10 populiariausių gyvenimo aprašymo tipų: kurį tipą atitinka Jūsų CV?

gyvenimo aprašymo

Darbo paieška prasideda nuo gyvenimo aprašymo. Lygiai taip kaip ir įmonėms kuriant darbo skelbimus, taip ir darbo ieškantiems žmonėms tenka pasistengti. Tad dažnai ieškome patarimų kaip sukurti kuo įspūdingesnį ir dėmesį patraukiantį CV. O kaip gaunasi iš tikrųjų? 

Pristatome 10 populiariausių CV tipų. Ar atpažįstate save? 

  1. Nuo A iki Z 

Jūsų gyvenimo aprašymas apima mažiausiai penkis puslapius. Taip, Jūs pasakojate apie tai ką veikėte darželyje, kokių draugų susiradote ir kokiuose spektakliuose vaidinote. O kur dar mokykla ar universitetas? Savo CV papasakojate visą gyvenimo istoriją nuo vaikystės iki dabar. Įtraukiate visą perteklinę informaciją, kuri, deja, darbdaviui nėra aktuali. Įmonė, žiūrėdama Jūsų CV, ieško raktinių žodžių, kurie yra svarbūs siūlomai pozicijai. Jeigu Jūsų CV yra perpildytas informacija ar mokyklą, ar apskritai, kas buvo labai seniai ar nereikšminga, darbdavys nepastebėjęs reikiamos informacijos gyvenimo aprašymą tiesiog uždarys. 

2. Per daug konfidencialios informacijos

Jūsų CV galima surasti viską, pradedant nuo tikslaus gyvenamosios vietos adreso, šeimyninės padėties, vaikų skaičiaus ar gimimo datos. Galbūt reikėtų įterpti ir durų kodą? Darbdavys, perskaitęs Jūsų CV, galėtų užsukti į svečius. Tai – informacija, kuri darbdaviui, iš tikrųjų, nėra reikalinga ir net neturėtų rūpėti. Žinoma, tai yra Jūsų pačių sprendimas, kokia informacija norite pasidalinti, tačiau ar tai, kokiame rajone gyvenate, ar kiek vaikų turite, turi įtakos Jūsų kompetencijoms atlikti darbą tinkamai? 

3. Visiškas standartas 

Jūsų CV iš esmės galima surasti „Google“ paieškoje. Pasirinkote patį paprasčiausią, standartinį variantą ir pakeitėte pagrindinę informaciją pagal save. Tai – pats lengviausias kelias, tačiau ar toks CV atskleidžia Jūsų asmenybę? Darbdavys gauna šimtus tokių pačių, standartinių, gyvenimo aprašymų – tad kuo Jūs esate išskirtinis? Žinome tik tai, kad interneto platybėse tikrai galite surasti reikiamą šabloną. Ar to užtenka darbui į kurį kandidatuojate? 

4. Nusirašiau nuo draugo 

Paprašėte draugo (-ės), kad atsiųstų savo CV kaip pavyzdį, bet viskas kaip mokykloje – „Duok nusirašyti, aš tikrai viską pakeisiu“. Visi taip sako, tačiau daro – mažuma. Pasirodo, Jūs esate labai labai panašus į tą draugą (-ę), kurio CV pavyzdžiu naudojotės. Sutampa ir asmeninės savybės – nieko net nereikia keisti. Tik nepamirškite pakeisti telefono numerio, nes gal darbo pasiūlymus gausite ne Jūs, o Jūsų draugas (-ė)? 

5. Super dizainas 

Jūsų CV profesionaliai sumaketuotas, spalvų gama parinkta puikiai, o kur dar grafinio dizaino elementai. Visi pamatę Jūsų CV sušunka „Wow“. Problema tik ta, kad gyvenimo aprašymo turinys atsiduria antroje vietoje. Jei per daug dėmesio skyrėte dizaino elementams, didelė tikimybė, jog apie gyvenimo aprašymo turinį per daug negalvojote bei nesigilinote kokias savo savybes reikėtų išskirti. Bet juk dizainas gražus, tiesa? Ar to turėtų tikrai pilnai užtekti siekiant svajonių darbo? 

