Skaitmenizacijos keliu einantis Western Union – TOP Darbdavys ’20

Kasmet ir taip jau daugiau nei 10 metų CV-Online tinklapio lankytojai išrenka TOP Darbdavius – įmones, kurios sulaukia didžiausio ieškančiųjų darbo susidomėjimo. Western Union – viena iš jų, o apie įmonės talentų pritraukimo planus, darbo sąlygas, įmonės vertybes ir stiprybes pasakoja Ilona Lekavičiūtė, administracijos ir komunikacijos vadovė.

Kokių sričių darbuotojų bus ieškoma šiemet?

Didžiausią dėmesį „Western Union“ kompanija skiria komandos stiprinimui pinigų plovimo prevencijos specialistais, kurie užtikrina sklandžią klientų patirtį atliekant pinigines perlaidas. Buhalterinės apskaitos specialistai, finansų analitikai taip pat atras vietą mūsų kompanijoje. Eidami skaitmenizacijos keliu ir vis daugiau dėmesio skirdami kompleksinių mokėjimų procesų tobulinimui, planuojame komandą papildyti tarptautinių mokėjimų, produktų vystymo ir rinkodaros ekspertais, kibernetinės saugos specialistais, analitikais ir kitų sričių aukšto profesinio meistriškumo talentais.

Kandidatams keliami reikalavimai

Įmonei svarbus kiekvienas besidomintis ir aplikuojantis kandidatas. Kiekvieną vertiname atsakingai, atsižvelgdami į samdančio vadovo bei įmonės poreikius ir lūkesčius. Visuomet vertiname žmogaus asmenines savybes, kas motyvuoja siekti pozicijos, kaip pasireiškia noras dirbti tarptautinėje komandoje, besikeičiančioje aplinkoje. Jei tai yra aukštesnio ar aukščiausio lygio pozicija, tuomet itin atidžiai vertiname ir turimas žinias bei patirtį. Įmonėje vadovaujamės tokiomis vertybėmis kaip bendro tikslo siekimas, globalus požiūris, patikimumas ir pagarba, todėl kandidatams jos taip pat turėtų būti artimos. Per pastaruosius 10 metų sukūrėme stiprią organizacijos kultūrą, todėl atsižvelgiame ir į tai, kaip naujas darbuotojas gali ją praturtinti.

Vertiname kiekvieną prisijungusį prie mūsų kompanijos, kurių šiuo metu yra jau daugiau nei 2000. Iš pradedančiųjų karjerą nereikalaujame ypatingų žinių, dažniausiai užtenka mokėti anglų arba/ir papildomą kitą užsienio kalbą, kadangi aptarnaujame klientus iš įvairių pasaulio šalių. Turime daugiau nei 60 skirtingų funkcijų ir 13 karjeros lygių, todėl atvirų pozicijų pasiūla tikrai nemaža.

Siūlome lanksčias darbo sąlygas bei prisitaikome prie darbuotojų poreikių. Jau ir prieš pandemiją veikėme pagal lankstaus darbo susitarimą, leidžiantį dvi dienas per savaitę dirbti iš namų. Žinoma, dabar, atsižvelgiant į pandeminę situaciją šalyje, sąlygos tam kinta. Taip pat svarbu paminėti, kad darbo vieta neapriboja karjeros ir profesinių galimybių – dirbdami iš Vilniaus mūsų talentai yra globalių komandų dalis ir įgyvendina didelį poveikį turinčius projektus.

Western Union darbo pasiūlymai

Praktikos programos modeliavimo principas – 70-20-10

„Western Union“ didelį dėmesį skiria talentų pritraukimui, auginimui ir išlaikymui. Turime puikiai išvystytą praktikos programą, pagal kurią kasmet pritraukiame po ~50 praktikantų iš skirtingų pasaulio šalių, o pasibaigus 2-3 mėn. sesijai ~30% sėkmingai įdarbiname. Dažniausiai praktikantų ieškome pavasario ir rudens sesijoms, tokiose srityse kaip pinigų plovimo prevencija, robotika, operacijos, žmogiškieji ištekliai ir komunikacija. Nereikalaujame iš studentų ypatingų žinių ar patirties – svarbiausiai motyvacija, noras pažinti globalios kompanijos ypatybes, mokytis ir praplėsti savo gebėjimus. Praktikos programą modeliuojame principu 70-20-10, kai didžioji dalis (70%) laiko skiriama konkrečioms darbo užduotims, taip pat praktikantų įgyvendinamam projektui (20%) ir specialiems įgūdžių mokymams (10%). Labiau patyrę darbuotojai noriai dalijasi projektų valdymo, viešojo kalbėjimo, emocinio intelekto ir kitų sričių žiniomis bei taip padeda tobulėti prisijungiantiems studentams.

