Kovą augo tiek darbdavių, tiek ieškančiųjų darbo aktyvumas

Kovo mėnesį įmonės www.cvonline.lt tinklapyje paskelbė 5167 darbo pasiūlymus, nors tai tik 3% daugiau nei vasarį, bet vertinant bendrai, tai gan teigiamas ženklas, rodantis, kad įmonės nestabdo personalo paieškos procesų. Beveik 600 darbo pasiūlymų įmonės pažymėjo specialiu ženkleliu Вітаємо українців.

Jei pradžioje, padarius šį, ukrainiečiams skirtų darbo pasiūlymų, žymėjimą, daugiausiai darbo pasiūlymų buvo skirta IT srities darbuotojams, tai laikui bėgant pradėjo daugėti įvairesnių darbo skelbimų klientų aptarnavimo, rinkodaros, žmogiškųjų išteklių srityje, apskaitoje, prekyboje, gamyboje, sandėliuose, vairuotojams, inžinieriams.

Iš įmonių vis dažniau sulaukiame atsiliepimų, kad toks ženklinimas duoda rezultatų, į darbo pasiūlymus atsiliepia ukrainiečiai. Įmonės dalinasi ir įdarbintų ukrainiečių atvejais. Dažniausiai ir greičiausiai ukrainiečiai įdarbinami prekyboje, gamyboje, sandėliuose.

Kovą 3 procentais paaugo ir karjeros portalo lankytojų – ieškančiųjų darbo skaičius. Palyginus su vasariu, kovą CV-Online tinklapyje apsilankė du kartus daugiau vartotojų iš Baltarusijos ir Ukrainos, taip pat sulaukėme 60% daugiau lankytojų iš Rusijos.

Naujai įrašytų ir redaguotų CV skaičius buvo 30% nei vasarį. Žinoma, kovo mėnesio lankomumas, ieškančiųjų darbo ir darbdavių aktyvumas šiek tiek atsilieka nuo sausio mėnesio. Tačiau, vertinant tai, kad sausis – metų aktyviausias darbo rinkos mėnuo, bendrą aktyvumą galima vertinti gan teigiamai.

Daugiausiai paskelbta šių sričių darbo pasiūlymų:

 1. IT – 1168 (77 mažiau nei vasarį)
 2. Finansų – 842 (146 daugiau nei vasarį)
 3. Paslaugų/klientų aptarnavimo – 749 (54 mažiau nei vasarį)
 4. Organizavimo/valdymo – 651 (32 mažiau nei vasarį)
 5. Pramonės/gamybos – 583 (87 daugiau)
 6. Inžinerijos – 566 (68 daugiau)
 7. Administravimo – 473 (9 mažiau)
 8. Pardavimų – 411 (68 mažiau)
 9. Bankų/draudimo – 411 (20 daugiau)
 10. Transporto – 344 (65 mažiau)

Sparčiausiai gausėjo finansų srities darbo pasiūlymų kiekis.

Daugiausiai kandidatų, vertinant absoliučius skaičius, buvo organizavimo/valdymo, pardavimų, klientų aptarnavimo, administravimo, finansų/apskaitos, IT, rinkodaros, pramonės/gamybos, prekybos, žmogiškųjų išteklių srityse.

O pagal vienam darbo skelbimui tenkančių kandidatų kiekį, geriausių rezultatų sulaukė farmacijos, kultūros/meno, rinkodaros, viešųjų ryšių, NVO, pardavimų, turizmo/viešbučių, žmogiškųjų išteklių, organizavimo/valdymo, administravimo, medicinos/socialinės rūpybos sričių skelbimai.

Gan ryškus pokytis, lyginant su vasariu, beveik dvigubai išaugęs kandidatuojančių į NVO srities skelbimus žmonių kiekis.

Kovo mėnesio populiariausios (daugiausiai peržiūrų sulaukusios) įmonės:

 1. Dexcom Lithuania, UAB
 2. Lietuvos geležinkeliai, AB
 3. Ignitis Group
 4. AB, Kelių priežiūra
 5. THERMO FISHER SCIENTIFIC
 6. Danske Bank Lithuania
 7. Lidl Lietuva, UAB
 8. Girteka Logistics
 9. Western Union Processing Lithuania, UAB
 10. Teltonika IoT group, UAB

Įrašyti/atnaujinti savo CV.

Daugiau apie darbo rinką

Dalintis su kitais