Darbas studentams: kur ieškoti?

Šiais laikais, jau net būnant mokyklos suole, dauguma paauglių pradeda mąstyti apie darbo perspektyvas. Tačiau darbų pasirinkimas – gan ribotas. O darbdaviai reikalauja, kad darbuotojas turėtų tinkamos darbo patirties. Iškyla klausimas – o iš kur jos gauti, jei esi visiškai naujas (-a) darbo rinkoje? Darbo paieška tampa tikru iššūkiu. 

Dalis jaunų žmonių, nusprendusių nestudijuoti, įsidarbina vos tik pabaigę mokyklą. O studentai tik pradėję studijuoti bei įsikūrę naujoje vietoje (jeigu vis dėlto tenka persikelti į kitą miestą) pradeda ieškoti tinkamo darbo. 

Kodėl studentui taip svarbu susirasti darbą? 

Tikriausiai pagrindinė motyvacija bet kuriam jaunam žmogui susirasti darbą yra atlyginimas. Kaip sakoma, studentavimo laikai būna patys smagiausi – koncertai, barai, renginiai. O norint patirti visus šiuos malonumus – reikia turėti pinigų. Žinoma, ne tik malonumams reikia pinigų, dažniau tai būna elementarūs buitiniai reikalai 😊  

Taip pat studentai neretu atveju turi pakankamai laisvo laiko. Norint jį išnaudoti produktyviai – darbas tampa puikiu pasirinkimu. Tačiau tai ne tik geras būdas užsidirbti pinigų ar išnaudoti turimą laisvą laiką, bet ir galimybė įgyti naujos patirties bei įgūdžių, kurie pravers ir ateityje. Žinoma, studentai ieško tokio darbo, kuris būtų bent kiek susijęs su studijomis. Jie renkasi tikslingas sritis, kuriose norėtų dirbti ir ateityje, arba stengiasi išbandyti visus galimus variantus, kad surastų tokį darbą, kuris teiktų malonumą. 

Kur surasti studentui tinkamą darbo pasiūlymą? 

Nėra nustatytos taisyklės, į kurią įmonę reikėtų bandyti kandidatuoti. Geriausias sprendimas – išbandyti viską, kas bent kažkiek atitinka Jūsų keliamus reikalavimus. Galbūt atrasite sritį, apie kurią net nežinojote, o ji Jums labai patiks.  

Viena populiariausių darbo sričių studentų tarpe – prekyba bei klientų aptarnavimas. Šių sričių darbo pasiūlymai dažniausiai turi sąlyginai neaukštus reikalavimus – kompiuterinis raštingumas, anglų kalbos žinios bei komunikabilumas. Norint dirbti biure, reikėtų ieškoti asistento ar padėjėjo pozicijos. Taip pat puikus variantas – praktika. Nors susirasti apmokamą praktiką gana sudėtinga, tačiau patikrinti pasiūlymus esančius rinkoje tikrai verta.  

Darbo pasiūlymų galima ieškoti ne tik specialiuose internetiniuose darbo portaluose, bet ir socialinių tinklų erdvėje. Maždaug 1.7 milijono lietuvių turi „Facebook” paskyrą, o „LinkedIn” naudojasi daugiau nei 340 tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Tad naudojimasis socialiniais tinklais Lietuvoje yra gan didelis. Studentai didžiąją dalį savo laiko praleidžia „scrolindami”, tad ieškoti darbo pasiūlymų socialinėje erdvėje būtų labai panašu. Tiek „Facebook’o” grupėse, tiek „LinkedIn’e” galima surasti įvairių darbo pasiūlymų, tik reikėtų nepatingėti jais pasidomėti. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad esate naujas (-a) darbo rinkoje,  tad naujam ar pirmam darbui nereikėtų išsikelti per daug aukštų reikalavimų. Svarbiausia – išbandyti sritis, kurios Jus domina, ir atrasti kuri jums teikia džiaugsmą. 

Autorius: Gerda Šimukauskaitė, ISM studentė, CV-Online praktikantė

Dalintis su kitais