Ką daryti, kad darbe būtų mažiau streso

Vidutiniškai trečdalį paros mes praleidžiame darbe ir dažnas iš mūsų jame patiriame stresą. Stresą dėl darbdavių lūkesčių, reikalaujamų rezultatų, mažo atlyginimo, viršvalandžių, per trumpų atostogų ir poilsio, blogų darbo sąlygų ir pan. CV-Online.lt ir NoriuNoriuNoriu.lt atliktos apklausos duomenimis, jei darbe yra laisvesnės darbo sąlygos ar pramogos, darbuotojai jaučia mažiau streso.

Poilsio darbovietėje svarba

Balandžio mėnesį karjeros portalas CV-Online kartu su viešbučių ir poilsio paslaugų elektronine parduotuve NoriuNoriuNoriu.lt klausė dirbančiųjų, kaip juos veikia pramogos biure, laisvesnės darbo sąlygos ar papildomos naudos, 47% respondentų nurodė, kad jie jaučiu mažiau streso, 46% – jaučiasi labiau patenkinti savo darbo vieta, o 38% nurodė, kad gerėja jų darbo kokybė.

Vos 3 procentai apklaustųjų mano, kad pramogos ir laisvesnės sąlygos juos blaško ir dėl to nukenčia darbo kokybė.

Net 43% dirbančiųjų skundėsi, kad darbe trūksta arba visai nėra pramogų ar laisvesnių darbo sąlygų. Jie pageidautų, kad darbe būtų poilsio kambarėlis, kuriame būtų galima papietauti ir pabendrauti su kolegomis. Kai kuriems svarbios aktyvios pramogos, kad galėtų bent trumpam atitrūkti nuo darbo. Respondentai minėjo tokius pageidaujamus sporto užsiėmimus: stalo futbolą, stalo tenisą, biliardą, smiginį, mankštas, masažus, ilgesnes ir dažnesnes pertraukėles, per kurias galėtų pajudėti arba atvirkščiai – ramiai pabūti ir atsipalaiduoti. Ramybei prioritetą teikiantys norėtų, kad darbe būtų akvariumas, patogi poilsio zona.

Priemonės darbuotojams skatinti

Trečdalis dirbančiųjų iš įmonių sulaukia bendrų išvykų ir renginių, tai buvo dažniausiai minima pramogų darbe forma. NoriuNoriuNoriu.lt rinkodaros vadovas Augustinas Zinevičius pastebi, kad įmonės vis dažniau kreipiasi dėl poilsio kelialapių darbuotojams. Didžiausias įmonės užsakymas viršijo 10 000 € ir tai buvo motyvacinė priemonė darbuotojams už pasiektus rezultatus. Taip pat pastaruoju metu trumpalaikio poilsio Lietuvoje užsakymai auga, o klientai jaunėja.

– Su viešbučiais jau svarstome apie specialių į jauną dirbantį žmogų nutaikytų programų sudarymą. Ir tai nebus tik gulinėjimas sūkurinėj vonioj, o tikras savaitgalio galvos pravalymas fiziniais užsiėmimais. Ir pats būsiu vienas pirmųjų eilėje išbandyti, – teigia A. Zinevičius.

24% – pertraukėlėms darbe turi specialų poilsio kambarį, 22% pietauja kartu su kolektyvu. Vos 8% respondentų nurodė, kad darbe yra įvairių žaidimų (biliardas, stalo futbolas, stalo tenisas, stalo žaidimai ar pan.) O pavieniai dirbantieji įvardino įdomesnes pramogas ir laisves, kurias užtikrina įmonė: TV, bilietai į renginius, rytinė mankšta, šokiai per pietų pertraukas, galimybė į darbą atsivesti augintinį, lauko terasa, treniruoklių salė ir dušas.

Kokiame darbe poilsio daugiausia?

Daugiausiai pramogų ir papildomų naudų darbe sulaukia administravimo, žmogiškųjų išteklių, finansų, draudimo srities darbuotojai, IT specialistai. Mažiausiai – sveikatos apsaugos, prekybos, gamybos, inžinerijos sričių ir valstybinių įstaigų darbuotojai.

Anot CV-Online marketingo vadovės R.Karavaitienės, šiomis dienomis įmonės susiduria su dviem pagrindinėmis personalo srities problemomis: kaip pritraukti reikalingus darbuotojus ir kaip išlaikyti esamus. Dažnu atveju yra daug svarbiau investuoti į esamų darbuotojų išlaikymą, nes jei darbuotojams sukursite geras darbo sąlygas, užtikrinsite gerą mikroklimatą, mokėsite teisingą atlygį už darbą, tuomet jūsų darbuotojai taps įmonės ambasadoriais ir padės pritraukti reikalingus darbuotojus.

Pagrindiniai darbe patiriamo streso veiksniai >>

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *