Nuotrauka gyvenimo aprašyme: kada padeda, o kada kenkia?

CV nuotrauka

Nuotrauka nėra privalomas CV elementas, bet ji padeda darbdaviui lengviau įsidėmėti kandidatą. Vyrauja ir toks požiūris, kad nuotrauka gali būti laikoma diskriminaciniu dalyku, tačiau mes manome, kad talpinti ar netalpinti nuotrauką į CV yra kandidato pasirinkimas, o darbdaviai vertindami kandidatą vien tik pagal nuotrauką – elgiasi neprofesionaliai.

Tačiau, nereikėtų užmiršti, kad pirmiausia, ką darbdavys pastebi gyvenimo aprašyme yra paveiksliukai (nuotrauką), paskui – išryškintus dalykus ir tik paskui skaito visą kitą CV pateiktą informaciją. Todėl, jei į gyvenimo aprašymą kandidatas įkėlė savo nuotrauką, būtent ją pirmiausia ir pastebės, būtent ji ir sudarys pirmą įspūdį apie kandidatą. Teigiamą arba neigiamą. Todėl, nusprendus gyvenimo aprašyme talpinti nuotrauką, verta dėl jos pasistengti, nes ji ir bus pirmas įspūdis apie jus.

Kokia nuotrauka tinkama gyvenimo aprašymui? Visų pirma – kokybiška. Nuotraukoje neturi būti chaoso nei už jūsų, nei ant jūsų, t.y. reikia parinkti tinkamą ir neutralų foną ir gerai apgalvoti, kuo apsirengti, tinkamai pasiruošti fotosesijai. Joje pagrindinis “elementas” turite būti būtent jūs. Nuotrauka turi būti dalykiška, bet ir atitinkanti poziciją į kurią pretenduojate, pvz. jei esate “kūrybininkas” nebūtina spraustis į griežtus klasikinius kostiumėlius, bei jūsų amžių, t.y. nenusisendinkite ir nepersistenkite save “atjaunindami”. Pasibandykite kelis aprangos derinius, ieškokite geriausio varianto, kuris atspindėtų jus, kaip tam tikros srities profesionalą. Ir nebijokite šypsotis 😊 Šypsena tikrai nuteikia pozityviai ir leidžia apie jus galvoti teigiamai.

Tai, kad jūs esate rimtas savo sritį išmanantis ekspertas, dar nereiškia, kad nuotraukoje turite būti griežtas ar net rūstus.

Jei siunčiate gyvenimo aprašymus su nuotrauka į jus dominančias ir jums tinkamas pozicijas, bet nesulaukiate jokio atgalinio ryšio iš darbdavio pusės, pabandykite pakeisti nuotrauką arba ją išimkite.

Kai renkatės, kurią nuotrauką dėti į CV, paprašykite draugų pagalbos – padės pasirinkti geriausią.

Ir dar, kai rinksitės gyvenimo aprašymui tinkamą nuotrauką, nusiteikite labai rimtai – tai turi būti DARBO paieškai tinkama nuotrauka, ne draugų, ne meilės, ne pažinčių, ne pomėgių paieškai, todėl nuotraukos, kurias naudojate FB, Instagram, Tinder ar kitose paskyrose, greičiausiai netiks jūsų CV.

Daugiau CV rašymo patarimų

Dalintis su kitais