Bitė Lietuva, UAB – TOP Darbdavys 2020

bitė Lietuva

Geriausias darbdavys Baltijos šalyse 2019 ir 2020 bei TOP darbdavys Lietuvoje penkis metus iš eilės* – visa tai BITĖ, kurioje sumanūs, motyvuoti, kūrybiški, iniciatyvūs, siekiantys tobulėti ir būti geriausi savo srityje darbuotojai. Kam ir kokias darbo bei karjeros galimybes atvers įmonė šiemet, pasakoja Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Kadangi esame didelė organizacija, ieškosime įvairių sričių specialistų. Keli stambiausi skyriai, kuriuose planuojame plėtrą – finansų, IT, taip pat klientų aptarnavimo ir pardavimų. Nuolat aktyviai ieškome verslo ar privačių klientų pardavimų, aptarnavimo specialistų tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose.

Renkantis kandidatus patirtis nėra svarbiausias kriterijus: ieškome žmonių su „Bitiškomis“ vertybėmis – gebančių dirbti komandoje, kūrybiškų, visada siekiančių aukščiausio rezultato.

Informaciją apie laisvas darbo pozicijas rasite čia: https://www.bite.lt/apie/karjera

Darbas biuruose, salonuose ar namuose

Paiešką vykdome visoje Lietuvoje: specialistus nuolat samdome į 45 salonus, įsikūrusius 32 miestuose, taip pat biurus Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Ukmergėje. Esame lankstūs – darbiname kandidatus ir iš aplinkinių miestelių, kuriuose nėra „Bitės“ salonų ar biurų. Pavyzdžiui, Ukmergėje dirbantiems galime apmokėti kelionę į darbą iki 40 km.

Per karantiną dauguma „Bitės“ darbuotojų dirba iš namų, o įprastai daliai darbuotojų suteikiame lankstų darbo grafiką ir darbo iš namų galimybę.

„Bitiškas“ vertybes puoselėjančių darbuotojų paieška

Karantino metu praktikantų priimame labai mažai, nes pastebėjome, kad praktikantams sunkiau įsilieti į komandą dirbant iš namų. Tačiau įprastai praktikos galimybę suteikiame visus metus. Jei kandidatas praktikos metu puikiai dirba ir puoselėja mūsų vertybes – pasiūlome specialisto poziciją.

Esame organizavę IT dienas, kurių metu įvairūs vadovai pristatė IT profesionalo darbo galimybes organizacijoje, neformalioje aplinkoje atsakė į studentams rūpimus klausimus. Po šio renginio atsirinkome 12 praktikantų, dalis jų po praktikos liko dirbti „Bitėje“.

Praktikantus priimame į įvairias sritis, priklausomai nuo to, ko jie patys nori ir kokius tikslus kelia praktikai. Jei IT praktikantas nori pagilinti konkrečios programavimo kalbos žinias, jis ir dirba su ta programavimo kalba. Jei nori dirbti personalo skyriuje, jis gali rinktis, ar padės ieškoti naujų darbuotojų, ar vykdyti vidinę komunikaciją ir pan. Viskas priklauso nuo praktikanto lūkesčių.

Mokymai ir asmeninių savybių tobulinimas

Pavyzdžiui, pardavimų specialistus kartais priimame ir visai be patirties. Jiems turime ir specialius mėnesį trunkančius mokymus, per kuriuos jie gali išmokti pardavimų pagrindų. Ankstesnė kandidato patirtis tikrai nėra svarbiausias kriterijus: ieškome darbuotojų, puoselėjančių „Bitiškas“ vertybes.

Taip pat skatiname ir pačius darbuotojus nuolatos domėtis jiems aktualiais mokymais, kurie padėtų gilinti žinias ir tobulėti. Mūsų darbuotojai patys gali rinktis itin plataus spektro mokymus: nuo viešojo kalbėjimo paslapčių, iki specializuotų kursų. Taip pat skatiname darbuotojus tobulinti ir asmenines savybes: pavyzdžiui, dalyvauti laiko planavimo, komandos formavimo, lyderystės užsiėmimuose.

