Lojalus darbuotojas: kaip atpažinti?

lojalus darbuotojas

Lojalumo tema šiais laikais tampa gan aktuali. Neretai jauni žmonės ieško naujų galimybių, o darbo vietą keičia bent kartą per metus. Tad sukurti tinkamą darbo atmosferą, kad darbuotojas taptų ištikimas įmonei – sudėtinga.  

Tikriausiai tik dabar susimąstėte, ar Jūsų darbuotojai yra ištikimi savo darbovietei? Pateikiame tris pagrindinius punktus, kurie puikiai parodo, koks yra tikrai lojalus darbuotojas. 

ATSIDAVIMAS 

Žinoma, jog žodis „lojalus” ir „atsidavęs” visada būna kartu. Jei Jūsų darbuotojas (-a) 110% atsidavęs (-usi) savo darbui, greičiausiai tai bus ištikimybės ženklas. Turėtumėte pastebėti, jog šis (-i) darbuotojas (-a) ypatingai stengiasi, viską atlieka atidžiai ir kruopščiai bei tiki, kad jo (-os) darbas yra vertinamas ir naudingas. Taip pat tai darbuotojas (-a), kuris (-i) visada imasi iniciatyvos, nuolat pasiūlo naujų idėjų kaip patobulinti įmonės veiklą ar pagerinti ryšius tarp kolegų.  

RŪPESTIS 

Darbuotojas (-a), kuris (-i) rūpinasi bei galvoja ne tik apie save, bet ir kitus bei pačią įmonę. Jis (-i) rūpinasi, kad viskas vyktų sklandžiai ir sąžiningai, o jeigu nepritaria priimtiems sprendimams – visada pasakys ką galvoja. Šis (-i) darbuotojas (-a) džiaugiasi kitų pasiekimais, juos skatina ir palaiko. Jis (-i) įvertina kiekvieno darbuotojo indėlį į įmonės gerovę. Tai žmogus, kuris visapusiškai palaiko įmonę, kurioje dirba –  džiaugiasi kiekvienu pasiekimu, priimtu sprendimu bei dalinasi post’ais „Facebook’e” ar „LinkedIn’e”. 

SUSIDOMĖJIMAS 

Dar vienas svarbus lojalaus darbuotojo bruožas – susidomėjimas. Tai darbuotojas (-a), kuris (-i) nori žinoti viską, kas vyksta įmonėje. Žmogus, kuris paklaus ir pasiteiraus kaip vyksta viena ar kita įmonės veikla, pasidomės, kokius sprendimus priėmė vadovai, ar yra kažkas, kuo jis (-i) galėtų padėti. Tačiau tai darbuotojas (-a), kuris (-i) nepamirš pasidalinti ir savo turima nuomone, pateiks aiškių už ir prieš argumentų bei paklaus klausimų, kurių kiti galbūt bijo ar vengia. Žinoma, darbdavius gali erzinti įkyrus darbuotojo (-os) elgesys ar prieštaravimas priimtiems sprendimams, tačiau tikrai lojalus darbuotojas žvelgs į ilgalaikę perspektyvą ir kaip tai gali paveikti visą įmonę bei jos veiklą. 

Ar skaitydami atpažinote bent vieną darbuotoją, kuris (-i) būtų lojalus (-i)? 

Jei taip, vadinasi kažką darote gerai. 

Problema atsiranda tuomet, kai šis (-i) darbuotojas (-a) nusprendžia pakeisti darbo vietą. Jis (-i) supranta, jog sėkmingai pasiekė viską, ko troško ir dabar laikas ieškoti naujų galimybių ir tobulėti kitose srityse. Tačiau, Jūs, kaip darbdavys, tikrai nenorite prarasti tokio lojalaus (-ios) darbuotojo (-os). Vienintelis dalykas, kurį galite padaryti – pasikalbėti.

Autorius: Gerda Šimukauskaitė, ISM studentė, CV-Online praktikantė

Dalintis su kitais