Paperkantis nuoširdumas. Gero motyvacinio laiško pavyzdys

motyvacinio laiško

Mes neretai ieškome lengviausio kelio. Nes žmogiška prigimtis tokia. Tingi prigimtis. Todėl darbo paieška taip pat būna gerokai atmiešta tinginystės doze. Ne iš blogos valios siunčiamas tas pats CV 100 adresatų. Ne dėl fantazijos stokos iš kelių motyvacinių laiškų pavyzdžių kopijuojamos geriausios frazės ir „rašomas“ „nuoširdus“ „MANO“ kreipimosi laiškas. Oi ne. Mes tikrai norime surasti naują ar geresnį darbą ir tikrai tikime COPY-PASTE sėkme.

Ir niekas nekaltas, kad mūsų nemokė būti nuoširdžiais, gebėti protingai pasigirti ir įkyriai neperšant – parduoti save.  Tačiau, jei turite bent kruopelytę noro tapti tokiais (mokančiais nuoširdžiai prisistatyti), tuomet paskaitykite apie gero motyvacinio laiško daromą poveikį.

Gauname laišką. Laiško tema parašyta paprastai – Vardo Pavardės CV.  Tačiau kreipimosi laiškas (ne prisegtas motyvacinis laiškas, o tiesiog el.laiško turinys) parašytas labai gerai.

Gero motyvacinio laiško analizė

Sekantis po pasisveikinimo esantis sakinys skamba taip „Būsiu atvira.“ . Ir žinot ką, iš karto norisi skaityti toliau. Nes kažkodėl tikiu, kad šis žmogus iš tikro kalbės atvirai. Tik du žodžiai ir aš jau leidžiuosi įviliojama į kandidatės teksto vingrybes. O rašo ji tikrai nuoširdžiai ir paprastai.

Ji iš karto prisipažįsta, kad neturi reikalingo šiam darbui diplomo. Tiesiog. Paukšt ir pasakė, bet iš karto, tame pačiame sakinyje, įrodo, kad diplomo nebuvimas netrukdo jai būti geriausiai. Dar ji sėkmingai panaudoja „žmonės sako“ frazę. O mes juk linkę tikėti tuo ką žmonės sako. Net jei nepažįstame TŲ žmonių.

Skaitau toliau. Mergina greitai sumeta pagrindinius jos patirtį patvirtinančius argumentus.  Suprantat, ji kalba apie intuiciją. O intuicija iš niekur neatsiranda. Intuicijai reikia patirties. Intuicija tai ne vidurių sukimas ar „nežinau ką daryti“. Intuicija tai matytų, regėtų, perskaitytų, girdėtų, darytų ir t.t. dalykų, potyrių visuma, kuri priimant rimtus sprendimus ar paprastuose veiksmuose  tyliai atlieka savo darbą. Ši ieškančioji darbo žino, kaip svarbu įrodyti savo vertę, pagrįsti savo turimą patirtį ir sudominti savo kandidatūra. Ir ji tai padaro su 6 sakiniais. Nenaudoja jokių banalių, nuvalkiotų frazių. Nes kalba apie save ir savaip.

Šeštas sakinys yra retorinis klausimas kas mums svarbu – diplomas ar talentas bei noras dirbti. Hm, iš tikro kas mums svarbu?

Po šio sakinio skubiai atidaromas CV. Nes ji sudomino. Papirko. Tiesa, vien perskaičius šį laišką norisi iš karto jai paskambinti, net nežiūrint į jos CV.

Ji rado savo būdą atkreipti dėmesį. Darbas atliktas.

Bet, brangieji, tai kas suveikė jai, nebūtinai suveiks jums. Nes jei nukopijuosite tai ką aprašiau, ar bandysite pritempti prie savo situacijos šios merginos situaciją – nieko gero nesigaus.

Ji buvo nuoširdi. Būkite ir jūs. Savaip. Taip kaip jūs jaučiate.

Su geriausiais linkėjimais,

CV-Online

(bet koks situacijos ir herojų sutapimas yra atsitiktinis :))

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *