Ar jau susiplanavote atostogas?
Dar ne?
Jūs ne vieni tokie. Pastaraisiais metais dirbantieji vengia atostogas planuoti iš anksto, atidėlioja paskutinei minutei, atostogauja vos kelias dienas arba apskritai neatostogauja.
Taip, situacija gan neapibrėžta, planuoti ateitį kartais pritrūksta tiek noro, tiek motyvacijos, tiek finansų. Tačiau, norint išlaikyti gerą psichologinę būseną, asmeninio ir profesinio gyvenimo balansą ir apskritai, neperdegti, atostogos yra būtinos.
Jei matote, kad darbų srautas nemažėja ir net nepanašu, kad mažės, o jūs esate pervargęs, sunkiai keliatės į darbą, dar tik prasidėjus darbo dienai, jau nebeturite jėgų, skubiai susiplanuokite atostogas. Nors ir trumpas, bet pilnavertes.
Tačiau, kad išėjimas atostogų nekeltų dar daugiau streso, joms reikės šiek tiek pasiruošti:
- Susirašykite prioritetines užduotis, ką ir iki kada reikia atlikti? Svarbiausius darbus pasidarykite iki atostogų.
- Pasižymėkite, kurias užduotis galima atlikti po atostogų? Mini darbų sekos planelis, ką reikės daryti grįžus iš atostogų, leis jaustis ramiau.
- Gal kurias nors užduotis galėtų atlikti jūsų kolegos? Šiuo dalyku nepiktnaudžiaukite, niekas nenori papildomo darbo 😊
- Susiderinkite pavadavimą. Kas jus pavaduos? Pavaduojančiam kolegai palikite visą reikalingą informaciją, kad atostogų metu sulauktumėte kuo mažiau klausimų, kas, kur ir kaip.
- Informuokite kolegas, kad jūsų atostogų metu jūsų stipriai netrukdytų, neieškotų ir neteiktų užklausų. Tikrai ne visi tai gali sau leisti, bet kuo mažiau darbo reikalų bus atostogų metu, tuo geriau pailsėsite.
- El.pašte nustatykite „vacation auto-reply“, kuriame pateikite informaciją, nuo kada iki kada atostogaujate, kas ir kokiais klausimais jus pavaduoja.
Kai jau žinote, kad iki atostogų sutvarkysite degančius reikalus, susitarėte, kas jus pavaduos, ir maždaug žinosite, ką reikės padaryti grįžus iš atostogų, sekantis žingsnis bus „perkraunančių“ atostogų minimalus planelis.
Geram poilsiui reikia:
- Pakeisti aplinką
- Kitokios ir įvairesnės veiklos, nei turite kasdien
- Leisti sau gerai išsimiegoti
- Leisti sau patinginiauti
- Pasilepinti
- Nieko neveikti
- Bendrauti su jums patinkančiais, mylimais žmonėmis
- Gamtos
- Aktyvios / fizinės veiklos
Tačiau, jokiu būdu nepersistenkite. Atostogos neturi būti ir begalybės veiklų bei susitikimų maratonas. Leiskite sau atsipalaiduoti ir veikti nebūtinai pagal planą. O gal net nereikia jokio plano.
Dažniausiai mes geriausiai pailsime, kai užsiimam priešinga nei darbe/namuose esančia veikla.
Pavyzdžiui, jei jūsų darbas yra susijęs su žmonėmis, gali būti, kad atostogų metu jums nesinorės daug bendrauti su žmonėmis. Jei dirbate protinį darbą, greičiausiai per atostogas norėsis šiek tiek daugiau fizinės veiklos. Jei jūsų darbas yra nuolatinis multitaskinimas, gal per atostogas pavyks nieko neveikti 😊
Na, supratote. Priešingi dalykai leidžia atsiriboti, persikrauti, susigrąžinti jėgas ir pusiausvyrą.
Gerų atostogų!
P.S. tyrimai rodo, kad savo darbu ne itin patenkinti darbuotojai, atostogas išnaudoja naujo darbo paieškai.