Didelė organizacija su startuoliška kultūra

Ieškome žmonių, kurie nori augti, kilti karjeros laiptais didelėje organizacijoje, tačiau tuo pačiu jiems priimtina ir „startuoliška“ kultūra – dinamika darbe, „tu“ kultūra, plokščia bendrovės struktūra. Taip pat renkantis kandidatą svarbu, kad jis atstovautų mūsų puoselėjamas vertybes – būtų kūrybiškas, puikus komandos žaidėjas, kurio vidutinis rezultatas – paprasčiausiai netenkina.

Į darbuotojų gerovę orientuotos įmonės vertybės ir kultūra

Tikime, kad darbdavio pareiga, visų pirma, yra rūpestis darbuotojų, jų vaikų ir šeimų gerove. Sąžiningai elgiamės su savo darbuotojais, investuojame į jų tobulėjimą ir darbo aplinką, todėl galime didžiuotis puikia vidine atmosfera.

Mūsų kultūra paremta buvimu kartu, bendravimu – todėl nuolat organizuojame įvairius komandos formavimo ir stiprinimo užsiėmimus, šiltuoju metų periodu organizuojame koncertus ir šventes biurų kiemeliuose.

Organizacijoje skatiname laisvalaikio įvairovę – biuruose esame įrengę poilsio ir žaidimų zonas, darbuotojai gali vaišintis nemokamais sveikais užkandžiais. Kasmet esame nusimatę kelionę į kurią vykstame, jei pasiekiame išsikeltus bendrus tikslus. Kartu jau esame buvę Barselonoje, Stokholme, Amsterdame ir kituose miestuose. Be to, kasmet organizuojame „Bitės festą“ ir su komanda vykstame į festivalį „Granatos“.

Darbuotojai „Bitėje“, gauna papildomų atostogų dienų, visuomet laisvą dieną gimtadienio proga. Rūpinamės ir darbuotojų sveikata – jie gauna papildomą sveikatos draudimą, taip pat pensiją kaupia III pakopos privačiame fonde.

Nuolatos organizuojame asmeninio ir profesinio tobulėjimo mokymus, darbuotojams leidžiame ir patiems pasirinkti, kokių mokymų jie norėtų.

Didelę svarbą skiriame darbuotojų tiek fizinės, tiek psichologinės sveikatos užtikrinimui. Skatiname darbuotojus sportuoti – karantino metu organizuojame teisingos sėdėsenos mokymus, šokių ir kitokias treniruotes, inicijuojame žingsnių iššūkius. Tikime, kad ne mažiau svarbu yra rūpestis psichologine būsena, todėl suteikiame galimybę dalyvauti individualioje konsultacijoje su psichologu, meditacijos, juoko jogos užsiėmimuose.

Papildomos, bet ne ką mažiau svarbios naudos

Kiekvienas „Bitės“ darbuotojas gauna nuolaidas tiek išmaniems telefonams, tiek aksesuarams, taip pat darbinį telefoną su neribotu planu. Daliai darbuotojų patinka tai, kad biuras yra draugiškas gyvūnams – jie į darbą gali atsivesti ir keturkojus augintinius. O turintieji vaikų džiaugiasi, kad į biurus Vilniuje ir Ukmergėje, Kaune ir Šiauliuose gali atsivesti vaikus.

Matome, kad darbuotojai tokias iniciatyvas vertina – jau dvejus metus iš eilės esame pripažinti geriausiu darbdaviu Baltijos šalyse ir penkerius metus iš eilės Lietuvoje.

Mes neieškome žmonių, pasitenkinančių vidutiniu rezultatu – ieškome nenuoramų, kurie visuomet siekia tik aukščiausio rezultato. Tokie darbuotojai pas mus puikiai pritampa, lengvai kyla karjeros laiptais, puikiai suderina darbą ir laisvalaikį!

Kviečiame prisijungti prie Bitės komandos.

Dalintis su kitais