TOP DARBDAVIAI: Western Union darbuotojų inicijuoti pokyčiai tapo gyvenimo būdu

Western Union
Živilė Valeišienė
„Top darbdavys 2017” rinkimuose apklausos dalyviai balsavo už, jų manymu, geriausius darbdavius 5 kategorijose: Prekybos, Transporto, Gamybos, IT/Telekomunikacijų bei Finansų, tačiau bene svarbiausia buvo „Pirmo pasirinkimo“ (angl. TOP of mind) kategorija, kurioje trečią vietą užėmė Western Union Processing Lithuania, UAB (toliau – Western Union).

Kalbiname „Western Union” personalo skyriaus vadoves Rūtą Blažaitytę ir Živilę Valeišienę apie laimėtą garbingą TOP darbdavio poziciją ir per pastaruosius metus įmonėje įvykusius pokyčius.

Živilė kiekvieną įmonės laimėjimą TOP darbdavio rinkimuose priima kaip didelį įvertinimą ir atsakomybę. „Vieną kartą gali laimėti atsitiktinai, bet pasikartojantys laimėjimai mums yra puikus kasdienio darbo ir pastangų įvertinimas”,- sako ji.

Pokyčiai įmonėje

Paklausus apie pokyčius įmonėje, Živilė prakalbo apie didįjį pokytį, vykstantį nuo 2016-ųjų metų vasaros: „Visa organizacija, pasauliniu mastu, pradedant mūsų įmonės vadovu, įsitraukė į didelę pokyčių kelionę. Dirbame su garsiausiomis pasaulyje įmonėmis, tokiomis kaip „McKinsey&Company”, kurios mums padeda iš esmės pakeisti valdymo modelį.” Anot Ž.Valeišienės, įmonė visų pirma orientuojasi į klientą, jo potyrį, pasitenkinimą „Western Union” paslaugomis ir produktų inovacijomis.
Rūta Blažaitytė
2017-ieji  „Western Union” padaliniui Lietuvoje buvo svarbūs ir nauja iniciatyva pavadinimu „Great Place to Work” (angl. Puiki vieta dirbti), kuri pagrindinį dėmesį skiria darbuotojų pasitenkinimui organizacija. „Jeigu kitos įmonės žiūri į kliento gyvavimo ciklą, tai mes žiūrime į darbuotojo gyvenimo ciklą. Pastebėjome vietas, kurias reikėtų tobulinti, tad visiškai pakeitėme įdarbinimo praktiką, pailginome adaptacinį periodą, stengiamės kuo labiau įtraukti darbuotojus, taikome įvairias šiuolaikiškas praktikas”,- kalba Ž. Valeišienė. Džiugu, kad didžiąją dalį įmonės pokyčių, kurie jau tapo gyvenimo būdu, inicijavo patys darbuotojai.

 

Įmonės plėtra

„Western Union” sėkmingai auga ir plečiasi – šiuo metu Lietuvos padalinyje dirba virš dviejų tūkstančių darbuotojų. Tai didžiausias „Western Union” padalinys pasaulyje, kuriame dirba apie 15% visų kompanijos darbuotojų.

Rūta teigia, jog organizacija visada stengiasi būti šalia potencialių kandidatų. Tai reiškia, kurti ryšį su jais tiek per dukart per metus organizuojamas praktikas, tiek bendradarbiaujant su universitetais, pvz. š.m. balandžio 26d. „Western Union“ biure J. Balčikonio g. 9 vyks atvirų durų diena, kurioje gali apsilankyti bet kuris norintis. Paieškos procesą R. Blažaitytė vertina ne kaip įprastą darbo pokalbį, bet kaip santykio kūrimą. „Mes, kaip darbdavys, kandidatus pritraukiame ne tik tradiciniais dalykais, bet ir įvairiomis veiklomis, kuriose jie gali save realizuoti. Esame gan lanksti įmonė, tad lengvai pritraukiame studentus, kurie dieną gali mokytis, o vakare – dirbti.“

„Western Union” gali pasigirti ir pavasario bei vasaros sezonų praktikos programomis. Štai prieš porą savaičių prasidėjo pavasario praktikos programa. Įmonės personalo skyriaus vadovė Živilė džiaugiasi, jog kiekvieną kartą pavyksta pritraukti vis daugiau stažuotojų, o iš jų apie 45% – studentai iš užsienio. Apie pusė visų praktiką atliekančių studentų vėliau pasilieka dirbti organizacijoje.

