TOP DARBDAVIAI: Bitė Lietuva – startuoliams būdingą darbo tempą ir dvasią išlaikiusi įmonė

Bitė
Vasario pradžioje įvykę „CV-Online” inicijuoti apdovanojimai „Top darbdavys 2017” nudžiugino visas TOP Darbdavių trejetuke esančias ir apdovanotas įmones. Šiais metais į TOP Darbdavio vardą pretendavo keli šimtai įmonių, tarp jų užvirusi įnirtinga kova sukėlė nemažą intrigą, tačiau „Bitė Lietuva“ sugebėjo jau antrus metus iš eilės iškovoti TOP Darbdavio titulą.

Kalbiname bendrovės „Bitė Lietuva” Žmonių ambasados vadovę Indrę Saladžienę apie tai, ką jų įmonei reiškia gauti tokį apdovanojimą ir būti TOP darbdaviu.

Indrė teigia, kad tokie apdovanojimai labai džiugina, nes įrodo, kad „tai, ką darome visi kartu, kiekvieną dieną, darome teisingai“. „Bitės” atstovė dėkoja darbuotojams – „be jų nebūtų nei „Bitės”, nei šio apdovanojimo”. Visus iškovotus įvertinimus bei apdovanojimus  „Bitė” naudoja ne tik savo internetiniame puslapyje, tačiau ir darbo skelbimuose, o tai, žinoma, pritraukia ne vieną potencialų darbuotoją.

Paklausus apie 2017-ųjų metų iššūkius ir pasiekimus,

personalo vadovė akcentavo, kad kasmet „Bitė” vykdo darbuotojų įsitraukimo tyrimą, per kurį paaiškėja kuriose srityse įmonė yra stipri, o ką reikėtų tobulinti. Viena iš svarbių tobulintinų sričių pernai tapo mokymai. Jie įmonėje vyko nuolat, tačiau 2017- aisiais buvo nuspręsta keisti pačią mokymų tvarką. Anksčiau darbuotojai patys rinkosi kur ir ką norėtų mokytis, tačiau nepaisant tokių galimybių, šis principas nepasiekė lauktų rezultatų. Kaip pati Indrė teigia: „ne visuomet kolegoms buvo lengva skirti laiko mokymas ir pripažinti, kad man reikia šių mokymų.” Todėl nuo rugsėjo mėnesio “Bitė” pradėjo taikyti naują mokymų tvarką – pati pradėjo organizuoti mokymus su geriausiais savo srityse lektoriais, tad darbuotojams tereikia užsirašyti ir į juos ateiti. Pasak Indrės, su tuo pačiu biudžetu, kaip ir prieš tai, žmonių įsitraukimas ir aktyvumas ženkliai padidėjo. Vieni iš populiariausių mokymų, kuriuos įvardino darbuotojai, tapo projektų valdymas, komunikacijos įgūdžių lavinimas bei streso valdymas: temos, kurios, kaip Indrė įvardino, šiuolaikiniame pasaulyje aktualios visiems.

Dar vienu 2017-ųjų metų pokyčiu tapo darbuotojų veiklos vertinimo sistemos tobulinimas. “Skatiniame vadovo ir jo komandos narių diskusiją, kad vadovas galėtų paklausti – Kaip tu mane vertini kaip vadovą? Kokios vertybės tau yra svarbios? – o darbuotojas galėtų atvirai į tai atsakyti”. „Bitė” stengiasi, jog tokie susitikimai vyktų lanksčia forma ir netaptų dar vienu sąrašo punktu, prie kurio būtinai reikia uždėti varnelę.

„Bitės” atstovės nuomone, konkurencinė kova vyksta nuolatos, tiek paslaugų sektoriuje, tiek tarp pačių darbuotojų ir, žinoma, ji vyks ir toliau, todėl įmonės tikslas – tinkamai atskleisti stipriąsias puses, vertybes, “bitiškumą”, tokiu būdu sudominant ir pritraukiant potencialius darbuotojus.

„Esame pakankamai didelė organizacija, mūsų, Lietuvoje dirba virš 800 darbuotojų, tačiau taip pat esame labai lanksti įmonė. Jeigu praeitumėte pro visus mūsų biuro aukštus, pamatytumėt, jog nėra atskirų kabinetų, skirtingų lygių vadovų – visi esame lygūs. Įmonės vadovą pasiekti taip pat nėra sudėtinga, nereikia rezervuoti specialaus laiko, gali jį sutikti einantį koridoriumi, susistabdyti ir išspręsti atsiradusią problemą. Vienas iš mūsų išskirtinumų yra tai, kad sprendimus mes priimame labai greitai palyginus su tuo, kokio dydžio organizacija yra „Bitė“. “Kartais vadiname save didžiausiu Lietuvoje startuoliu, išlaikiusiu tokioms įmonėms būdingą darbo tempą ir dvasią”.