Darbuotojų įvedimo „Getting Started“ sesijos

Visi naujokai pirmosiomis darbo dienomis dalyvauja darbuotojų įvedimo „Getting Started“ sesijose, kurių metu yra supažindinami su kompanijos kultūra ir vertybėmis, taip pat su svarbiausiais procesais, kuriuos pravartu žinoti kiekvienam. Kone kiekvienas skyrius turi specialias programas, supažindinančias su funkcijai būdingomis užduotimis ir darbo specifika. Tačiau mokymai nėra tik pirmųjų dienų užduotis. Mūsų Talent & Learning komanda nuolat tobulina ir plečia mokymų programas, kurių pagalba darbuotojas gali pagilinti turimas ar gauti naujų reikalingų žinių, įgyti tarptautinius sertifikatus. Kiekvienas taip pat turi prieigą prie pasaulyje pripažintų mokymų platformų, kur pagal poreikį gali rinktis, kokius įgūdžius norėtų tobulinti toliau. Į mokymosi procesą įtraukiame ir vadovus, kurie padeda komandos nariams pasirinkti geriausią tobulėjimo kelią. Žiniomis kolegos dalijasi ir per vidines mokymų sesijas. Jos organizuojamos savanorišku pagrindu ir kiekvienas gali sudalyvauti tiek kaip mokinys, tiek ir kaip mokytojas.

Plačios galimybės atskleisti savo potencialą

Vilniuje įsikūręs globalios „Western Union“ kompanijos padalinys yra didžiausias pasaulyje. Čia dirba daugiau nei 2000 profesionalų, kurie užtikrina aukštą teikiamų paslaugų kokybę, kuria naujus produktus ir formuoja finansinių paslaugų sektoriaus tendencijas visame pasaulyje. Projektai sukurti Vilniuje, atveria naujas galimybes įmonei ir jos klientams globaliu mastu. Taip pat būtent Lietuvoje sutelktos didžiausios įmonės robotikos ir automatizavimo pajėgos. Taigi, sudarytos visos galimybės panaudoti savo potencialą ir spręsti įdomius profesinius iššūkius.

Atlygio paketas ir karjeros galimybės

Darbuotojų indėlis atlyginamas tiek konkurencingu darbo užmokesčiu, tiek ir plačiu naudų paketu – jame ir įvairios draudimo formos (sveikatos, gyvybės, nelaimingų atsitikimų ir kt.), papildomos laisvos dienos, prieiga prie globalių įrankių tobulėjimui, psichologinei sveikatai palaikyti, ir daugelis kitų naudų.

Mūsų darbuotojai turi visas galimybes tobulėti profesinėje srityje ar net keisti kvalifikaciją įmonės viduje. Sudarome sąlygas gilinti specializaciją, taip pat dalintis žiniomis tarp kolegų. Karjeros augimas apibrėžtas 13 skirtingų lygių. Taip pat turime sėkmės istorijų, kai kolegų profesinis kelias vystosi horizontaliai.

Įmonės stiprybė – įsitraukimas ir įvairovė

Mūsų įmonei itin svarbi vidinė kultūra ir įsitraukimas. Kiekvieną mėnesį klausiame darbuotojų, kaip jie jaučiasi, atsižvelgiame į komentarus ir tobuliname komunikaciją, procesus. Įsitraukimą didinti padeda ir įvairūs renginiai, kviestiniai kalbėtojai, įkvepiantys kolegų pavyzdžiai. Didelį dėmesį skiriame socialinei atsakomybei. Kiekvienas darbuotojas turi vieną laisvą apmokamą dieną per metus, kurią gali panaudoti savanoriavimui pasirinktoje organizacijoje. Esame įsteigę ir paramos fondą, kuris skatina darbuotojus skirti lėšų vietinėms nevyriausybinėms organizacijoms. Įmonė kiekvieną eurą patrigubina. Išreikšti save darbuotojai gali ir prisijungdami prie įvairių vidinių komitetų veiklos.

Įtrauktis ir įvairovė yra labai svarbūs mūsų kultūrai ir sėkmei. „Western Union“ didžiuojasi, kad yra lygių galimybių darbdavys. Mes esame įsipareigoję vienodoms įsidarbinimo galimybėms, nepriklausomai nuo rasės, odos spalvos, religijos, lyties (įskaitant nėštumą ar susijusias sveikatos sąlygas), tautinės kilmės, veterano statuso, seksualinės orientacijos, lytinės tapatybės, amžiaus, negalios, šeimyninės padėties ir kt. Didžiuojamės, kad organizacijoje dirba daugiau nei 50-ties tautybių atstovai, reprezentuojamos daugiau nei 30 skirtingų pasaulio kalbų.

Jei esate pasirengęs (-usi) prisidėti prie mūsų kompanijos, laukiame Jūsų gyvenimo aprašymo!

Dalintis su kitais