Tarptautinė komanda ir karjera

Tai, kad „Western Union” yra tarptautinė ir globali įmonė, atspindi kolektyvo tautybių (daugiau nei 50) ir naudojamų kalbų (daugiau nei 30) įvairovė ir gausa. Ž. Valeišienė džiaugiasi, jog būnant Vilniuje galima dirbti su visu pasauliu.

Apie 10% „Western Union” Lietuvoje darbuotojų – užsieniečiai. Taip pat yra ir lietuvių, dirbančių kitose įmonės atstovybėse užsienyje. Kompanija stengiasi skatinti trumpalaikius darbuotojų mainus, kurių tikslas išvykti ir padėti kitiems „Western Union” padalinių darbuotojams, pvz. kelios lietuvių komandos net trims mėnesiams buvo išvykusios į Kosta Rikos padalinį.

Iš užsienio į Lietuvą dirbti atvykusiais darbuotojais rūpinasi specialiai įkurtas komitetas, kurio  tikslas –  skirtingų šalių atstovų į Lietuvą pritraukimas bei integracija. Ilgiau dirbantys darbuotojai, tiek lietuviai, tiek užsienio piliečiai mielai padeda naujokams prisitaikyti, pataria būsto nuomos, registracijos prie sveikatos draudimo sistemos ar kitais klausimais.

Personalo vadovės džiaugiasi, jog įmonės darbuotojai yra pripažįstami globalioje kompanijoje: – lietuviai yra vertinami už talentą, požiūrį, darbštumą, atkaklumą bei atsidavimą darbui.

„Turime ir tarptautinę padėkos programą, kurioje kiekvienas organizacijos darbuotojas gali padėkoti ir apdovanoti kolegą. Kolega gali būti bet kurioje pasaulio šalyje ir visai nesvarbu, kokią poziciją užimi, šioje programoje visi lygūs. Gali tiesiog pasakyti „ačiū“ už gerai atliktą darbą.  Mes vadovaujamės penkiais GERIAU (angl. better) kriterijais, kurie skatina geriau atlikti savo darbą ir už tai būti apdovanotiems. Taip pat gali būti skiriami taškai, kuriuos vėliau galima iškeisti į kažką apčiuopiamo iš prekių/paslaugų katalogo”,- pasakoja Ž.Valeišienė.

Na, o už kiekvienus išdirbtus metus darbdavio suteikiama papildoma laisva diena (iki 5 dienų per metus) yra puiki padėka už darbuotojo lojalumą.

Mokymai ir iniciatyvos

Visi mokymai yra skirstomi į keletą temų. Be privalomų mokymų, kuriuos turi praeiti kiekvienas organizacijos darbuotojas, taip pat vyksta su pagrindine įmonės šaka susiję mokymai,  bei įvairūs profesiniai mokymai, kurių reikia norint tinkamai atlikti savo darbą. Be abejo, patys darbuotojai tarpusavyje dalinasi žiniomis ir patirtimi ir tai lieka ne tik komandos ar skyriaus viduje. Kiekvienais metais rudenį ir pavasarį rengiamos mokymų sesijos. Jų metu darbuotojai dalijasi savo patirtimi su kitais. Tai gali būti tiek laiko valdymo, tiek ispanų kalbos ar plačiai žinomų programų mokymai. Šios programos pasisekimas yra fenomenalus – visos vietos išgraibstomos kaip per geriausius koncertus – vos per kelias minutes.

Mokymasis „Western Union” nebūtinai turi būti susijęs su konkrečia sritimi ar dalyku. Įmonės darbuotojai naudojasi atskiru portalu „Develop me”. Jame yra visa reikalinga medžiaga bei struktūra siekiant geriau pažinti save, suprasti savo stipriąsias puses.

Živilė prabilo ir apie savanorystę: „Tai viena iš tų veiklų, kurioje stengiamės kurti prasmę, kad tai būtų ne tik darbas įmonėje, bet ir grąža visuomenei.” Per 2017-uosius metus „Western Union” darbuotojai savanoriavo daugiau nei 3500 valandų. Įmonė skatina šią veiklą bei pati tiesiogiai prisideda – prie kiekvieno darbuotojo paaukoto euro prideda dar keturis. Surinkti pinigai vėliau paaukojami ne pelno siekiančioms organizacijoms Lietuvoje.

Peržiūrėkite įmonės darbo pasiūlymus »

Gerda Šimukauskaitė

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentė

Dalintis su kitais

Pridėti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *