Kaip išlaikyti efektyvumą dirbant namuose?

namuose darbas

Na ką, dauguma sulaukėme „Darbo namuose“ išbandymo. Kai kam gal jau yra tekę dirbti iš namų, o jei jūs esate tie, kurie tai patirsite pirmą kartą, pasinaudokite šiomis rekomendacijomis, kaip optimizuoti ir dirbti efektyviai dirbant namuose, net kai šalia yra šaldytuvas ir visokių pašalinių reikalų reikaliukų.

8 efektyvaus darbo namuose taisyklių:

  1. Įprastiniai ritualai. Nusistatykite žadintuvą ir kelkitės į darbą kaip įprastai. Nusiprauskite, apsirenkite (chalačiukas nelabai tiks, nes išmuš iš darbinės atmosferos), papusryčiaukite, laikykitės įprastinių darbo pradžios ritualų. Kasdieniai ritualai prieš darbą nuteiks darbui. Požiūris, ai, tiks ir taip, juk esu namuose, niekas nemato, gali išderinti bendrą nusiteikimą darbui ir labiau trauks prie pašalinių veiklų.

  2. Dienotvarkė. Jei įprastai dirbate nuo 8 iki 17 val., su pietų pertrauka, laikykitės to pačio darbo grafiko ir namuose. Pradėkite ir baikite darbą kaip įprastai, pietaukite kaip įprastai, pertraukėles darykite kaip įprastai. Tokiu būdu darbo laikas turės aiškias ribas, o jūs per šį laiką pasistengsite padaryti tai, kas priklauso.

  3. Darbo vieta. Pasiruoškite ramią darbo vietą kuo toliau nuo įvairiausių pagundų: šaldytuvo, televizoriaus, žurnalų ir pan. Darbo vieta turi būti patogi, su tinkamu apšvietimu ir gan izoliuota nuo įvairiausių trukdžių. Išvengsite pagundų.

  4. Žymėkitės atliktus darbus. Užrašų knygelėje ar kitoje, jums patogioje priemonėje ar formoje, fiksuokite, ką padarėte per darbo dieną, kokiais, net ir nedarbiniais reikalais užsiėmėte. Darbo dienos pabaigoje įvertinkite, kiek laiko užėmė darbiniai, o kiek asmeniniai reikalai. Asmeniniai reikalai ima viršų? Susikaupkite ir sekančią dieną pasistenkite laikytis įprastos dienotvarkės. Viskam reikia laiko, o priprasti dirbti namuose lyg niekur nieko reikia nemažai užsispyrimo ir savikontrolės.

  5. Planuokitės ateities darbus. Neatidėliokite darbų vien dėl to, kad dirbate namuose. Neperkelkite užduočių į ateitį, nes pripažinkite, niekas netrukdo atlikti darbų ir namų ofise.

  6. Susitarimas su šeimyna. Sutarkite su šeimyna, kambariokais ar buto draugais, kad dirbant namuose jūsų netrukdytų, laikykitės darbotvarkės. Gal atrodysite kaip užsispyrėlis ir nedraugiška asmenybė, bet darbas namuose reiškia DARBĄ tik kitoje vietoje.

  7. Palaikykite ryšį su kolegomis. Komunikacija su kolegomis darbo reikalais telefonu, el.paštu ar kitomis priemonėmis, neleis nutolti nuo darbo ir darbinio ritmo.

  8. Buities reikalai per pertraukėles arba po darbo valandų. Saulė pašvietė į nevalytus langus? Ant stalo daug dulkių, o dar skalbinių krūva laukia? Visa tai palauks, kaip įprastai, kol baigsis darbas. Nepergyvenkite, niekur nedings tos dulkės. Palauks jūsų. O jūs nesiblaškydami tarp buities ir darbinių reikalų padarysite daug daugiau ir efektyviau.

Įrodykite, kad efektyviai galite dirbti ir be priežiūros 😊

Dalintis su kitais