„Bitė” gali didžiuotis ir savo „lengvos” formos hierarchija.

„Jeigu apie tai būtumėte paklausę prieš 7-8 metus, tikriausiai būčiau įvardijusi maždaug septynis hierarchijos lygius, skirtingų lygių vadovus. Šiuo metu turime tik tris lygius – aukščiausiojo lygio vadovai, vadovai ir darbuotojai,-” teigia Indrė. Tai vienas svarbiausių įmonės bruožų, kuris palengvina darbą – pasiekti norimus rezultatus ir priimti sprendimus tampa ypatingai lengva.

„Bitė” turi apie dvidešimt nefinansinių naudų, kuriomis naudojasi visi darbuotojai: papildomas sveikatos draudimas, kelionių draudimai, nelaimingų atsitikimų draudimai, net neskaičiuojant tokių dalykų, kaip pusryčiai įmonėje. Įmonės darbuotojai kartu švenčia Užgavėnes, vyrų dieną, moterų dieną, „Bitės” gimtadienį, o „Bitės” metinio renginio metu vienoje erdvėje susirenka visa komanda

  • Taip pat turime ir vasaros renginį, pavyzdžiui, 2017-aisiais, jis vyko festivalyje „Granatos”. Mūsų įmonė turėjo atskirą erdvę, išskirtines sąlygas, visi kartu dalyvavome šiame festivalyje, – privalumų sąrašą tęsia personalo vadovė.

Dar viena komandą suburianti „Bitės” tradicija – visų darbuotojų kelionės. Pasiekus praėjusiais metais užsibrėžtų verslo tikslų, jau šį pavasarį visi kartu savaitgaliui keliaus į Amsterdamą.

Indrė džiaugiasi, kad daugelis papildomų naudų yra inicijuota pačių darbuotojų. Pavyzdžiui, išgirdus nusiskundimus, jog darbuotojai dėl sėdimo darbo susiduria su įvairiomis sveikatos problemomis, įmonė sukūrė jiems galimybę sportuoti ofise. Šiuo metu sporto užsiėmimai su treneriais iš Jogos ir Sveiko Stuburo mokyklų vyksta du kartus per savaitę Vilniuje, Šiauliuose ir Kaune.

„Bitėje” galime sutikti ne tik darbuotojus, bet ir jų vaikus. Vilniuje ir Ukmergėje jie turi savo kambarius, o auklytė jais rūpinasi visą dieną. Dėl užpuoliusio gripo mokyklose paskelbus karantiną, į „Bitės” vaikų kambarius sugužėjo ir pirmokų bei antrokų, tačiau dažniausiai vaikų kambaryje karaliauja nuo trejų iki dešimties metų amžiaus vaikai.

Įmonė vadovaujasi 5 atnaujintomis vertybėmis, prie kurių kūrimo prisidėjo visa komanda:

DĖMESYS ŽMONĖMS: Mūsų didžiausias turtas – žmonės: darbuotojai, klientai ir partneriai. Mes stengiamės kurti ilgalaikius santykius, pagrįstus sąžiningumu, atvirumu ir pasitikėjimu.

KOMANDIŠKUMAS: Mes veikiame kaip viena, stipri ir susitelkusi komanda. Kartu mes siekiame tikslų ir kartu švenčiame pergales.

KŪRYBIŠKUMAS: Ieškodami geriausių sprendimų mes mokame pažvelgti kitu kampu ir atrasti tai, ko nepastebi kiti.

NEPRIEKAIŠTINGAS ATLIKIMAS: Vidutinis rezultatas mūsų netenkina – mes visada siekiame geriausio. Šiandien darome geriau nei vakar, o rytoj darysime geriau nei šiandien.

AISTRA NUGALĖTI: Mes su užsidegimu siekiame pačių aukščiausių tikslų ir tikime, kad viskas yra įmanoma. Mes tai darome vadovaudamiesi aukščiausiais moraliniais standartais.

Įmonėje sudarytos karjeros galimybės, atsilaisvinus pozicijai, darbuotojų, galinčių užimti šią poziciją, ieškoma viduje ir tik neradus tinkamo kandidato, talpinami skelbimai ir ieškomi potencialūs darbuotojai už įmonės ribų. Per metus „Bitėje” maždaug 100 darbuotojų padaro vertikalią arba horizontalią karjerą.

„Bitės”, kaip įmonės, augimą liudija tai, jog kiekvienais metais darbuotojų skaičius paauga maždaug dešimtadaliu. Šiuo metu visoje Lietuvoje „Bitėje” dirba virš 800 darbuotojų. Ypatingai sparčiai plečiasi informacinių technologijų skyrius, nuolat ieškoma pardavimų specialistų.

Gerda Šimukauskaitė

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentė

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *