirbti „Lidl”, pirmas keturias dienas dirba parduotuvėje, nepriklausomai nuo to, kokias pareigas jis užima. Ši sąlyga galioja ne tik darbo pradžioje, nes kiekvienais metais vyksta praktikos diena, kai visi darbuotojai dirba parduotuvėse, pradedant administracijos darbuotojais ir baigiant pačiu generaliniu direktoriumi.

Tarptautinė karjera

Tarptautinės karjeros galimybės šioje įmonėje yra gana plačios. Kiekvieną savaitę „Lidl” įmonė Lietuvoje gauna tarptautinius darbo skelbimus ir juos talpina savo internetiniame puslapyje. Susidomėjusiųjų šia galimybe yra tikrai nemažai, o populiariausia sritis – sparčiai besiplečiančios informacinės technologijos. Didžioji dalis darbuotojų siekia patekti į pagrindinę kompaniją Vokietijoje, tačiau yra dirbančių ir Danijoje, ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Vieni iš jų išvažiuoja visam laikui, kiti – planuoja sugrįžti. Lietuvos padalinyje taip pat galime sutikti užsieniečių, pasinaudojusių tarptautinės karjeros galimybe. Tai darbuotojai iš tokių šalių kaip Vokietija, Slovėnija, Bulgarija.

Dualiųjų studijų galimybė

Motininė įmonė Vokietijoje taip pat organizuoja dualiąsias studijas, prie kurių prisideda ir „Lidl Lietuva” padėdama surasti tinkamus studentus. Pagrindinė studijų kryptis – prekybos vadyba, tad vokiečių kalba čia yra labai svarbi. Šios bakalauro studijos trunka trejus metus, o jų metu įgytos teorinės žinios praktiškai pritaikomos „Lidl” įmonėje. Studentai iš Lietuvos, po šių studijų, gali drąsiai grįžti namo, nes darbo vieta įmonėje – garantuota.

Karjeros dienos bei praktika

„Lidl” dalyvauja tiek Kauno, tiek Vilniaus aukštųjų mokyklų karjeros dienose. Su aukštosiomis mokyklomis įmonė bendradarbiauja  jau septintus metus, tad turi glaudžius ryšius su karjeros centrais. Pasak Sandros, dažniausiai žmonės, išvydę „Lidl” prekinį ženklą, galvoja tik apie parduotuves ir jose esančias darbo pozicijas, tačiau yra ir begalė „nematomų”, tačiau ypatingai svarbių karjeros krypčių ir galimybių.

„Lidl Lietuva” gali pasigirti ir tuo, jog nemažai įmonėje praktiką atlikusių studentų, nusprendžia pasilikti joje. Turbūt svarbiausias įmonės privalumas studentams yra tai, jog praktika yra apmokama. Taip pat S. Savickienė pasakoja, jog naujiems projektams, kai reikalinga papildoma pagalba, įmonė mielai priima studentus. Šie projektai būna susiję su įvairiomis studijų kryptimis, tokiomis kaip žmogiškieji ištekliai, marketingas, teisė, tad kiekvienas studentas tikrai atras sau tinkamą sritį.

Vertybės

„Lidl” didžiuojasi penkiais lyderystės principais, dar vadinamais „high five“, kurių tikslas, kaip teigia Sandra, yra parodyti jog tiek vadovas, tiek darbuotojas yra lyderis, jie gerbia vienas kitą, bendrauja, komunikuoja, teikia grįžtamąjį ryšį, padeda vienas kitam tobulėti. Taip pat įmonė stengiasi visose srityse būti dinamiška, efektyvi bei paprasta. Būtent tai ir leidžia užtikrinti kompanijos sėkmę.

Darbo užmokesčio pokyčiai

„Lidl Lietuva”, žinoma, ir toliau nori būti patraukliu darbdaviu ne tik konkursuose, bet ir kiekvieną dieną. Vienas iš įmonės privalumų – didesnis atlyginimas. Nuo kovo mėnesio pradžios daugiau nei 1400 įmonės darbuotojų padidėjo darbo užmokestis. Tai didžioji dalis įmonės darbuotojų, kurie dirba parduotuvėse, sandėliuose ir informacinių technologijų srityje. Bus peržvelgti ir kitų pareigybių atlyginimai. Kaip teigia S. Savickienė: „Nuolat stebime rinkos situaciją, stengiamės būti konkurencingu TOP darbdaviu, kuris moka vienus aukščiausių atlyginimų rinkoje.”

Peržiūrėkite įmonės darbo pasiūlymus »

Gerda Šimukauskaitė

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentė

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *