Personalo pokyčiai ir planai 2021 metams

darbuotojų

Metų pradžia: augantis darbo skelbimų kiekis

2021 metų sausio mėnesį CV-Online tinklapyje daugiau nei 1300 įmonių paskelbė 5049 darbo pasiūlymus, vasario mėnesį jau 1400 darbdavių paskelbė 5288 darbo pasiūlymus. Palyginus su 2020 metų sausio-vasario mėnesiais paskelbtų darbo pasiūlymų kiekiu, šiemet jų paskelbta 18% daugiau ir 8% daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais.

Šiuo metu daugiausiai darbo pasiūlymų yra skirta: IT, gamybos, finansų/apskaitos, pardavimų, prekybos, klientų aptarnavimo/paslaugų, valdymo, inžinerijos, transporto, bankų/draudimo srities darbuotojams.

Aktyvūs darbo pasiūlymai

Daugiau planuojančių įdarbinti nei atleisti

CV-Online apklausė 204 skirtingų veiklos sričių ir dydžių įmonių iš visos Lietuvos atstovus apie jų šių metų personalo planus. Pusė apklausoje dalyvavusių įmonių nurodė, kad šiemet ketina įdarbinti, 28% – planuoja priimti ir atleisti, t.y. įmonėse vyks natūrali darbuotojų kaita, 19% – dar nežino arba neplanuoja personalo pokyčių. Personalo pokyčių šiemet neplanuojančios įmonės dažniausiai nurodė, kad nėra naujų darbuotojų poreikio, yra neužtikrinti dėl ateities arba abejoja, kad pavyks surasti darbuotoją.

Įmonės pripažįsta – darbuotojus rasti tapo dar sunkiau

Apskritai paėmus, net 42% apklausos dalyvių nurodė, kad praėjusiais metais darbuotojus rasti tapo dar sunkiau, o 9% respondentų mano, kad darbuotojus surasti tapo lengviau. Apklausos duomenimis, lengviau darbuotojus randa pramonės, didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės, kurios šiuo metu plečiasi, ir kurios 2021 metais dėl gerų finansinių rezultatų planuoja darbuotojams pakelti atlyginimus.

Planuojančios atleisti darbuotojus įmonės nurodė, kad nėra užtikrintos dėl ateities ir turi mažėjančias veiklos apimtis. Planuojančios atleisti yra smulkios, turinčios iki 10 darbuotojų įmonės.

Kokios įmonės ir kokių darbuotojų ieškos šiemet

Daugiausiai darbuotojų planuoja priimti gamybos, paslaugų, transporto, IT, prekybos, statybų vidutinio dydžio bei stambios įmonės.

2021 metais paklausiausi bus specialistai (26%) ir kvalifikuoti darbininkai (26%), taip pat yra nemaža vyr. specialistų, projektų vadovų, klientų aptarnavimo atstovų ir nekvalifikuotų darbininkų paklausa.

57% respondentų kaip pagrindinę darbuotojų paieškos priežastį nurodė – įmonės augimą ir natūralią darbuotojų kaitą.

CV-Online TOP Darbdavių personalo planai

Atlyginimų pokyčiai

Manoalga.lt duomenimis, metinis atlyginimo augimo vidurkis – 11,7%. Per metus (2019-2020 m.) daugiau nei 15% atlyginimai augo: aukščiausio lygio vadovams, bankininkystės, ekonomikos, finansų, elektros ir energetikos inžinerijos, chemijos pramonės, administravimo, medicinos, paslaugų sektoriaus darbuotojams.

Atlyginimų pokyčiai nuo 2015 metų

Apklausos duomenimis, 37% įmonių šiemet planuoja pakelti atlyginimus, dažniausiai dėl įmonės atlygio politikos ir kasmet peržiūrimų atlyginimų, bei noro motyvuoti gerai dirbančius darbuotojus, kad jie pasiliktų įmonėje.

Palikti tokius pačius atlyginimus ketina 32% įmonių, dar 24% respondentų nežino, kels ar mažins atlyginimus, dažniausiai dėl to, kad nėra užtikrinti dėl ateities. 7% nurodė, kad daliai darbuotojų planuoja sumažinti atlyginimus.

Kokie personalo valdymo klausimai bus svarbiausi ir aktualiausi šiais metais?

Apklausa parodė, kad pats aktualiausias šių metų personalo klausimas įmonėms bus darbuotojų kvalifikacijos kėlimas, perkvalifikavimas ir/arba mokymai (24%), antras pagal aktualumą klausimas (22%) – darbuotojų gerovės gerinimas.

Ne ką mažiau įmonėms svarbūs yra darbdavio įvaizdžio stiprinimo, žmogiškųjų išteklių skaitmeninių technologijų diegimo ir nuotolinio darbuotojų valdymo klausimai.

Dalintis su kitais