Ne paslaptis, jog šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai didžioji dalis įmonių priprato dirbti iš namų, dauguma darbo pokalbių vyksta nuotoliniu būdu. Anksčiau tai gal ir buvo neįprasta, tačiau dabar internetinis interviu nebestebina. Problema yra ta, jog dauguma kandidatų nežino, kaip reikėtų pasiruošti darbo pokalbiui internetu, nes tai – visiškai nauja.
Pasiruošimas internetiniam darbo pokalbiui turi būti lygiai taip pat geras kaip ir tradiciniam darbo pokalbiui. Vienas iš svarbių dalykų, kurių kandidatai dažniausiai nesureikšmina – apranga. Juk eidami į darbo pokalbį ofise nesiaunate šlepečių ar vasarinių šortų, tad ir internetinio interviu metu pasistenkite apsirengti kuo profesionaliau. Tai turėtų būti ne tik marškiniai, bet ir kelnės – niekada nežinote, kada gali prireikti atsistoti. Profesionali apranga internetinio darbo pokalbio metu darbdaviui parodo, jog rimtai žiūrite į šią poziciją bei pačią įmonę.
Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į techninę įrangą. Darbdavys turėtų iš anksto pranešti, kuria programa naudositės darbo pokalbio metu, tad jei neturėjote galimybės išbandyti šios programos, pasistenkite prieš darbo pokalbį išsianalizuoti kaip viskas veikia. Pasitikrinkite ir savo kamerą bei mikrofoną. Vienas iš būdų – paskambinti draugui (-ei) ar artimajam. Tokiu būdu užtikrinsite, jog internetinio darbo pokalbio metu nebūtų jokių nereikalingų trukdžių ar panikos, kad nepavyksta įsijungti kameros ar mikrofono.
Nepamirškite pasitikrinti ir savo vartotojo vardo, jei jungiatės per jau naudojamą programą, pavyzdžiui Skype. Galbūt tai senas bei vaikiškas vartotojo vardas, kurį reikėtų pakeisti. Geriausias pasirinkimas – vardas ir pavardė.
Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje būsite darbo pokalbio metu. Reikėtų susirasti tinkamą, neutralią vietą, kurioje nesimatytų nepaklotos lovos ar besimėtančių drabužių. Geriausia pasistatyti stalą taip, jog už Jūsų matytųsi tik siena. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į apšvietimą. Galbūt ant stalo reikėtų pasistatyti lempą, jog darbdavys galėtų Jus puikiai matyti. Reikėtų nepamiršti ir kompiuterio padėties. Jis turėtų stovėti Jūsų akių lygyje, kad pokalbio metu žiūrėtumėte tiesiai į kamerą. Tokiu būdu galėsite virtualiai palaikyti akių kontaktą.
Dar vienas svarbus internetinio interviu aspektas – triukšmas. Reikėtų įsitikinti, jog darbo pokalbio metu Jūsų niekas netrukdys. Išjunkite bet kokius telefono pranešimus bei papildomus langus kompiuteryje, kurie galėtų sukelti papildomus garsus darbo pokalbio metu. Taip pat paprašykite artimųjų, jog pasistengtų netriukšmauti arba būtų kitame kambaryje. Nepamirškite ir gyvūnų, jie irgi gali nuspręsti apsilankyti ir pasižiūrėti, kaip jums sekasi internetinis interviu. Tad įsitikinkite, jog niekas Jūsų netrukdys bei nenukreips tiek Jūsų, tiek darbdavio dėmesio.
Pasistenkite nevėluoti į darbo pokalbį, ypatingai šiuo atveju, kai viskas vyksta internetu. Prisijunkite penkiomis minutėmis anksčiau, įsitikinkite, jog viskas tvarkoje, bei susitelkite. Darbdavys iš karto atkreipia dėmesį į Jūsų kūno kalbą, akių kontakto palaikymą bei balso toną. Pasistenkite būti entuziastingu. Jeigu jaučiatės pavargęs ar nusilpęs, prieš darbo pokalbį šiek tiek prasimankštinkite, pašokinėkite ar pabėgiokite. Tai suteiks šiek tiek energijos, o ir pokalbis bus daug smagesnis bei sklandesnis.
Autorius: Gerda Šimukauskaitė, ISM studentė, CV-Online praktikantė
Daugiau darbo paieškos patarimų