6. Visiškas NEstandartas 

Jūsų CV yra paremtas naujosiomis technologijomis. Pasirinkote išnaudoti visas išmaniųjų technologijų siūlomas galimybes. Vienas iš pavyzdžių – internetinis CV. Tam, kad darbdavys galėtų perskaityti Jūsų gyvenimo aprašymą, jam tenka atsidaryti bent du – tris interneto skirtukus. Viskas ką Jūs nusiunčiate tai nuoroda, kurią paspaudus, darbdavys nukreipiamas į neaiškią svetainę su dar neaiškesniu turiniu. Kas tuo metu vyksta darbdavio galvoje? Galbūt tai virusas? Kodėl nebuvo galima atsiųsti įprasto CV .pdf arba .doc formatu? 

7. Atvira knyga 

Jūsų CV – kaip atvira knyga. Dalinatės visa informacija apie save – netgi darbais, kurie neturi jokios įtakos pozicijai į kurią kandidatuojate. Padėjote tėčiui kebabų kioskelyje – tai puikiai tiks kandidatuojant į plėtros vadovo ar direktoriaus pareigas. Teigiate, jog esate puikus projektų vadovas, bet vienintelis projektas, kurį vykdėte yra Kalėdinis vakarėlis. Žinoma, nepamirškite detaliai aprašyti viso Kalėdinio vakarėlio organizavimo detalių. Juk toks ir turėtų būti CV, tiesa? 

8. Pats sau fainas 

Jūsų gyvenimo aprašymas lyg siena su prikabintais medaliais. Jų tiek daug ir visais norisi pasidalinti. Žinoma, darbdavys įvertins Jūsų pastangas ir laimėjimus, ypač jei jie yra pagrįsti ir susiję su būsimu darbu. Tačiau, jei jūs tiesiog tuščiai giriatės ir puikuojatės visokiausiais smulkiausiais, nereikšmingais, nesusijusiais ir net nevertais būti vadinamais – “pasiekimais” dalykais, kažin ar tai padės gauti svajonių darbą? Pažvelgus į Jūsų CV susidaro įspūdis, jog Jūs – visų galų SUPER MEGA meistras, o tai jau savaime sukelia abejonių, ar tikrai taip puikiai viską mokate, gebate ir išmanote. Perpildyti savo CV pasiekimais – lengvas darbas, tačiau daug svarbiau tampa išrinkti pačius vertingiausius. Bet ką daryti kai jų pasidaro per daug? 

9. Pagalbos šauksmas 

Paskutinė Jūsų viltis – gauti šį vienintelį darbą, į kurį kandidatavote. Jūsų gyvenimo aprašymas tiesiog šaukia: „Prašau, įdarbinkite mane.“ Jūs desperatiškai tikitės, jog paminėjus savo gyvenimo aprašyme maždaug penkis kartus, kad labai norite šio darbo, o ši įmonė – jūsų svajonė, darbdavys bus labiau nusiteikęs Jus įdarbinti. Jūsų gyvenimo aprašymas gali būti prilygintas mažam zyziančiam vaikui, kuris labai nori saldainio. Bet jeigu nebandysi – gali nieko ir negauti, tiesa? 

10. Neturiu laiko 

Jūsų gyvenimo aprašymas atrodo padarytas čia ir dabar, per dvi minutes. Visiškai neaiški ir išmėtyta informacija. Bet gi kiekvieno pasirinkimas kaip atrodo jo ar jos CV? Galbūt taip atsitiko, jog neturėjote savo gyvenimo aprašymo ir niekada jo neprisireikė? Ir staiga atsirado galimybė – Jūsų svajonių darbas, bet reikia pridėti savo gyvenimo aprašymą. O tada bėgate ir per dvi minutes sudedate bet kokią informaciją. Na, Jūsų darbo greitis – įspūdingas. 

Taigi ar pastebėjote kokių nors panašumų į savo gyvenimo aprašymą? Gal vertėtų susimąstyti apie naują CV?  

Kaip turėtų atrodyti tinkamas gyvenimo aprašymas? SKAITYKITE ČIA 

Naują gyvenimo aprašymą galite susikurti MŪSŲ SVETAINĖJE

Autorius: Gerda Šimukauskaitė, ISM studentė, CV-Online praktikantė

Dalintis su kitais